Dresses mbrëmje modës për sezonin e dasmës 2015


Zgjedhja e njohur miell jo vetëm nusja, por të gjitha gratë ftuar të ngjarjes dasmës. Zgjedhja e mbrëmje dresses për martesë ka nuanca e veta dhe hollësitë, ju duhet të jetë në gjendje për të dalë jashtë në sfondin e të ftuarit dhe jo terhiq vëmendjen e protagonistit të mbrëmjes - nuses.

Përmbajtje

 • Rekomandime të përgjithshme
 • Dresses mbrëmje për bridesmaids
 • Nëna e të vishen nuses
 • Vishen për dasëm

Rekomandime të përgjithshme


Çdo vajzë është duke shkuar në një martesë, ëndërroja nuk duken më keq pushimet Zonja e Parë. Kjo është veçanërisht e vërtetë në mbrëmje madh. Disa këshilla të zakonshme dhe të thjeshta:

 • Kur zgjedh një fustan është e nevojshme për të marrë parasysh veçantitë e figurës së tij. Veshje, në mënyrë ideale ulur në vajzë harlisur bëshme do të duket shumë ndryshe në një grua e re hollë.
 • Vishen me një prerje të madhe në shpinë të tij nuk është shumë e mirë duket të plotë, por ajo vajzë të pakta do të duken elegante dhe femërore.
 • Gjata dresses mbrëmje gratë vishen më mirë se sa rritja mesatare, kjo veshje shifër gjithmonë shtoni hijeshi dhe brishtësinë. Por vogël "Thumbelina" është e rekomanduar për të zgjedhur një fustan të shkurtër.
 • Zeshkane, zeshkane me flokë të kuqe dhe ju mund të veshin të ndritshme, madje edhe rroba të bie shumë në sy, sy bjonde dhe personi Rusokosi më harmonike në rroba zbutës hije.
 • Nga nevoja të bardhë kategorikisht kundërshtojnë, vetëm ngjyra për nuses. Zi nuk është mjaft i aftë për një martesë, është më mirë që të vishen topin maskaradë.
 • Aksesorë ideale duhet të jetë e kombinuar me veshje. Dekore duhet të jetë në harmoni me pajisje të dhe ata nuk duhet të jetë shumë, sidomos bizhuteri të lirë.

Dresses mbrëmje për bridesmaids

Dhënien e këshillave të qartë për këtë çështje të vështirë për të diskutuar dashurin më të mira të vishen për të nuses, është e mundur që ajo do të kërkojë për një stil dhe ngjyra të caktuara WC. Dashurin e rëndësishme të mos harrojmë se Mbretëresha në martesë - nuses, që do të thotë se të dashurën grup i organizuar nuk duhet të zvarritet vëmendjen e protagonistit. Mirë për të zgjedhur një tualet artë, argjendi, jeshile ose në një tjetër ngjyrë të ndritshme, atëherë përbashkëta foto me nusen në një fustan të bardhë të duken më të dobishme.

//

Nëse, bridesmaids veshje zgjedh tonin e errët, e dekoratave të ndritshme të ndihmojë për të krijuar një pamje festive. Fustan shumë të shkurtër ose një fustan me një neckline të lartë për shoqen e saj të nuses do të shikojmë në vendin e vet dhe ulëritës, por veshje shumë të rreptë nuk është i aftë, kjo është ende një martesë, jo një darkë të biznesit.

Funde do të jetë në hero të rastit, të dashurën, sepse ajo nuk është e rekomanduar, sepse princeshë në topin duhet të jetë vetëm një, dhe sot ajo nuk është që ju. Siluetë Standard i përshtatshëm është veshjet elegante ndritshme e gjatësi të mesme. Për shembull, një fustan klasik rast është e përkryer për vajzat e çdo physique dhe peshës.

Nëna e të vishen nuses

Nëna e nuses, natyrisht, për të parë në dasmën e vajzës së tij të dashur vetëm të përsosur! Pas të gjitha, ajo do të kushtoj vëmendje për asgjë më pak se nuses shumë dhe vajzën njëherë do të ndiheni krenar për nënën e saj në modë dhe të bukur.

Nuk është një shenjë, sipas të cilit nëna duhet të veshin qumësht një veshje e dasmës vajzës së, si dhe në një martesë të vendosur t'i përmbahet traditës, nëna do të duhet të zgjidhni vetëm një fustan, jo një kostum.

Veshje duhet të jetë, mbi të gjitha, praktike dhe i përshtatshëm, si ditën e dasmës vajzës për nënën time nuk është një provë e lehtë. Ne do të duhet për të kërcyer, të ecin shumë, për të marrë pjesë në konkurse, por kjo nuk do të thotë se ne duhet të braktisim tualet elegant për një veshje të rehatshme, por thjeshtë.

Mos zgjidhni fustan shumë të shkurtër apo të gjatë në një kat, veshje duhet të plotësojnë moshën dhe jo për të krijuar vështirësi. Mbyllur fort apo veshje veshje shumë demaskuese do të duket qesharake, si tip "fatale" me ngjyra të ndritshme të kuqe ose të zi.

Bijat dasmës - jo një vend për eksperimente, të ndaluar zgjedhjen tuaj në klasike paleta mbrëmje apo koktej dresses pastel: bukuroshe apo verë, smerald ton, bukuroshe, livando ose veshje të përshtatshme argjendi.

Vishen për dasëm

Dress për partitë e dasmës duhet të përputhet festë stilit të dasmës, sepse porsamartuar moderne shpesh thonë "jo" ritet tradicionale, duke preferuar parti themed me një kod veshje, dhe madje edhe dasma në ajër të hapur, për shembull, në plazh.
Nëse një banket është mbajtur në ajër të hapur, kriteret kryesore kur zgjedh një fustan të jetë e lehtë, lehtësinë, transparencën dhe nesmynaemost.

Nëse pala do të mbahet në ambiente të mbyllura, veshje mund të jetë e thjeshtë, pazbukuruar, ose ajo mund të jetë një fustan në një stil retro, vajza e madhe e reja romantike.

Features zgjedhin veshje për gratë mbipeshë

Nuk është sekret se vajza e plotë mund të shikoni elegant dhe tërheqëse, sekret - besojnë në veten tuaj, dhe të mësojnë se si të zgjedhin rroba. Mjaft të respektojë disa rregulla të thjeshta dhe të zgjedhin rroba që theksojnë pikat e forta dhe të fshehur fushat e figurës.

 1. T duhet të jetë nën gju.
 2. Sleeves duhet të ndez pak, jo shumë të shkurtër - gjatësia e tre të katërtat shumë e përshtatshme.
 3. Pajisje në formën e një pelerinë apo bolero përkryer të plotësojë dhe të dekoroj çdo veshje për vajzat mbipeshë.
 4. Dantella, dantella, harqet duhet të jetë i pranishëm në më pak, por më mirë - askush në të gjitha.
 5. Fustan mbrëmje strapless mill dhe mëngë maksimalisht theksojnë bukurinë e gjirit, do të apelojë linjat qetë dhe forma të rrumbullakosura.
 6. Dress mbrëmje për një vajzë kat të plotë nuk duhet të jetë i ngushtë apo të ekzekutuar me pëlhurë punuar me shtiza. Më mirë në qoftë se ajo do të jetë linja monoton ose vertikale. Mos harroni korse -vidminnyy "mjet" për korrigjim që të nxjerrë në pah gjoksin dhe të bëjë një linjë mbrëmje fustan të butë.

Dasma - ngjarje mjaft i kushtueshëm, dhe jo të gjithë do të bien dakord për të shpenzuar një sasi të madhe në veshje ajo do të vishen një kohë. Avantazhet e blerjes së një fustan mbrëmje Custom qartë - një model i studiove të famshme projektimit dhe designers famshëm do të bëjë ndonjë parti yll grua. Por nëse ju qasen të zgjedhur një fustan me një perspektivë praktike, fustan mbrëmje qep të urdhërojë një mjeshtër të mirë mund të kombinohen bukurinë dhe praktike me fustan elegance. Në çdo rast, pa marrë parasysh se çfarë rroba që nuk vijnë në dasmë, dekoratë tuaj më të mirë do të jetë një buzëqeshje e vërtetë.