Veshje e dasmës më të pazakontë në botë


Pra, befas vjen një ditë, të cilën vajza, dhe më pas - një vajzë dhe një grua menduar shpesh për jetën. Disa prej epshit dhe ëndrrat, ndërsa të tjerët vetëm një ankth këndshme në zemrën time.

Kjo është dita ku çdo gjë duhet të jetë, në qoftë se jo të përsosur, atëherë si të afërta me ideale. Çdo gjë duhet të përputhen me stil, shije dhe disponimin e nuses. Pra, pse nuk do të prekni pyetjen - tufë lulesh martesor, këpucë apo bizhuteri sallë ceremonial, mendo atë me shumë kujdes. Të njëjtat rregulla, ose më mirë - gusts e shpirtit dhe grooms që duan të mbahet mend unike dhe origjinalitet, dhe nganjëherë sjellje e çuditshme dhe shpenzime të tepruara imazhi. Për fat të mirë, tregu modern ofron shumë zgjedhje interesante veshjet e dasmës pazakonshme dhe designers - ide.


Të vishen e pupla ngjyrë

Të vishen e pupla ngjyrë pak tronditëse, ide me të vërtetë i çuditshëm. Pazakontë projektuesi kinez fustan në vitin 2009 përbëhej nga pendët e bishtit pallonj me 60 lodh dhe ishte vënë në ekran në dritaren e një expo dasmës në Nanjing (Kina) në vitin 2009. Veshje Pallua dasmës u vlerësua në 1.9 milion dollarë.

Veshje e dasmës me një vello të gjatë

Nëse nusja dëshiron të zgjidhni një ditë shumë të veçantë në veshje jetës me një tren të gjatë, ajo duhet të siguroheni se ajo dhe bridesmaids do të duken të bukur, duke e çuar atë gjatë ceremonisë zyrtare. Ndoshta kjo është disi e habitshme shënime të cilët ju mund të mbahet mend si më i pazakontë mysafirët nuses. Sigurisht, në qoftë se ju mund të trajtojë në mënyrë adekuate gjatë gjithë ditës për të trajnuar.

Veshje e dasmës shportarie

Pra, kush dëshiron të veshin veshje e tyre të dasmës me bar? Duket si ajo mund të jetë një katastrofë e vërtetë për të nuses. Ndoshta kjo veshje e dasmës marrë nga katalogu i 15.000-vjeçare dhe pes dhe pastaj ajo ishte e zakonshme. Por sot është e vështirë të imagjinohet një nuse që është kisha në veshje të tillë.

Dress-sfungjer


Tenori i ideve - të përqëndrohet në mbulesë. Ndoshta një fjalë të re në kapelë të modës. Por ende nuk dihet nëse dikush guxon të veshin një fustan të dasmës. Është se maskaradë? Për më tepër, është e vështirë të imagjinohet se si do të mund të puth dhëndërit nuses në momentin më romantike.

Dress-Ktap-vrimë 


Nuk aludon Nusja pritur dhëndërit pas martesës dhe gjatë gjithë jetës së tyre së bashku? Veshje mund të jetë veshje e përsosur për çdo nuses huaj. Krijuesi i mënyrën se si ai vishet Jean Paul Gaultier.

Mevadebnoe veshje bërë nga polietileni


Ne e dimë se polietileni, plastike dhe materiale të tjera të riciklueshme janë përdorur shpesh nga designers për të krijuar veshjet e pazakontë. Megjithatë, zgjedhja e veshjes dasmës bërë i këtij materiali mund të jetë epoka më e mirë në mbrojtjen e natyrës dhe ekologjisë. Më tregoni, pra, do të ju pëlqen të jenë të mbështjellë në ditën e dasmës celofan?

Veshje e tmerrshme Gothic dasmës


Kjo martesë është bërë në stilin gotik. Nuk është një çift i tillë i ri vendosi të bashkohet me martesën zyrtare pas 27 vjet martesë. Kodi Dress imagjinuar rroba të zeza dhe u duk që të gjithë 100 mysafirët e ftuar u mblodhën për të mbajtur dikë për të pushuar. Nusja u dërgua në dasmën e tij në këtë makinë varrimi simpatik veshje qenë në një arkivol.

Vishen për fantazmë nuses

Kjo është veshje e përkryer për një martesë në stilin mistike. Ai u krijua nga Lesley kopër në vitin 1995. Sot ajo mund të shihet në Muzeun e Artit në Orlando ardhshëm për një shenjë "në zemrën e tij pikat kryesore"

Gjatëveshje vadebnoe në botë


Pas zgjedhjes së veshjes dasmës bisht - një fokus që përcakton tonin për ngjarjen. Gjatësia e lak duhet të përmbushë kohën dhe vendin e ceremonisë. Por kjo pjesë e veshjes elegante mund të duken shumë të çuditshme në qoftë se ajo shtrihet për disa kilometra. Në këtë rast, treni jep vështirësi të caktuara për të ftuarit. Vështirë që dikush shikuar në këtë martesë të nuses, por nuk vishen pafund.

Dress-cake


Çdo nusja dëshiron të veshin një martesë që ende nuk është parë, por jo të mjaftueshme. Kjo është diçka mjaft unike. Kjo tortë e pazakontë dasmës fustan mund në kohë të rrisë oreksin e mysafirëve. Por papritmas dëshiron të provoni një ëmbëlsirë jo vetëm sapo-njeri?

Plat e prezervativëve


Rrobaqepëse me iniciativë dhe krijuese bëri një fustan me ngjyrë prezervativëve. Ideja ishte në kohën e duhur për të përvjetorit të 19-të të Ditës Botërore të AIDS-it. Për të krijuar veshje të përdoret 12.500 kondom. Ideja është interesante dhe meriton vëmendje, sepse ngre pyetje në lidhje me problemet shumë serioze të njerëzimit. Por imagjinoni një nuse në këtë fustan shumë e vështirë.

Mevadebnoe veshje-style oktapod

Pjesa e sipërme e veshjes është bërë nga këmbët oktapod dhe kapelë - nga algat. Kjo veshje fatale mund të duket mjaft harmonike nëse një martesë plazh. Por kjo ende nuk mbetet shumë i përshtatshëm. Nëse ju doni të kërcimit me oktapod?

Plat, pikturuar në trup

Si për një veshje e dasmës, ngjyra pikturuar direkt në trup? Disa vjet më parë në Mbretërinë e Bashkuar është organizuar në mes të çifteve garën e tretë të cilët dëshirojnë për të kryer një ceremoni martese në këtë "veshje". Në përgatitjen e çifteve konkurruese u shfaq para publikut në një krejtësisht lakuriq në qendër të qytetit për një kohë dhe u kthye në kanavacë. Ideja ka fituar një trazim, por kjo nuk është shumë e mirë për ceremoninë e dasmës.

Dritat ngavadebnoe veshje

Veshje unike dasmës me LEDs nga Yumi Katsura. Duke e bërë këtë projektuesi fustan mori 5 muaj. Dresses bërë nga svetovolokna me një me ngjyra të ndezura 4800 pikë. Sigurisht, kjo nuk është veshje që mund të vishen çdo ditë, por ideja është shumë interesante.

Plat kukulla

Veshje nga Yves Saint Laurent bërë me dorë thurje. Të gjitha pjesët janë të lidhura me një gjilpërë të madhe me kohën e tij. Ky imazh ka kushtuar grave të 60-ta. Veshjet sot mund të shihet në Muzeun Deyanh Memorial në San Francisko.

DHEnfantilnoe veshje

Çdo nusja dëshiron që të duken në martesë të pavarur dhe tërheqëse. Gjëja kryesore - nuk e teproj. Projektuesi Japanese Len Yu krijuar këtë fustan për një vajza shumë të guximshme dhe të hapura.

Shirt me ngjyra furs

Ornella Meneguzzo angazhuar shumë lehtë, duke ofruar veshje nuses si kjo. Ndoshta disa shtëpi të modës do të marrë ide në shërbim, nëse nusja dukej kështu extravagantly.

Shirt me letër higjienike

Ky është një tjetër ide e çuditshme për një veshje e dasmës. Për të krijuar një kryevepër duke përdorur 1000 copë të lidhur së bashku dhe fillesat e zam natyrisht.

Mevadebnoe vishen me balona

Dasma frymëzuar Dress Dukeshës së Kembrixhit, Thelma LEVET e bëri atë një kopje e saktë. Vetëm të ndryshojë materialin: të vishen ajo mori 5,000 balona. A doni të vishen si veten? Pastaj mendoni për ku ju do të mbani atë në pas ceremonisë.