Si të dobishme reagime lisi leh dhe receta kujdesit të flokëve


Shumë gra dhe vajza në fund të fillojnë të kuptojnë se moderne asgjë flokëve kimike, por një iluzion optik. Blerjen e kozmetike gjasa për të kuruar flokët, rivendosjen e tyre për të përmirësuar strukturën, ajo krijon efekt vetëm të shkurtër vizuale, dhe pastaj gjithçka kthehet në normale.

Përmbajtje

 • Pronat e dobishme e lisi leh
 • Ndikimi pozitiv i flokëve lisi leh
 • Flokët ngjyrosje me lisi leh

Por kujdes natyrore - është një çështje tjetër! Natyra na ka pajisur bujarisht me dhuratat e tyre, duhet të jenë në gjendje të përdorin siç duhet ato vetëm. Ne do të ju tregojnë se si të merren me disa probleme të dhimbshme me një të vetme - i vetmi burimeve natyrore. Duan të shohin atë? Kështu, "heroina" e nenit sotme - lisi leh flokëve.


Pronat e dobishme e lisi leh

Lisi leh është e pasur me substanca që ndihmojnë në parandalimin bakteret dhe lloje të ndryshme të inflamacionit. Shtrirja e saj të ndryshme, si leh:

 • forcon mishrat dhe në këtë mënyrë parandalon rënia e dhëmbëve;
 • copes me gjakderdhje mishrat;
 • duke luftuar me këmbët djersitje;
 • dobishme në diarre kronike, hemorroide, stomatiti, ulçerë stomakut, gastriti, grykët;
 • përdoret për djegiet e çdo ashpërsia, mëngjes, abrasions, shkurtime në fasha apo kremra;
 • merret me gojë në helmim të ndryshme.

Ndikimi pozitiv i flokëve lisi leh

Me flokët lisi leh gjithashtu krijon mrekulli e vërtetë:

 • luftuar me dobësinë dhe brishtësinë flokët, duke i bërë ata më fleksibël dhe të qëndrueshme, parandalon ndarje mbaron;
 • përdorur me sukses në trajtimin e fillesa me yndyrë, zbokth dhe kruarje;
 • mund të parandaluar procesin humbjen e flokëve dhe në masë të madhe të përmirësuar rritjen e flokëve;
 • një dritë okrashyvayuschye pronat, i jep flokëve një hije shumë aspekte, shndrit unike dhe pamja i pastër.

Le të konsiderojmë recetave më të efektshme dhe të njohura për flokët nga lisi leh.

Supë lisi leh zbokth

Për të hequr qafe "krizë të bardhë", ju keni nevojë për të përgatitur supë tjetër lisi leh Flokët: të lidhë së bashku pesë lugë leh dhe zhvishem qepë derdh një litër ujë të vluar dhe të vënë në zjarr të vogël. Pas një ore, hiqni nga të nxehtit supë dhe kur ajo ka ftohur, tendosje.

Vendos në këtë mënyrë për një orë - një e gjysmë para shampo për lëkurën dhe flokët. Pastaj të gjithë standarde - film kokë të mbuluar, izolimin, dhe disa orë lani flokët në mënyrë të zakonshme.

Për të rritur efektin inkurajoi të njëjtën supë të fshij në lëkurë pas larjes.

Një zierje e leh lisi për llojin e flokëve me vaj

Flokët tuaj shpejt të merrni të pista dhe deri në fund të icicles ditës varur çrregullt? Mundohuni të shpëlarje zierje e tyre të lisi leh. Përgatitja e supë si vijon: një gjysmë filxhan lisi leh derdh një litër ujë dhe të vënë në ngrohje të ulët për gjysmë ore. Siç mund ta shikoni, çdo gjë është e thjeshtë dhe të shpejtë.

Pasi supë ka ftohur, tendosje dhe e përdorin për shpëlarje flokët me yndyrë.


A mos presin rezultate të mahnitshme menjëherë pas procedurës së parë. Vetëm sistematik përdorimi supë të çojnë në rezultatin e dëshiruar. Të bësh këtë procedurë dy herë në javë për 2-3 muaj, dhe keni arritur efektin e pritur!

Maska e lisi leh humbjes së flokëve

Kjo maskë flokët nga lisi leh është i përshtatshëm për të gjithë. Ajo ka efekt pozitiv në lëkurë e kokës, forcimin e follicles flokët, duke shkaktuar flokët e tua ndalojë paturpësisht rritet.

Për të përgatitur kore, të kombinuar, gjethe nenexhik dhe lule kamomil, grimcuar në qull me miell misri. Pastaj shtoni një lugë disa të përbërjes naftës rodhe dhe të lënë të mbush për disa orë.

Menjëherë para se të aplikoni për flokët, pak të ngrohur makinën në një banjë me ujë. Maska të tilla të lënë gjatë natës, natyrisht, i veshur me një kapak plastike dhe kokën e mbështjellë me një peshqir.

Në mëngjes, pije shampo. Pastaj - pije zierje flokët e lisi leh për të konsoliduar rezultatet. Është e rekomanduar për të përsëritur këtë procedurë një herë në javë për të arritur një efekt të qëndrueshëm.

Lisi leh për të riparuar skajet e flokëve të dëmtuara

Hapi i parë është një përfundon pak prerë. Mos kini frikë për të humbur 2-3 centimetra, sepse flokët e thatë, jo vetëm duket i lëngshëm, por e vështirë për përfundim.

Pastaj të përgatisë të njëjtën maskë - vetëm përzierje një supë të vogël lisi leh me gjalpë Shi ose vaj kokosit. Butësisht masazh rrënjët e flokëve tuaj për dhjetë minuta, bujarisht yndyrat këshilla përbërjen dhe të lënë maskë në për një orë. Përsëriteni këtë procedurë pas prerjes të moisturize curls dhe seksion Parandalimin. Një bonus bukur e produktit - Shine joreale dhe krehje e lehtë!

Flokët ngjyrosje me lisi leh

Oak leh përmban në përbërjen e tij një substancë që mund të japin flokët tuaj një hije të ngjyrë kafe me ngjyrë të kuqe - bukur dhe të ndritshme, por në të njëjtën kohë e natyrshme. Kjo ngjyrë jo vetëm që dëmtojnë strukturën e flokëve, por edhe forcimin e fillesa, të nxitur rritjen e tyre, lëkurë e kokës të shëndetshme. Është koha për të lënë mënjanë buzë rruge bojë kimike - është armik i numrit curls shëndetshme 1.

Flokët ngjyrosje me lisi leh - proces i thjeshtë. Së pari, ju duhet të përgatisin infuzion. Për ta bërë këtë, derdh një lugë çaji leh ujë të nxehtë dhe vlim për gjysmë ore. Për shkathtësi ngjyrimet mund të shtoni letër e hollë.

Pra, vënë në flokët përgatitur infuzion, të përfundojë ato me kapem film dhe uteplyte, të lënë për një orë. Pas kohës së specifikuar fillesa preferuar pije shampo.
Pasi të thatë flokët, ju do të shihni se si fantastike ata shkëlqejnë, se sa thellë ishte ngjyra e tyre. Dhe e gjithë kjo - absolutisht të padëmshme, nuk ka kimikate!
Një informacion pak të vlefshëm në lidhje me lisi leh

 1. Oak leh - një nga mjetet më të qasshme për kujdesin e flokëve. Buy it në farmaci për çmimin e buxhetit, dhe kjo është shumë më e lehtë se sa në mënyrë të pavarur të mbledhur leh.
 2. Një i madh leh plus lisi është shkathtësi e saj. Ajo nuk ka contraindications, të përshtatshme për çdo lloj të flokëve dhe është në gjendje për të përballuar me shumë probleme.
 3. Komente mbi përdorimin e flokëve lisi leh sasi të madhe. Kjo është plotësisht mjetet natyrale dhe të gjithanshëm thyer të gjitha të dhënat e popullaritetit! Leh kështu që përmirëson flokët dhe një efekt i dobishëm për atë që e mbledhura një numër të madh të rekomandimeve pozitive.
 4. Marrja tinktura, decoctions dhe maska ​​nga leh e lisit nuk do të ju merr shumë kohë dhe përpjekje - të gjitha bëhet shpejt dhe me lehtësi.

Tani ju e dini në lidhje me mjetet juridike si efektive natyrore si lisi leh. Ajo ka shumë prona të dobishme, dhe rezultati është një surprizë e këndshme. Të jetë i sigurt për të provoni recetave të ofruara nga ne, dhe ju do të shihni për veten tuaj. Të jetë më afër natyrës, sepse ajo kurrë nuk është e gabuar!