Screening reagime flokeve dhe përshkrimin e procedurës


Sa shpesh, admiruar modele reklamat me flokët elegante, të dendur dhe tepër shkëlqim, shumica e grave vetëm psherëtin trishtim. Duket se kjo bukuri pak fat në dispozicion. Por në fakt të arritur të njëjtat rezultate mahnitëse është e lehtë, vetëm pas shqyrtimit të flokëve - një proces i thjeshtë rimëkëmbjes.

Përmbajtje

 • Shqyrtimit dhe petëzim: ngjashmëritë dhe dallimet
 • Pro dhe kundër të shqyrtimit
 • Salloni flokeve shqyrtimit
 • Screening flokët në shtëpi
 • Mjetet për të mbrojtur flokët


Shqyrtimit dhe petëzim: ngjashmëritë dhe dallimet

Pra, kjo është - mbrojtur flokët, dhe çfarë është ajo? Kjo procedurë është mjaft i ri në parukeri, por pavarësisht nga kjo, ka provuar popullor dhe popullor.

Shumë fashionistas arsye e mirë tërheq një paralele në mes të mbrojtur dhe petëzim, si pamjen e flokëve, pasi ata përmirësuar dukshëm, ka madhështi dhe smoothness.

Megjithatë, në rezultatin e njëjtë, ato ndryshojnë në mënyrë të konsiderueshme mbi ndikimin e teknologjisë në flokë.

 • Kantier - Procedura Floktar, e cila rezultoi në bosht e flokëve përmban vitamina film që nuk të parandaluar hyrjen e ajrit të veshura. Megjithatë, vitamina dhe hidratues përbërësit nuk depërtojnë në strukturën e flokëve, dhe të veprojë sipërfaqësisht.
 • Screening - një procedurë të aplikuar për strukturën e veçantë të flokëve, duke i bërë ata më e dendur dhe më të mëdha. Të përfshira në këtë pjesë të vitaminës kompleksit siguron mbrojtje të brendshme dhe të ushqyerit e çdo flokëve.

Stilistët profesionale këshillojnë që t'i nënshtrohen dy popujt një procedurave nga një, për shkak se ata nuk janë reciprokisht ekskluzive, por komplementare. Dhe, pavarësisht nga risinë relative, numri i accolades mbrojtje të flokëve vetëm rrotullon mbi. Duke përfituar nga shërbimet dikur të tilla, shumica e grave nuk do të ndalemi këtu.


Pro dhe kundër të shqyrtimit

Ashtu si çdo metodë tjetër të kujdesit të flokëve, shqyrtimit ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Pas shqyrtimit të tyre, ju gjithmonë mund të kuptoni nëse procedura është i përshtatshëm për ju.

Përfitimet:

 • Pothuajse një e treta rrit sasinë e flokëve.
 • E curls bërë shndrit natyrore të shëndetshme.
 • Proteina bimore dhe aminoacidet ushqyer bosht e flokëve nga brenda.
 • Film trashë mbron flokët nga ndikimi negativ të mjedisit.
 • Reduktuar humbjen e shpejtë të ngjyrës pas ngjyrosje flokët.
 • Flokët është shumë më e lehtë për përfundim.

Disavantazhet:

 • Vlefshmëria e shqyrtimit nuk është veçanërisht e gjatë - vetëm rreth një muaj, kështu që filmi mbrojtëse larë gradualisht larg.
 • Flokët merr disa ngurtësi për shkak të rritjes së forcës së tyre.

Siç mund ta shikoni, plus shumë më tepër. Për më tepër, mbrojtur shpesh mund të mbajë, sepse procedura është konsideruar terapeutik dhe rekreative.

Salloni flokeve shqyrtimit

Procedurën e shqyrtimit është mjaft e re, ende jo çdo floktar është në gjendje të ofrojë një shërbim të tillë. Nëse jeni me fat të mjaftueshme për të gjetur një dyqan, nuk do të jetë i habitur se çmimi do të jetë e flokëve të lartë mbrojtur. Arsyeja kryesore për çmimet e larta nuk është aq shumë kompleksiteti i procedurës, si kostoja e barnave esenciale.

Megjithatë, nëse dyqan ende ofron shqyrtimit, mbani në mend se ajo është ngjyrë dhe i pangjyrë.

Në rastin e parë që ju të merrni ngjyrosur flokët barabartë pa zakonshme bojë negative efekt, sepse anëtarët e tij nuk janë pjesë e amoniakut, peroksid hidrogjeni dhe komponimet e tjera alkaline. Ngjyrë e flokëve ngjyrë ende po aq efektive më të përshtatshme mbrojtur.

Shumë hairdressers përqëndrohet në klientët efektin kumulativ të procedurës. Kjo do të thotë se ka një rezultat i dukshëm pas ditës së parë, por shqyrtimit zhvillohet rregullisht, më mirë rezultatet.

Screening flokët në shtëpi

Megjithatë, nëse ju keni në dorë të gjitha fondet e nevojshme, flokët mbrojtur në shtëpi do të jetë e lehtë për të mbajtur. Thelbi i teknologjisë është:

 1. Tërësisht lani flokët duke përdorur një shampo pastrim të thellë.
 2. Aplikoni balsam mbi të gjitha flokët gjatësi, do të përpiqen për të shpërndarë atë në mënyrë të barabartë.
 3. Çfarë vijon është një kokë pak i thatë të mbetet flokët pak të lagur. Është e këshillueshme për të bërë atë të natyrshme, pa ndihmën e një tharëse flokësh.
 4. Aplikoni mjetet zgjedhur për shfaqjen. Në qoftë se kjo ka efektin e njollat, rritjen promazhte para flokëve kontur lëkurës ndonjë krem ​​që gjatë procedurës nuk është e ndyrë. Kjo fazë - kryesisht për shkak se automjeti tërësisht dhe për të shpërndarë në mënyrë të barabartë, duke u përpjekur të mos humbasin asnjë flokët.
 5. Pas kohës së përcaktuar në udhëzimet thotë larë nën presionin shumë të fortë të ujit për 15-20 minuta.
 6. Tharëse flokësh të thatë, duke vendosur atë në një mënyrë të nxehtë.
 7. Përdorni një mjet për të konsoliduar, që ndan atë nga rrënjët në këshilla.
 8. Flokët e thatë përsëri. Shih se si flokët tuaj ka ndryshuar në mënyrë të konsiderueshme.

Megjithatë, efekti është absolutisht nuk japin Salon rezultat nëse në vend të kësaj është të përdorni një tharëse flokësh Hood tharëse flokësh ose Klymazon për më shumë edhe ngrohje. Për fat të keq, kjo është pajisje gjasa tillë ekziston në shtëpinë tuaj, dhe alternativa më të afërt do të jenë pajisje të njëjta.

Për të zotëruar praktika e vetë-mbrojtje është mjaft e thjeshtë, gjëja kryesore për të marr fondet e nevojshme. Ajo është konsideruar vlerë se kostoja e një grup të mirë për shfaqjen mund të jetë e ulët. Dhe përdorimin e drogës të lira, ju drejtuar rrezikun e drejtimin në rreme dhe në të mirë të merrni zero rezultate.

Mjetet për të mbrojtur flokët

Nëse ju drejtuar këtë procedurë më vete, është e rëndësishme që të ketë një ide për të cilën droga ofron një treg modern kozmetike. Markave kryesore produkt do të thotë për shfaqjen është Paul Mitchell bërë në SHBA dhe ESTEL profesionale. Kjo flokët mbrojtur nga ESTEL (Estelle) janë paraqitur në tregun tonë e seri popullore e T3 terapisë. Të dy droga të përmbajë:

 • Aminoacidet (japin shndrit e flokëve dhe elasticitet)
 • Proteine ​​soje (ndihmon të rivendosur strukturën e flokëve të dëmtuara)
 • Përbërësit bimore (njom flokët me vitamina esenciale)
 • Ceramides (përmbaheni këtyre kushteve ndihmojë përbërësit depërtojnë thellë në bosht e flokëve)

Gratë që kanë përjetuar flokët mbrojtur Paul Mitchell, efektet e dukshme vuri në dukje pas procedurës së parë.

Struktura përbëhet nga një grup i shampo profesionale, maskë, do të thotë për shfaqjen dhe balsam për flokët. Salons bukuri të ngurta preferojnë të punojnë me produktet e kësaj marke.

Nëse ju preferoni të shpenzojnë mbrojtur T3 flokët terapisë, rezultati nuk do t'ju zhgënjej shumë. Ajo përbëhet nga një grup i kondicionuar me dy faza, reduktimin e naftës dhe të naftës që i jep shndrit e flokëve dhe shkëlqim. Kjo seri promovon shërimin e shpejtë e flokëve të dëmtuar, si vaj i saj përbërëse Argan është një nga më të vlefshme në botë. Kjo stilistët markë këshillojnë që të zgjedhin gratë flokët e të cilëve është prekur nga blondyrovanyya konstante.


Në çdo rast, pavarësisht shqyrtimit - sallon ose të pavarur - ju nuk keni dhënë epërsinë e vet, rezultati është mbresëlënës. Flokët duhet të fitojnë e ruajtur mirë, pamje të shëndetshme, duke goditur të tjerët shkëlqejë dhe vëllimi.

Kostoja relative e lartë e mjeteve profesionale sigurisht që do të paguajë një pamje të shquar të flokëve tuaj. Në fund të fundit, bukuria është i njohur për të ndonjëherë kërkon sakrificë, përfshirë dhe financiare. Dhe kjo nuk ka gjasa kjo grua bie dakord për të ruajtur në pamjen e tyre.