Wedding Short dresses 2015 - Foto nga tendencat e modës të sezonit


Që nga fillimi i shekullit XX, shumë gra zgjedhin në të tillë një ditë vendimtare për një fustan të shkurtër e dasmës. Këto dresses kanë shumë avantazhe që dallojnë ata nga historia e shekullit konkurrentët - veshjet e dasmës në dysheme. Pse brides zgjedhin një veshje shumë origjinale dhe të mahnitshme?

Përmbajtje

 • Historia e veshjes
 • Çfarë nusja mund të blej një fustan të shkurtër e dasmës
 • Stilet e dresses të shkurtër e dasmës
 • Si për të zgjedhur pajisje të drejtë të vishen shkurtër
 • Fustan me ngjyra të shkurtër për ceremoninë e dasmës


Dasma ndryshme gjatësi apo mini bakrit, kanë avantazhe, të favorshme dalluar ata mes modeleve të tjera.

 • Lehtësi - natyrisht, në këmbë ose makinë është shumë më e lehtë për të zbatuar në një fustan të shkurtër;
 • ruajë veshje pamjen për të gjithë festë - në veshje të shkurtër, as mysafirët nuk ndotin dhe nuk e mbani mend atë;
 • çmim atraktiv - një fustan të shkurtër zakonisht është më e lirë se sa i gjatë;
 • nëse data juaj e dasmës është caktuar për verë, ju nuk do të ankohen për ngrohje në një bizhuteritë gjata;
 • përdorshmërisë - fustan të shkurtër, atëherë mund të përdoret si veshje kazan;
 • apel - nusja në një fustan të shkurtër duket i freskët, simpatik dhe sexy.

//

Historia e veshjes

Wedding dresses që janë ndarje të shkurtër, erdhi në jetën tonë kohë më parë. Në fillim të shekullit XX vajzë ecte poshtë rresht në rroba të mbyllura të gjata dhe të dekoruar. Në 20-vitet e shekullit XX Coco Chanel shkoi në dritën e traditës, duke ofruar një version i shkurtuar i veshje në modë.

Së pari, ai perceptohet një pritje armiqësore, por në afërsi të 50 vjet e vajzave janë të martuar në një fustan, gjatësia e së cilës është ngritur deri në këmbën e mesme. Fashion z prek 60 dhe një dasmës dresses mini. Tani shumë bukuritë preferojnë të ecin poshtë rresht në një veshje tronditëse të shkurtër, vytantsovuyuchy pastaj të triumfoj.

Çfarë nusja mund të blej një fustan të shkurtër e dasmës

Një tjetër i madh Coco Chanel, tha se nusja në ditën e saj janë të lejuara. Megjithatë, kur zgjedhin veshjet për ditë kryesor duhet të dini se nuk ka fustan të shkurtër të dekoroj çdo nuses.

Fustan të shkurtër me një skaj me gëzof dekoruar sidomos nuset e shkurtër, ndërsa funde të gjatë me sy të bëjë atyre një rritje edhe më të ulët. Fustan mini gjatësia nuk përshtaten nuset që janë mbipeshë, është më mirë që të vishen në veshjet e gjata.

Më parë u mendua se një martesë të shkurtër vishen më të përshtatshme për dasma modeste. Tani gjithçka ka ndryshuar dhe më të shtrenjta designers veshje e dasmës duhet të shkurtër në çdo mbledhjen sezonale. Ideale këto gowns të përshtatshme për ceremonitë jashtë. Në perëndim, ata edhe mori emrin e tyre - fustan plazhi (wedding dresses plazh).

Stilet e dresses të shkurtër e dasmës

Disa njerëz mendojnë se veshje e dasmës shkurtuar mund të shikoni luksoze, të bukur dhe në modë. Ky është një propozim i rremë. Dyqane, dyqane dhe atelieve mund të zgjidhni veshje origjinale të veçantë për shkak stileve, ngjyrave dhe dresses dekor çuditërisht të ndryshme.

Çfarë stilet e dresses të shkurtër për festimet e dasmës lirimin:

 • Wedding dresses shkurtuar dhe i shëndetshëm - me shumë varieteteve. Kjo mund të jetë një skaj "tullumbace", "shpërthim" ruffles multilayer. Vishen më curvy me një skaj të shkurtër me imazhin e "paketë". Këto dresses tregojnë njerëzit rreth tyre figurë femër hollë, siç u tregua këmbët hollë, bel dhe gjoks, trup të shtrënguar sipërme. Sigurisht, një veshje e tillë të guximshme kërkon reflektim të kujdesshëm në pjesën tjetër të imazhit të nuses, këpucë e saj, hairstyles, kozmetikë dhe bizhuteri.
 • Fustan të shkurtër e dasmës me një tren - gjithmonë të bëjë një spërkatje në ceremoni. Sekreti i tyre është një kombinim i papërshtatshëm - modesti dhe pafajësinë konkurrojnë me seksualitetin dhe erotizëm. Kompania Ideal do të mbyllet këtë diademë elegante dhe një vello të shkurtër. Gjatë accessory shkëpusin vëmendjen nga pendë, e cila është e padëshirueshme. Shumë e lehtë për të trajnuar nëse e dëshiruar mund të shkëputet (ky funksion nuk është në dispozicion në të gjitha modelet).
 • Fustan të shkurtër me korse - një zgjedhje e madhe e nuset me formë të luhatshme. Korse vizualisht bëjë zemrat më tërheqëse dhe të harlisur. Duart të hapura dhe supet të shtoni bukuri nuses dhe seksualitetin.
 • Dresses me dantella - dantella veshje e dasmës të shkurtër do të bëjë me një vajzë në ceremoninë e pafajshëm, i butë, të dëlirë. Veshur me bashkëshortin dantella automatikisht bëhet jashtëzakonisht e bukur dhe i zbukuruar, kështu që të përpiqet me dekor në formë të kristaleve, rruaza dhe Shpat nuk është e nevojshme.
 • Stilet Custom - vetëm për të tërhequr vëmendjen, tronditëse mysafirët dhe i bëjnë ato të mbani mend këtë ditë për një kohë të gjatë. Kjo tualet wedding të përshtatshme për nuset më të guximshme. Këto "vishen" nuk është edhe veshjet në një kuptim të fjalëpërfjalshëm: është e pantallona të shkurtra të shkurtër, në krye të rezervuar apo edhe bikinis. Nëse shtojcë super-mini fluttering gjatë vello, nusja do të vini re atë.

Si për të zgjedhur pajisje të drejtë të vishen shkurtër

Brides që refuzojnë dresses gjatësi të rehatshme për ta bërë këtë, duke menduar fustan të shkurtër e shurdhër dhe i paqartë. Në fakt, është e nevojshme për të marr pajisje dhe dekorata të vishen, dhe ai menjëherë flirts ngjyra krejt të ndryshme.

Zgjedhja e pajisje për të festuar jo, të ndjekë sasinë dhe madhështi, më e rëndësishmja e cilësisë. Ju nuk duan të jenë si një pemë e Krishtlindjeve për fëmijët?

Gjëja e parë konsideruar vlerë - blerjen e këpucë, këpucë veshje, sepse gjatësia e hapur për të gjitha pikëpamjet interesante. Çfarë këpucë të mirë dhe më elegante do të jetë më mirë. Mos blej këpucë apo platformë kaba me dekor tepruar. Një zgjedhje ideale për elegant anije nusja klasike apo sandale bëhen të padukshme. Vetëm në veshje, tren dekoruar është e lejuar të veshin këpucë trashë - çizme.

Brez dekoroj çdo fustan të shkurtër. Ajo mund të jetë edhe e gjerë dhe të ngushtë. Një zakon i mirë është konsideruar rrip përzgjedhja dhe këpucë një ngjyrë.

Shumë vajza të cilët vendosin për të vënë në një rroba të shkurtra ceremoni, pyesin se çfarë duhet të veshin mbi kokën e tij? A është e përshtatshme vello klasike? Po, veli është çiftëzohet të përkryer me një skaj të shkurtër, por edhe zgjerimi gjatësia në këtë rast është më mirë për të zgjedhur të shkurtër. Një zgjidhje e shkëlqyer është që të përdorin një tiaras përshtatshmet elegant apo kapele.

Fustan të shkurtër e dasmës mund të blihen në kuletë të vogël lehtë, doreza (qoftë gjatë apo të shkurtër), temat e papeshë perla. E gjithë kjo vetëm plotësojnë imazhin dhe të bëjë atë unike.

Fustan me ngjyra të shkurtër për ceremoninë e dasmës

Një çështje tjetër që shqetëson nuset - dresses ngjyra. A është me vlerë në kërkim në klasike e dasmës, dhe të zgjedhin të bardhë? Ose zgjidhni një hije më të gjallë dhe të dukshme? Kjo është një çështje e shijes.

Bardhë është wedding qep veshjet më popullore dhe në modë. Nëse plotësohet rripin e tij të zi, veshje liri është accented me kontrast. Nëse ju nuk jeni gati për të dal shumë, por ngjyra e bardhë bëhet i mërzitshëm, ngjyrat e shurdhër pastel zgjidhni veshje: ngjyrë bezhë, hije fildishi dhe kështu me radhë.

Nëse ju jeni gati për të shokuar maksimumin, pastaj veshin një fustan të kuq. Kjo ngjyrë është vetëm individët të patundura të përshtatshëm të cilët nuk janë të frikësuar për të qenë në qendër të vëmendjes, jo frikë nga kritika.

Shkurtër pranishëm fustan në modë dasmës nusja origjinalitetin, apeli seksi dhe të shkëlqejë. Mos kini frikë të jenë të njëjta si të gjithë, eksperiment, sepse veshjet e shkurtra këtë sezon, në kulmin e popullaritetit. Fustan të shkurtër me përzgjedhjen e duhur të stilit, dekor dhe pajisje do të jenë të forta veshjet klasike konkurrenca në dysheme. Good luck dhe martesë të lumtur pazar!