Wedding dresses më të mira në stilin grek


Ndër të gjitha llojet e topin, të shkurtër, dresses, Gode, dresses A-siluetë dhe rast shumë të favorshme veshjet e dasmës në stilin grek dhe stilin e Perandorisë. Çdo nusja dëshiron të jetë origjinale, për të theksuar dinjitetin e figurës apo formë vizuale tyre. Ironikisht, ajo është e lehtë për të prerë, por veshje shumë e shijshme greke dasmës mund të trajtojë detyrën më të mirë.

Përmbajtje

 • E bukur dhe e lehtë
 • Që i përshtaten vishen në stil grek
 • Si një imazh të komplementit

Bukur, të rehatshme, elegante


Siç është treguar, ka wedding dresses që i veshur me një shumë probleme dhe të japë siklet të konsiderueshme. Për shembull, e ashtuquajtura fustan silueta "peshk", ju do të jenë të pakëndshme për të ecur. Në harlisur me unaza valle vështirë dhe shëtitje, të ulen në makinë; do të duhet të mbajë vazhdimisht apo edhe të rritur ndarjen. Por shumica mund të prishin disponimin e të vishen nuses me një tren.

Të gjitha këto shqetësime, ju mund të shmangur duke zgjedhur fustan në stilin grek.
Pra, nëse ju nuk mund të vendosë se cili stil do të ju përshtatet mirë dhe që tregojnë për herë të parë kërkesa në një sallon dasmës, ajo është e dobishme për të gjetur se si veshje e dasmës duket në stilin grek. Sot ka shumë variacione dhe shtesa në këtë stil, por gjithmonë mbetet vetëm disa nga karakteristikat e tij:

 1. Një zonë të hapur neckline
 2. Bel të lartë
 3. Drita rrjedhin fund pëlhurë. Ajo mund të jetë dy palosur dhe të qëndrojnë të drejtë
 4. Bust minimalist draping

Sa për pëlhura, ju mund të takohen ose mëndafshi artificial, dantella frëngjisht ose SHANTIL, kodrina saten, tyl dhe të tjerët.

//

T-antike stil nuk është i shkurtër apo i shëndetshëm. Me pak fjalë, në qoftë se ju shihni një veshje të denjë për perëndeshë e lashtë - kjo është ajo. Që nga ajo është e dasmës tuaj në stilin grek duhet të jetë harmonike, elegante dhe të thjeshtë të përsosur.

Që i përshtaten vishen në stil grek

Wedding Dress Empire është kryesisht i përshtatshëm për vajzat me lloj figura "mollë." Kujtojnë se tiparet dalluese të këtij figurave - shprehur bark, ndonjëherë - pjerrësi supet dhe hips. Përparësia juaj - një gjoks të bukur, qafën femërore dhe të armëve.

Greke fustan Perandoria-stil apo një siluetë shumë të rehatshme. Ju nuk do të ketë probleme në edhe valle më të pazakontë të dasmës, dhëndëri lehtë mund të rritur dhe ju pokruzhlyaty. Get e bukur dhe i këndshëm në makinë? Është e lehtë. Dhe ndërsa ju nuk do të hipim lart unazë pid'yubnyk mbi kokë. Është e lehtë për t'u ulur dhe të ecin.

Kjo veshje është i ndarë në dy zona. E para përfundon vetëm nën gjoks, duke e lejuar atë që të përqëndrohet shumë fitimprurëse dhe të fshehur barkun. Fund zakonisht është minimale, dhe të gjithë dekoratë përqendruar në pjesën e sipërme të siluetë që mban vëmendjen nga ijet dhe bën të mundur që të shijoni pamje të neckline tuaj të bukur.

Dress këtë prerë mund të konsiderohen universale. Ajo fsheh bark dhe centimetra shtesë mbi hips, donuts në mënyrë të përsosur ose dhëndërit në një pozitë interesante. Vajzat me thinness tepruar, ai vizualisht do të shtojë disa forma roundness. Dhe e drejtë në dekoltin dekor do të rritet ndjeshëm gjoksin.

Si te zgjidhni një fustan në stilin e Perandorisë

Çdo gjë që ju nevojitet për veshje tuaj të mirë-zgjedhur - kasetë në stilin antik apo zinxhir nëpërmjet bel. Por çdo vajzë dëshiron të theksuar stilin tuaj dhe të personalitetit. Ejani të dashuroj ndihmës, mjeshtër i zoti ... dhe ne e bëmë. Pra, disa këshilla:

 • Pëlhurë e jashtme, i cili bëri ndarjen, ju duhet të marrin në konsideratë kur zgjedh një bust dekorim. Bollëk e kristaleve të kombinuara me pëlhurë me shkëlqim të japin efekt tepri.
 • Sot ju mund të gjeni një fustan të ngjashëm, dekoruar me harqe, ruffles, sequins, gurë placers, draperies, fut textural. Mos harroni se Perandorisë - një klasik dhe konciz.
 • Nëse metoda fustan multi-layer përdorur, që është në krye të bazë mbulesë pëlhurë byrynxhyk, organza apo lëndinë, kjo e bën të mundur për të zgjedhur ndonjë lartë dekor.
 • Nëse hem lartë shtresa janë të hollë dantellë ka kuptim për të dekoroj krye të qëndisje të vogël koncize, e bërë në të njëjtin stil.
 • Nëse dëshironi të shtoni më shumë imazhin lavdinë, ju mund të lënë një gjurmë të vogël prapa.
 • Imazhi juaj do të shtojë prerje playfulness. Vishen në stilin e mendjes greke siluetë të drejtë dhe të prerë të gjatë - ndoshta deri në kofshë - do të duken shumë mbresëlënëse kur ecin, sikur pa dashje ekspozuar këmbën tuaj.
 • Nëse ju nuk jeni të sigurt se çfarë të prerë të veshjes ju gënjeshtër të përkryer, të përdorin truket të vogla dhe teknikat e projektimit. Përmirësuar situatën, për të shtuar volumin ose fshi ajo ndihmon neckline asimetrike, një shpatull rrip në një asimetri të gjerë band në dekor dhe drapirovtsi.
 • Nëse ju doni të fshehur armët shëndoshet, duke u përpjekur për veshjet në stilin e Perandorisë me mëngë të gjata.
 • Zgjasë vajza e vogël Siluetë ndihmojë shiritat shumë të hollë ose mungesa e tij. Në këtë rast, ju do të duhet të veshin takë të lartë. Gjatësia e linjës veshje duhet të arrijnë në dysheme.

Provoni një shumë opsione para se të blesh një fustan apo qep atë. Mos e humbni shpresën në qoftë se disa urdhërat e para nuk do të vijë. Mos harroni se ky fustan prerë përshtatet pothuajse të gjitha vajzat, kështu që nuk do menjëherë të ndryshojnë planet e tyre.

Si një imazh të komplementit

Shkurtimisht, aksesorë, këpucë e dasmës dhe hairstyle duhet të bëhen në stilin e lashtë.
Pajisje që janë të përshtatshme për një fustan të tillë që të jetë masive. Nëse rrathë - atëherë të gjitha ose një dore të gjerë mbi bërryl. Nëse gjerdan, zinxhirin masiv artë ose një pjatë të thjeshtë rrethore. Unaza duhet të jenë të mëdha, masive dhe e bëri të stolitë antike. Por vini re se pajisje të mëdha nuk tolerojnë lagje apo sepse byzylyk dhe diademë apo gjerdan dhe unazë.

Në vend të kësaj byzylyk mund të veshin në stoli dorë zbukuruar me lule, i bën jehonë tufë lulesh.

Sa për këpucë, pastaj bëj me ngut për të kënaqur ju, që do të jetë ideale për sandale të lehta të lëkurës me një vetmi të ngurta. Është më mirë në qoftë se ata të përbëhet nga lidhjet e shumta të bukura. Jo i keq do të shikojmë Gladiators të lartë me lidhjet gjobë. Vetëm ai nuk duhet të jetë e zezë.

Imazhi i nuses në stilin grek të përkryer të plotësojë flokëve të rrjedhin, rebelimin në mënyrë efektive në një anë apo ngritur paksa në pjesën e pasme. Valët duhet të jetë vështrim të butë dhe e natyrshme. Bandë e dëshiruar të vogël me lule.

Sa për kozmetikë, më e dobishme furnizimit eyeliner të zi duken sytë qerpikët e gjatë dhe buzët bukuroshe kundër sfondit të lëkurës ullirit. Nëse ju doni të bëni harmoni të pakushtëzuar në imazhin, mendoni se çfarë t'i nënshtrohen dhomë me diell. E pra, ku i keni parë perëndeshë greke e lëkurë të zbehtë?

Manikyr inkurajuar xhaketë transparente apo qumështi në thonjtë të shkurtra.
Çfarëdo ajo ishte, vetëm ju - perëndeshë e ditës. Mendoni rrugën tuaj për detajet e fundit, të ndjehen të përgjegjshëm në këtë ditë me të vërtetë të lumtur.