Dresses Wedding Curvy 2015 foto nga tendencat e modës të sezonit


Wedding bukur dhe solemne do të mbahet mend për një jetë dhe do të pasqyrohet në albumin e familjes me ju në rolin kryesor - nuk është kjo ëndërr shumë vajza. Dhe sigurisht, fustan elegant si një princeshë. Pa marrë parasysh se sa të ndryshme të modës, pa marrë parasysh sa e vështirë Couturier martesor, wedding dresses harlisur me pamje të bukur të mbeten të rëndësishme dhe janë si popullore si kurrë më.

Përmbajtje

  • Stili Gingerbread: Kush do të vijë?
  • Lloji dresses harlisur
  • Si te zgjidhni pajisje

Por kjo nuk e ka bërë zgjedhjen e gabuar, marr stilin e drejtë, ngjyra dhe pajisje që ju duhet të marrin në konsideratë të gjitha pro dhe kundrat e këtë akuzë së bashku me të gjitha palët.


Stili Gingerbread: Kush do të vijë?

Veçori e kësaj veshje mund të telefononi atë shkathtësi, aftësia për të favorshme theksoj shifrën dhe fshehin të metat e saj. Kush e bën atë të përshtaten?

Gratë me një vëllim në hips. Shumë folds fshehin këtë mangësi dhe figurën urivnovazhat nëse vajza supet gjerë ose një formë trekëndëshi. Vajzat e larta të drejtë të përballojë këtë fustan, për shkak se ajo është në ato zbulon bukurinë dhe pasurinë e veshje e dasmës.

//

Gratë e plotë duhet t'i trajtojnë me kujdes këtë zgjedhje. Ajo është e mirë për të porositur rrobaqepsi individuale me të gjitha kostot dhe përfitimet e figurave apo të blerë veshje me harlisur, pantallona të gjera ende të thjeshta, pa zbukurim të panevojshme. Por burri i rritjes së ulët duhet të marr për të trajnuar rroba harlisur që të tërheqë formë. Një shtat të vogël, shpesh ka një mungesë ekuilibri, dhe ajo me sy mund të mbyten në ryushah dhe vëllimin e indeve. Nëse stili nuk ka sjellë një pendë dasmës në imazhin e nuses (të tilla si dasma mbahen jashtë në sezonin e ftohtë), është mirë që të i kushtoj vëmendje të A-siluetë.

Gratë që duan të tregojnë për të theksuar bukurinë e gjirit, është e nevojshme që të i kushtoj vëmendje të wedding dresses harlisur me korse, sepse ata shprehin bukurinë e bartësve të formave tërheqëse.

Përparësitë e këtij stili mund të transferohen pafund, çdo vajzë do të gjejnë në të diçka që i përshtatet asaj. Dhe në çdo rast imazh të tillë e ajrit do të apelojë për çdo nuses dhe e përkryer për një martesë në stilin e pazakontë.

Lloji dresses harlisur

Shumë stilet e ndritshme madhështore dresses Ceremonia e dasmës do të bëjë unike, e pazakontë, dhe madje edhe nusja modeste të bëjë të shkëlqejë e saj të bukurisë që ju doni të theksoj zgjedhjen e stilin e drejtë.

Veshje e dasmës me pantallona të gjera me zbukurime

Dizajn të ndryshme i bën këto dresses besoj seriozisht se këto veshje me përralla. Ajo përbëhet nga një korse dhe pantallona të gjera me volum duke përdorur crinoline, këtë fustan të dy klasik dhe në modë. Në përgjithësi, korse pa ndonjë dekorim. Gjëra maksimale që ju mund të nxjerrë në pah atë - është lidhëse e pazakontë.

Por pantallona të gjera, në të kundërtën - duhet të fluturoj ruffles, pleats, sequins ose qëndisje. Por, ju lutem vini re se wedding dresses bujar për nuset vajzë të plotë nuk duhet të shtoni volum ekstra, v. E. Është thelbësore që vishen ishte aq e thjeshtë dhe jo barrë imazhi.

Për të arritur krenarinë e dëshiruar përdoret jo vetëm crinoline, por pid'yubnyk me unaza metalike, ose shumë-shtresa. Në një rast të mirë për të përdorur një ose mënyrë tjetër, për shembull, për një martesë të verës është më e mirë për të braktisur shtresa të panevojshme të rrobave, dhe në qoftë se keni ndërmend për të kërcyer shumë.

Short dresses për ceremoninë e dasmës

Më shumë në modë janë fustan të shkurtër e dasmës me një skaj me gëzof, një lloj i stilit baby-kukull, e cila u bë popullor në vitet '60.

Gjithkush e di për të parë fustanin harmonike të shkurtër, nusja duhet të ketë këmbët me formë të hijshme. Por në qoftë se këmbët tuaja nuk janë të përkryer, dhe ky stil veshje të përpiqen si - të marrë kthetrat dhe bisht e shigjetës për të vishen.

Rroba të tilla duhet të zgjidhni me kujdes këpucët. Varësisht nga rrobat e tua, këpucë mund të jetë e guximshme, gjallë apo të thjeshtë, elegante, të plotësojë imazhin e krijuar.

Përveç kësaj, veshje e dasmës të shkurtër, e cila ka një skaj të bukur është plotësuar në mënyrë të përkryer diademën me një vello të shkurtër. Gjithashtu ky fustan gjerdan përsosur "një qafë" ose rruaza, plagë rreth qafës disa herë.

Veshje e mrekullueshme për një martesë në stilin e "sirenë"

Kjo është një opsion i guximshëm i cili është i përshtatshëm për vajzat me ijet përsosur për të theksuar këtë stil interesante. Vishen "Mermaid" është e përshtatshme për vajzat me bel shqiptuar dobët, por një shans për të favorshme theksoj zemrat dhe këmbë të gjata.

Pantallona të gjera volumetrike që shtrihet poshtë mund të fillojë që nga mesi i kofshës dhe gju nga të cilat nusja do të zgjidhni më të përshtatshme për ju. Ky stil nuk përdor crinoline, por kërkojnë shkëlqimit duke përdorur shtresa të rrobave dhe të vëllimit grupe. Por mos harroni se në këtë formë e vallëzimit është jashtëzakonisht i papërshtatshëm.

Veshje e dasmës me mëngë të gjata

Ky stil dresses dukje zhytur në të kaluarën dhe nuk popullor, por ajo nuk është. Në ceremoninë e dasmës, nusja e veshur me rroba me duar të mbyllura, thekson butësi e saj dhe përulësi.

Nëse dasmës është në verë, dhe që ju të zgjidhni një fustan me duar të mbyllura, me qëllim qep lehtë, e cila nuk do të jetë e nxehtë.

Shkathtësi e saj është për shkak të faktit se wedding dresses me mëngë të gjata janë të mirë për gratë e çdo moshe. Por të jenë të kujdesshëm në qoftë se ju keni duart të plotë më të mirë për të braktisur këtë imazh.

Si te zgjidhni pajisje

Të gjatë ceremoni martese të jetë në krye, ju duhet të plotësoni imazhin me pajisje. Por si ta bëni këtë?

  1. Nëse stilin tuaj vishen ofron supet e hapur dhe një korse të thjeshtë, ajo është më mirë për të bërë theksin në qafën dhe supet, duke përdorur rruaza të ndritshme ose rruaza. Përveç kësaj, duhet të gjejnë një palë vathë shumë të thjeshtë që nuk do të mbingarkoj pamjen.
  2. Veshje tuaj me sleeves ose doreza? Kushtoj vëmendje për duart tuaja. Ajo është e mirë për të blerë një grup të dy unazat, dhe mos harroni se në qoftë se ju jeni pronar i duar thatë dhe gishtat, pastaj unaza duhet të zgjidhni të njëjtën gjë - delikate dhe të sofistikuar. Por, për pjerrësi trajton përshtatshme të përkryer unaza masive me gurë apo vula.
  3. Kur veshje mbyllur stil është e dëshirueshme braktisin dekoratave të ndritshme, veçanërisht në qoftë se vishen është lidhur rreth qafës. Në këtë rast është më mirë për të blerë një palë vathë të ndritshme.
  4. Dasma Bouquet - si pa të? Në një fustan të dasmës madhështore është më e mirë për të udhëhequr buqetë klasike raundin e luleve hije delikate - rozë, verdhë i zbehtë, krem.
  5. Ata zgjodhën një fustan me krahë hapur? Mundësi e shkëlqyer për të dekoroj duart rrathë këndshëm. Ajo mund të jetë dy zinxhirë, byzylykë me gurë të rrumbullakët ose kristaleve.

Sigurohuni që ju nuk janë të mbingarkuara pajisje, përndryshe imazhi do të jetë i humbur apo edhe duken vulgare. Mos lejoni detajet e "mosmarrëveshje" tualet mes tyre.

Nayimosya këto këshilla të vogla dhe këshilla për të ndihmuar në zgjidhjen e nxitim para dasmës dhe të bëjnë zgjedhjen e duhur kur zgjedh një veshje e dasmës stil.