A doni të gërshetuar rritjen e flokëve hithër


Nuk është çudi gjyshet tona dhe të madhe-gjyshja mbajtur duke thënë se "Ajo do të jetë një kokë të shëndetshme, flokët rritet përsëri" duke lënë të kuptohet asnjë problem me nerva kafkës, dhe gjendja e përgjithshme e mendjes. Në të vërtetë, të gjitha problemet tona nga tensioni nervor. Por përfitimi kemi transferuar fillimin e njohurive në lidhje me përfitimet e bimëve që ndihmojnë qetë qoshet efekte të përhershme të acarim kronike. Një nga këto misteret është vlera e flokëve hithër.

Përmbajtje

  • Përgatitja flokët supë acaroj
  • Trajtimeve spa në shtëpi: Maskë për flokët me acaroj
  • Çfarë është e flokëve aq e dobishme shpëlarje me nettles?


Acaroj dhe shkencërisht Urtica dioica - hithër rritet në çdo cep, por nëse ne kemi menduar se sa e dobishme? Që nga kohra të lashta, shkencëtarët janë duke kërkuar për dy gjëra: një mënyrë për ta kthyer gurin në ar dhe të kuruar të gjitha sëmundjet. Por, duke i hapur rrugë udhëton larg ardhmja, ata harrojnë të shikojnë vetëm në këmbët e tij. Dhe për arsye të mirë!


Hithrat, nëse zgjidhja nuk famëkeq, ajo është shumë e afërt me versionin e saj. Gama e sëmundjeve, trajtimin e të cilat ajo është e përfshirë, me të vërtetë i madh, trajtimi beriberi, cholelithiasis, problemet sëmundje TB traktin e sipërm respirator,. Ajo ka veti antibacterial, rrit koagulimit të gjakut. Por ne jemi të interesuar edhe në një përdorim pak më të ndryshme të nettles, e drejtë?

Përgatitja flokët supë acaroj

Dëshira për të duken magjepsëse bashkon të gjitha gratë në botë. Në çdo vend, në çdo kohë. Që nga kjo mund të ndihmojë me flokët hithër supë? Së pari, le të marrë në mënyrë të përgatitjes së saj, më shumë se asgjë e vështirë në të.

Naryvayemo freskët hithër ri thumbues, larë atë, hedhin në një tigan, të mbushur me ujë, të sjellë një çiban, por në çdo rast nuk vlim, kështu që një shkallë e lartë e trajtuar çdo bar humb shumë nga pronat e saj të dobishme. Nëse nuk është e mundur të marr hithrat freskët sot dhe një dyqan të vogël, barnatoret ajo është gjithmonë kuvendi thatë.


Supë hithër e flokëve në këtë rast nuk është i ndryshëm nga të përshkruara më parë, me dallimin e vetëm se zierje e acaroj të thata, pasi duke e çuar atë në një çiban, pasi në këmbë pak të qëndrojë rreth 30 minuta dhe më pas janë holluar në një temperaturë të rehatshme për ju ujë të zier . Kjo është, ju vetëm keni kohë për të shampo shampon tuaj të zakonshme, nuk ka kondicioner, respektivisht, dhe pastaj të shpëlarë zierje kokë. Procedurat e tilla dhe të forcojë follicles flokët dhe për të parandaluar humbjen e flokëve.

Mbledhja supë acaroj të i kushtoj vëmendje për të rinjtë e saj. Kjo është më mirë të mos myk mbjellë, por në qoftë se ju të gjeni një lule, jo e tmerrshme - vetëm obirvemo tyre, duke vënë në një tenxhere vetëm gjethe dhe rrjedh. Mundësi ideale do të ishte të pranverës shoots. Rip me sistemin hithër rrënjë nuk është e nevojshme, të mjaftueshme për të prerë me thikë ose kopsht gërshërë të mëdha.

Mos harroni se kujdesen për veten e tyre duhet të sjellë gëzim. Pra, nuk do të shtrydh dhëmbët tuaj dhe i hedh kokën me ujë shumë të nxehtë. Ajo djeg në vend të ju lënduar sesa rritjen e fluksit të gjakut dhe për të forcuar rrënjët e flokëve.

Trajtimeve spa në shtëpi: Maskë për flokët me acaroj

Në concoctions është një maskë e flokëve hithër. Ata vënë në vetëm larë shampo flokët pa kondicioner për 20-30 minuta.

Për të rritur efektin, pas aplikimit një maskë të veshin mbi kokën e tij një qese plastike dhe të mbyllë një peshqir. Pra jepni disa receta.

Për vitamina mbushje rrënjët e flokëve

Komponentët - një hithër grirë i ri i freskët, vaj rodhe dhe mjaltë. Në proporcion 02:58 lugë nettles, një lugë çaji me vaj dhe pak më pak se një lugë gjelle mjaltë.

Për flokeve Rritjes

Në pjesë të barabarta përzierje dy ose tre lugë copëtuar kamomil hithrat dhe një palë e vezëve të bardhë. Veçori e këtij maskë është që të mbajë kokën e saj jo më shumë se 5-7 minuta, si një proteine ​​tërheq kokës.

Për të forcuar rrënjët e flokëve

Në përzierje të lartë e kapaciteteve tre lugë acaroj copëtuar të freskëta, 200 gram pa yndyrë kos dhe një çift i teaspoons e nenexhik të zakonshëm të ftohtë kokës.

Çfarë është e flokëve aq e dobishme shpëlarje me nettles?

Nëse zierje e flokëve hithër mund të përdoret në vend të conditioners ajrit blerë për vetëm përkëdhel flokët tuaj, për të arritur ndonjë qëllim, për shembull, të shpëtoj zbokth, është që të përdorin këtë metodë të thjeshtë si shpëlarje hithër e flokëve.

Së pari të diskutuar rrugët për të zgjidhur këtë aesthetically - probleme të pakëndshme si zbokth. Në botën mjekësore ajo është e përfaqësuar nga termi "seborrhea". Në shkakun e kësaj sëmundjeje nuk është kuptimi i thellë, për shkak se ata janë thellësisht çdo individ nga stresi të vazhdueshëm dhe blerje në sasi të paimagjinueshme të ëmbël për prishjen e sistemit imunitar dhe sëmundjeve fungale.

Herbs Lani zbokth

Recetë më efektive është shpëlarje infuzion kokës e lë hithër dhe nënën dhe njerka. Përgatitja përzierje bimor në përmasa 50/50 me gjashtë lugë të thata grirë lë nënën dhe njerka dhe nettles thumbues. Pastaj derdh një litër ujë të nxehtë dhe le të qëndrojë në një vend të errët 40 minuta.


Tendosje dhe pije kokën, pas larjes flokët tuaj. Nuk ka pajisje elektrike për tharje flokët nuk është e rekomanduar, si ata edhe të dëmtojë çdo mbulojë kokën.

Për flokët e lehtë të lehta

Për të dhënë flokët një ngjyrë të ndritshme të lehta artë duhet të përzierje në një tas një lugë gjelle lule kamomil dhe nettles copëtuar, derdh një litër ujë të ngrohtë (90 gradë - është 10 minuta pas vlon uji në kazan). Le nastoyitsya dhe pije me një kokë të vogël. Pastaj shpejt të përfundojë peshqir për 15-20 minuta.

Flokët duhet të thatë të natyrshme. Hapi i ardhshëm - larë flokët me ujë kamomil, në një raport të një pjese të ngrohtë ujë të zier dhe një infuzion i kamomil.

Për të rritur efektin e larë, ose maska ​​që aplikojnë duhet të bëni masazh të lehta të kokës. Ajo relakson gjithë trupin, përmirëson qarkullimin, dhe në këtë mënyrë rrit sasinë e ushqimeve që hyjnë në follicles flokët.


Zonja bukuroshe! Kjo ishte një ekskursion të shkurtër në botën e barit të mirë. Pavarësisht dëshmuar ndikim pozitiv në obpoliskuvan hithër dhe maska ​​duhet të kujtojmë se çdo grua është unik, secili me hollësitë e saj.

Ajo do të jetë i madh në qoftë se ju në shtëpi pas procedurës tuaj do të kishte thënë të gjithëve në lidhje me përvojën time. Çfarë ndjenja? Ju tërheqje frymëzuar nga recetave? Ishte arritur broths dëshiruara rezultat dhe maska? Dhe çfarëdo komente acaroj flokët e keni lënë - pozitive apo negative, ata do ende përvojë e paçmueshme për shumë vajza. Ajo është në të vërtetë të duken të mëdha duhet vetëm dëshirën dhe kohën rënie. Kjo nuk është aq shumë për veten time të dashur, e drejtë?