Thekson Frëngjisht flokeve - Fotografitë e punimeve më të mira dhe procedurat


Në një përpjekje për të ndryshuar, para përdorimit të asaj që gratë - eksperimente me flokë. Haircuts, shufër, ngjyrosje - Këto procedura për qëllim të bëjë një grua e bukur, me përdorimin e shpeshtë mund të kenë efekt të kundërt dhe të shkaktojnë dëme të pariparueshme dëmtuar strukturën e flokëve.

Përmbajtje

 • Thekson Frëngjisht - thelbi i teknologjisë
 • Llojet e automjeteve
 • Pro dhe kundër thekson
 • Si të kujdeseni për flokët pas procedurës

Kohët e fundit (me ndihmën e marketingut, natyrisht), janë bërë vegla të njohura që kanë një lloj të kujdesit dhe rivendosjen komponentët që mund të arrijë rezultatin e dëshiruar dhe në të njëjtën kohë përmirësimin e flokëve. Një prej këtyre procedurave është nxjerr në pah Frëngjisht - ndriçim bezammyachnoy bojë, brenda të cilit është përfshirë një qiri të veçantë i jep shndrit e flokëve.


Thekson Frëngjisht - thelbi i teknologjisë

Streaking, në krahasim me një pikturë të plotë, bojë lejon vetëm 40% të flokëve, pavarësisht nga metoda e aplikimit dhe përbërjen osvetlyayuscheho fonde tashmë të lejojë këtë proces të quajtur mirë.

Në rastin e dëmtimit francez theksuar në strukturën e flokëve reduktuar në zero, pasi nuk ka ndriçim të aksioneve bojë amoniakut dhe dylli "Mazhimesh" efekti jep flokëve një fije të artë. Në mënyrë tipike, marr bojë në 3-4 tone flokët të lehta mund të arrijë efektin e shoh me inat, të bëjë flokët e saj më voluminoze dhe ekspresive.

Prezantua të parë në treg që të pikturuar me shtimin e dylli - e njohur të kompanisë franceze L'Oreal - kështu emrin e procedurës. Një tjetër tipar nga pikat kryesore - nuk janë ngjyra të shumta të kundërta mund të bëjë tranzicion të qetë dhe të natyrshme.

Nuk rekomandohet për përdorim në pah një flokë të errët flokëverdhë si rezultat nuk do të jetë e dukshme. Vetëm mos fare rezultati i pritur do të tregojnë një pikturë në flokët e trajtuar me këna - fillesat Sqarimin mund të ketë një osvetlytsya verdhë ngjyrë ose aspak. Sa i përket strukturës së flokëve - kjo preferencë lloj duhet të jepet për pronarët blondyrovanyya pak kaçurrel flokët apo flokët vëllimi kalibrimit. Në curls qetë dhe të barabartë këtë lloj të ndriçimit do të duket artificiale dhe për të krijuar ripples efekt.

//

Për të gëzojnë rezultatet e përsosur procedurë theksuar duhet të kryhet në sallonet ku profesionistët jo vetëm që plotësojnë cilësinë e tij, por të marr hije e duhur, dhe kështu në mënyrë uniforme dhe të shkaktojë bojë në fillesa.

Shumëllojshmëri të teknikave: klasike, të pjesshme

Powered by theksuar një pikturë, nuk do të thotë ose që ndryshon nga tehnlohiyi klasike. Nuk ka nevojë në fillesat departamentit stivosur ose janë mbyllur ato në fletë metalike prej alumini. Në mënyrë tipike, disa ngjyrave të artë në spektrin pastel zgjedhur. Fillesat ndanë nga turma e përgjithshme nëpër vrima në kapak dhe të vënë përbërjen veçantë rrufetë me një hije të qetë në tranzicion.

Për të krijuar një efekt Watercolor kreshtat ngjyrosur, nuk është izoluar nga ato të peshës totale të flokëve, duke zbutjen tranzicionin midis ton. Dylli Features bazuar bojë - cilësi Creamy qetë, e cila nuk u përhap në të gjithë kokën dhe nuk kërkojnë mbështjellës të mëtejshme për kohëzgjatjen e bojës.

Ndriçimi i pjesshëm thekson mendjen e flokëve, për shembull, vetëm curls inkuadrim fytyrën ose flokët tuaj për të krijuar efektin e flokëve të djegura. Si dhe metoda e idealit të pjesshme endje për pronarët e haircuts shkurtër apo flokë të errët për të krijuar një theks të ndritshme të flokëve.

Pro dhe kundër thekson

French klasik theksuar pjesshme ose mund të ndryshoni dukjen, pa masa drastike ofrojë risi e flokëve dhe rrezet e diellit, i cili do të ndikojë në mënyrë të pashmangshme sytë shndrit një gruaje. Plus caktuar procedurë e tillë përfshijnë si në vijim:

 • Siguria për strukturën e flokëve, mungesa e amoniakut lejon këtë ilaç edhe për gratë shtatzëna dhe nënat pleqsh në laktacionit.
 • Prona të kujdeseni dhe rivendosjen NDRYSHME sigurojë shkëlqim dhe smoothness e nevojshme. Flokëve bëhet më i gjallë, fleksibël, petëzim lehtë vërejtur efekt.
 • Blondyrovanyya përgjithshëm Efekti ju lejon për të fshehur flokët gri, në qoftë se ajo nuk është më shumë se 25% të masës së përgjithshme të flokëve.
 • Në aplikuar këtë teknologji nuk ka nevojë për të ngjyrë e flokëve çdo muaj. Rrënjët mbirë duken harmonike dhe nuk ndahet me hairstyle e përgjithshëm sfond.
 • Pronarët e flokëve të rralla dhe të bukura ngjyrosur kështu e bën të mundur për të rritur sy për shkak të konvertimit vlerësohet hije.

Si në çdo trajtimet sallon në mënyrën franceze të theksim po ashtu janë disavantazhet. Dobësitë e kësaj metode janë:

 • Kohëzgjatja e procedurës. Zgjedhja e duhur të ngjyrave dhe shpërndarja e tyre uniforme në të gjitha fillesa të marrë të paktën 2.5 orë, por rezultati justifikon ndonjë pritjet.
 • Kjo procedurë është kryer vetëm në kabinë si në shtëpinë e tyre për vetë-aplikim nuk mund të arrijë edhe shpërndarjen e bojës.
 • Mbulimi i tillë nuk është për të gjithë, brunettes dhe ata të cilët kohët e fundit pikturuar flokët më të mirë që të përmbahet nga eksperimente të tilla, sepse rezultati mund të jetë i papritur apo në përgjithësi nuk mund të jetë.
 • Mos ndriçohet flokët mënyrë të ngjashme me ato që tashmë kishte përvojë e pikturë me këna. Këna - edhe në qoftë se ngjyra e saj lahen pas një kohe të shkurtër, ende ka aftësinë për të qëndruar në strukturën e flokëve dhe të ndikojnë në rezultatin e pikturës.

Si të kujdeseni për flokët pas trajtimit theksuar frëngjisht

Problemi ndezur flokët kryesor është se me kalimin e kohës për shkak të caktojë fillesat e ujit të bëhet ngjyrë të verdhë. Pra, larje duhet të zgjidhni shampon e duhur për përbërjen, i përbërë nga mjetet neutralizues e verdhë.

Përveç flokët lyer nga larja e shpeshtë nuk humbasin hije shkëlqim duhet të zgjidhni produktet që nuk përmbajnë sodium laurel sulfate, i cili depërton thellë në flokë, larja larg një pigment artificial.

Në mënyrë që të mbajë shndrit natyrore e flokëve pas procedurës duhet të bëhet në intervale maskë 1-2 herë në javë. Komponentët ideale për të krijuar maska ​​të tilla në shtëpi është mjaltë, kamomil supë, lëng limoni, vezë e verdhë veze. Por maska ​​nga kos duhet të bëhet me kujdes, pasi ato mund të ndriçohet në mënyrë të konsiderueshme fillesat e me ngjyra dhe mohojnë pikat procedurës thelbi.

Metodat moderne të stacking - duke përdorur tharëse flokësh dhe pranga gjithashtu mund të dëmtojë flokët ndezur, ajo është e rekomanduar para se të krijuar hairstyles, curls vënë në mbrojtje të veçantë termike.

Çfarëdo ajo ishte, si të procedurës franceze butë theksuar sot është më popullor në mesin e grave në prioritet në të cilin imazhit natyrore dhe harmonike.