Tejzanor zgjatje të flokëve - pro, kundra, foto para dhe pas


Vajzat gjatë flokët gjithmonë mbetet një subjekt i admirimit e të tjerëve. Por çfarë duhet të bëjmë kur e tyre të shkurtër dhe të gjatë si tani? Mënyra më e lehtë - për të ndërtuar!

Përmbajtje

 • Historia e
 • Kapaciteti Procesi
 • Cons dhe pro
 • Cilat janë alternativat

Sot, ka disa teknika themelore. Por secili ka të meta serioze. Mënyra kapsulë të prishin strukturën amtare e grupit flokëve dhe nuk mund të bëjë dhe flokët e lëngshme të shkurtër ... Pra deri atëherë, deri sa ajo u shfaq tejzanor zgjatje të flokëve - një metodë që kombinon avantazhet e metodës së nxehtë dhe të ftohtë.


Historia e

Ultratingull flokëve - sot është një nga metodat më moderne dhe flokët zgjatjen. Shpikur në vitin 2006 floktar tij Hollivudit, të lodhur e dëgjimit të ankesave të klientëve të saj që pas flokët tradicionale të përkeqësohet dhe të humbasin formën e saj dhe ai lidhte dy metodat e flokëve dhe kapsulë të ftohtë.

Ai kombinuar këto dy metoda është më e mirë. Duke marrë pincë përdorura në kapacitetin italiane, ai shpiku një makinë që shkrihet kapsulë nuk ndikohet nga temperatura, dhe nën ndikimin e ultrazërit. Nga rruga, kostoja e pajisjes është relativisht e lartë dhe fillon në $ 100 (më profesionale).

Procesi i zgjatje të flokëve me ultratinguj

Ultratinguj referohet zgjerimit capsular kapaciteti. Në këtë zgjatje duke përdorur vetëm fillesa natyrore, kështu që ju mund të përballojë për të bërë për t'u ngjyrosur ose permanent.

Teknologjia e zgjerimet e flokëve është se një pajisje të veçantë që zbut kapsula pa ndihmën e temperaturave të larta dhe nën ndikimin e pulses tejzanor, pra, nuk e dëmtojnë flokët e kokës. Donatorëve fikse tjerrje nëpërmjet kapsula speciale keratin. Ata ofrojnë gishtin gjatë fillesat naraschёnnyh, kështu që mbrojnë kreshtat natyrale humbje me donatorët.

Used kapsulë - një polimer sintetik, keratin artificiale, e cila përbëhet nga fibra dhe si të afërta me përbërjen e flokut tonë.


Tërheqje Master nga rrënjët nga rreth 1 centimetër, atëherë është gatuar fije floku të hollë e flokëve të donatorëve dhe kujdes ngjitur atë në flokët e natyrshme e klientit. Kjo metodë mund të zgjatet flokët jo më shumë se 60 centimetra. Kapsula të tilla flokëve është konsideruar si më të sigurta dhe të butë në këtë moment.

Kujdesen tejzanor ndërtuar-up

Kujdes i veçantë për flokët e tillë nuk ka nevojë të shamponit për larjen e zakonshme me shampo, por duhet të kujdeset për furçë për krehje, është e dëshirueshme që të japë përparësi për materialet natyrore - ngrihet. Ju gjithashtu mund të përdorni brushat konvencionale me një dhëmbë pak.

Krehër duhet gjatësi parë të plotë, dhe pastaj rrënjët kujdes. Në të tjera extensions mënyra e flokëve, është e rekomandueshme që bojë nuk e kam marrë për flokët, por jo në këtë rast, ju mund të pikturoj dhe të lyer flokët pa asnjë frikë.

Kapaciteti Korrigjimi

Që nga flokët e njeriut është vazhdimisht në rritje, atëherë në çdo rast mos harroni korrigjimin. Kjo procedurë është kryer mesatarisht çdo 2-3 muaj.

Fatkeqësisht, korrigjimi zgjat më shumë se kapaciteti aktual. Naraschёnnye tjerrje hequr nga fillesa regrown dhe lidhës një vend të ri, më të afërt me rrënjët.

Me fillesat e duhura dhe në kohë korrigjim mund të përdoret brenda gjashtë muajve. Një faktor po aq i rëndësishëm është se korrigjimi duhet bërë në shtimin magjistar të cilën ju të rritur flokët e saj.

Cons dhe pro

 • Së pari është kostoja e shërbimeve, ajo shkon nga 15 mijë e më lart.
 • Korrigjim shumë të gjatë dhe të mundimshme merr kohë më shumë se vetëm kapacitet.
 • Ju nuk mund të aplikoni maska ​​të ndryshme, balms, kondicioner, vajra, serume, sprays, etj në kapsula, ose razmyahchatsya kreshtat zhduken.

Po aq e rëndësishme është konsideruar fakti se procedura ultratinguj para rritur flokët tuaj duhet të jetë plotësisht i shëndetshëm në qoftë se ata bien me bollëk, ju duhet të shtyjë këtë procedurë. Paint rrënjët pasi ata kanë mbirë, ju mund, por kjo duhet të bëhet në mënyrë që bojë nuk ishte në kapsulë, ose ju mund të pikturoj vetëm shtresa e lartë ku nuk kapsula.

Aspektet pozitive: 

 • Puna e kryer shumë shpejt - rreth 1-2 orë;
 • duke përdorur fillesat natyrore;
 • flokët e familjes, ndërsa ndërtimi nuk ekspozojnë efekte termike;
 • fillesat naraschёnnye nuk do ta humbasin formën e tyre dhe nuk krehër;
 • kapsula plotësisht nga shtresa e prekshme e curls;
 • në këtë kapacitet për t'u ngjyrosur të jetë e mundur, tinting, hairstyles të ndryshme, etj;
 • Ju mund të vizitoni Pishinat, Solariums, banja, sauna, si uji i detit ata nuk e pëlqen nuk ka të lënduar.

Një tjetër avantazh i kësaj procedure yavlyaetsya se ajo mund të përdoret për rritjen e flokëve relativisht të shkurtër - 10 centimetra.

Cilat janë alternativat për flokë të shkurtër dhe të dobët?

Ka një teknikë të veçantë mikronaraschivaniya flokëve. Ajo është prodhuar nga të nxehtë, si dhe në kapsulë klasike duke përdorur rrëshirë inorganik.

Ky zgjerim është mjaft e rehatshme për të veshin, korrigjimi duhet të bëhet çdo 4 - 6 muaj. Ju gjithashtu mund të ndërtuar fillesa vogël në fushën e bangs dhe tempujt, sepse kapsula janë shumë të vogla dhe transparente, curls duke naraschёnnye duken shumë mbresëlënëse dhe të natyrshëm.

Cons mikronaraschivaniya

 • 6-7 orë procedurë e gjatë
 •  kjo rritje është një nga më të shtrenjtë
 • rrëshirë është një material inorganik - asnjë përdorim për të nuk mbajnë curls.

Pro e zgjatjes

 • fillesat shumë e hollë marra, sepse nën një shtresë e flokëve të padukshme;
 • mundësia e veshur hairstyles të ndryshme;
 • nuk kërkon kujdes të veçantë;
 • pas heqjes fillesa nuk janë rrudhat;
 • ka contraindications, madje edhe me shumë pak vajzat flokëve apo humbjen e flokëve manjatit të përballojë këtë rritje;
 • mundësia për të përdorur sauna, dhoma me avull, pishinë, si uji i detit nuk ka dëm kapsula.

Kjo teknikë është një nga të paktët që nuk kërkon rregullim të shpeshta. Që tjerrje mjaft e hollë, ata nuk bother fije floku regrown flokëve. Termi përllogaritur veshur fillesat e 3 deri në 6 muaj, atëherë korrigjim të nevojshëm.

Çdo rritje në pusin e vet dhe secili ka disavantazhet e saj. Para procedurës, pyesni mjeshtri si të kujdesen për nga curls zgjeruara, ose të kërkojë kozmetike të veçanta dhe pajisje. Nëse ju era flokët apo shpjegoj, ju duhet të konsultoheni me një mjeshtër.

Ejani të mjeshtrave provuar sepse flokët - një hap serioz, dhe nëse studenti të marrë, ju mund pastaj shumë keq për këtë. Lexoni përsëri metodat, të zgjedhin më të mirë për veten tuaj dhe nuk dyshoj lavdinë e saj!