Uthulla e Molles për maska ​​e flokëve recetave shtëpi


Flokët i pastër është një stoli e çdo gruaje dhe të gabuar janë ata që mendojnë se ata janë të dhënë gjithmonë natyrën rozkishnist. Në fakt, kujdesi i duhur mund të përmirësojë dhe të bëjë të bukur me shkëlqim elastike edhe flokët e dobët dhe të brishtë,, e. Sot gjithnjë e më shumë të zonjat preferojnë provuar mjetet juridike popullore, të cilat përfshijnë edhe uthull molle për flokët.

Përmbajtje

 • Çfarë e shkaktoi dobinë e uthull molle?
 • Çfarë përdorin Uthulla e Molles për kujdesin e flokëve?
 • Si për të bërë uthull molle në shtëpi?
 • Uthull molle musht Përdorimi


Çfarë e shkaktoi dobinë e uthull molle?

Një produkt natyral, i cili është Uthulla e Molles, ka veti unike të cilat janë shkaktuar kryesisht nga prania e shumë ushqyesve në përbërjen e tij. Ai përmban:

 • Mikro dhe makro;
 • Minerale;
 • Substanca çakëll;
 • Acidet organike;
 • Vitamina.

Flokët Përfitimet pickim mollë është se ai në mënyrë efikase pastron dhe ushqen ato. Kjo është arsyeja pse maska ​​dhe ajrit të kondicionuar duke përdorur këtë produkt natyral në mënyrë të dobishme dhe popullore. Veçanërisht e dobishme janë vitamina e saj përbërëse Një, dhe Me.

Ajo ka qenë prej kohësh e njohur se efekti i integruar i këtyre vitaminave është restauruar strukturën e flokëve, rrit rritjen, përmirëson gjendjen e kokës.

Rikthen veprimin dhe kanë aminoacidet e përmbajtura në këtë produkt natyral, dhe madhështi dhe bukuri - kanë komponente organike.

Një element shumë i rëndësishëm në flokët Uhudi është hekuri. Ky element është e nevojshme për të siguruar cilësi të ngopjes me oksigjen flokëve. Redukton humbjen e flokëve në përgjithësi dhe të nxitur rritjen e tyre të magnez dhe silic, dhe të japë virtytin - squfurit dhe zinkut. Me selen dhe fosfor, flokët bëhet ngjyra jashtëzakonisht të ndritshme, të bëhet elastike dhe elastike.

Në kombinim me një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të ushqyerit e duhur, musht molle uthull për flokët është një ilaç unik e natyrshme që është e dobishme për flokët dhe ndihmon të mbajë ato në një gjendje të shëndetshme. Përdorimi i rregullt do ta ndihmojë atë të shpëtoj nga shumica e problemeve të tilla si zbokth, kruajtje dhe humbjen e flokëve. Ky produkt natyror është në gjendje në një kohë të shkurtër për të bërë flokët tuaj të shndritshme dhe i butë, ata lehtë mund të vihet në çdo hairstyle.

Çfarë përdorin Uthulla e Molles për kujdesin e flokëve?

Duke zgjedhur uthull molle për produktet e kujdesit të flokëve duhet të trajtohet në mënyrë të përgjegjshme, për shkak të kostos së dështimit - shëndetin tuaj dhe bukuri. Nëse ju nuk mund të gatuaj atë vetë duhet të jetë i bindur se një anëtar i blerë nuk përmban preservatives dhe ngjyra artificiale.

Më uthull shitja bëjnë, jo nga mollë të tërë dhe nga zhvishem fruta dhe cores, dmth nga mbeturinat e industrive të tjera. Është e qartë se një produkt i tillë vështirë se mund të quhet cilësor, dhe në të mirë, ai thjesht nuk sjell ndonjë përfitim në përdorim.

Ne rekomandojmë blerjen kujdes të flokëve mos përdorni uthull, është më mirë për të gatuar atë vetë në shtëpi. Sidomos procesi gatim i thjeshtë dhe siguron që ju do të përdorni cilësisë dhe përbërësit natyral.

Si për të bërë uthull molle në shtëpi?

Ju mund të gatuaj me ndonjë notat e mollë e pjekur, por shikoni - zgjidhni mollë që nuk marrin trajtim me pesticide dhe kimikate të tjera.

Ideal - korrjes vet. Ajo duhet të mbahet mend se mollë ëmbël dhe speleo, aq më shpejt procesi i përgatitjes.

Kështu, për përgatitjen e uthull molle duhet:

 1. Për të zgjedhur një numër të caktuar të mollë, të cilat prerë nga thelbi dhe prerë ata në copa të vogla ose hekura;
 2. Dele fruta copëtuar në një tigan smalt dhe shtoni 1 kg Maliçin peshe - 2 lugë sheqeri;
 3. Hidh përzierje të përgatitur me ujë të nxehtë, e cila duhet të mbulojë atë për rreth 4 cm.
 4. Vendos pan në vend të ngrohtë shaded dhe të mbuluar me garzë;
 5. Së paku dy herë në peshë mollë ditë duhet të përzierje në mënyrë të barabartë shpërndarjen formularin shkumë gjatë fermentimit;
 6. Nja dy javë malic protsidzhuyetsya peshë dhe bashkon në bankat, është e rëndësishme të mbani mend se fermentimit do të vazhdojë të marrë disa kohë, kështu që bankat nuk duhet të plotësoni deri në buzë;
 7. Në disa javë uthull të përgatitur me kujdes, nuk precipitati i formuar bashkon në enët përgatitur për të;

 Ruhet uthull natyror në një enë të mbyllur hermetikisht në temperaturën e dhomës.

Për të përshpejtuar fermentimi disa recetave të përfshijë duke shtuar maja. Pas uthull gatim për të rritur pronat e dobishme e mjaltë mund të shtohet.

Uthull molle musht Përdorimi

Përdorimi musht molle uthull është e lejuar për çdo lloj të flokëve, vetëm ndryshim në intensitetin e përdorimit. Nga kjo përgatiten kondicioner, paketat dhe maska ​​që të rikthyer flokët e dëmtuar dhe të japin efekt përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm në lëkurë e kokës.

Përdorni një kondicioner për flokët normale dhe e thatë mund të jetë një herë në javë, për flokët me vaj mund të përdoret pas larjes flokët rregullisht.

Për të përgatitur kondicioner flokët duhet të marrë 1 pjesë uthull dhe holluar atë 4 pjesë uji, duke forcuar kondicioner flokët shtuar disa pika vaj të urtë. Shpëlarje rregullt e flokëve molle uthull shpejt bëjnë ato me shkëlqim dhe i bindur.

Anti-zbokth pije ndihmon gatuar me lëng mishi dhe murrizat nja dy lugë uthull. Duke përdorur këtë zgjidhje mund të jetë çdo ditë, për të përfunduar lirinë nga zbokth. Gjithashtu e mundur fërkim kokës të pastër molle uthull. Kjo metodë ndihmon për të rivendosur metabolizmin dhe qarkullimin e gjakut në lëkurë e kokës.

Uthulla e Molles është përdorur gjerësisht si një pjesë e maska ​​ushqyes për rritjen dhe forcimin e flokëve. Këtu janë disa variacione të maska ​​për lloje të ndryshme të flokëve:

 • Për thatë - Është e nevojshme për përzierje një vezë e verdhë veze dhe një lugë e naftës pluhur dhe uthull. Përbërja rezulton është rubbed në lëkurë dhe moshës për një orë, pastaj larë shampo neutrale;

 • Me vaj - Tre ose katër herë në javë është e dobishme për krehje duke përdorur furçë masazh periodikisht smachyvaemoy në një zgjidhje të përbërë nga dy lugë ujë dhe uthull;

 • Për brishtë dhe ndarje - Përdorni një maskë e përbërë nga një palë e lugë mjaltë dhe një lugë gjelle vaj bajame dhe uthull. Mbani maskë për 2-3 orë.

Uthulla e Molles takon mjetet juridike unike natyrore që do të lejojë çdo grua në një kohë të shkurtër të bëhet pronar i gjobës që tërhoqi sytë e njerëzve, flokët.