Vera Wang Wedding Dresses 2015 Collection


Duke u kthyer libra për fëmijë në lidhje me princeshat dhe duke i vënë një kukull të vishen nuses, çdo vajzë ëndërron për martesën e saj. Pas duke u bërë mjaft e një të rrituri, ajo përgatit për të dhe zgjidhni veshje më të bukur dhe origjinale për të ndjehen të lumtur në këtë ditë heroina e përrallat e fëmijëve të tij të preferuar. Personifikimi i ëndrrave, dëshirat, idetë dhe trillet e nuset në botë kanë wedding dresses Vera Wang.

Përmbajtje

  • Mbledhja Vera Wang wedding dresses 2015
  • Sekreti për suksesin e markës Vera Wang
  • Zanash dresses mahnitshme nga Vera Wang
  • Si për të blerë këtë veshje e dasmës nga Vera Wang


Krijuesi i dresses, projektuesi i famshëm dhe i shquar Vera Wong mund të quhet "ikonë" e modës dasmës. Është dekorimin e shumë nuses të famshme të martuar, të tilla si Jennifer Lopez, Victoria Beckham, Avriil Lavigne dhe vajzën e Presidentit Klinton. Në CIS Vera Wang u bë e famshme pas filmit kult "Sex and the City" dhe "nuset e luftës", personazhi kryesor i cili shkoi në altar në dresses elegant koleksionet e Vera Wang. Pas fotografitë e sendeve të modës të kësaj marke në vendin tonë vazhdon sot e kësaj dite.

Wedding dresses Royal Collection Vera Wang 2015

Koleksion të ri nga Vera Wong mbresëlënëse lehtësi, elegance dhe stil. Ky sezon, projektuesi përdorur pëlhura mëndafshi, tyl, dantella të bardha dhe të fildishtë.

//

Inovacioni është jashtëzakonisht mëngë të gjata në formën e cila i jep përshtypjen se një nuse të mbështjellur me dekorimin e dasmës, si në diçka të ngrohtë dhe tejet të rehatshme.

Shumica e veshjet në stilin e minimalism romantike, e cila i jep një ndjenjë e pastërtisë dhe butësi. Ka edhe disa veshjet, stolisur me elegante Appliques lule punuar me dorë.

Amazing, magjike, wedding dresses mahnitshme nga Vera Wang mund të marrë kurorën e botën e modës dasmës. Në sytë e këtyre veshjet, asnjë vajzë është lënë indiferent, dhe një përzgjedhje të madhe të stileve dhe zhurmës ngjyra mund të dekoroj çdo formë dhe të kalojë çdo humor. Kjo veshje ëndrrat tuaja të një imazh të përsosur të nuses me siguri do të vijnë e vërtetë.

Sekreti për suksesin e markës Vera Wang

Jeta e krijues i markës Vera Wang - është historia e një personi të talentuar dhe të vështirë-pune. Ajo ka lindur në New - York familjen e pronarit të një kompanie të madhe industriale. Babai i saj ka lindur në Kinë, por ka jetuar me familjen e tij në Shtetet e Bashkuara. Nëna e ardhshëm projektuesi njihej fashionistas dhe me njerëz besimpakë ndoqi shfaqjen e koleksioneve të famshme botërore, instalimin vajzën nga një sens të ri të moshës së stilit.

Nga një moshë të re vajza ishte i dashur i patinazh, por mbaruar shkollën, vendosi të bashkohet me Universitetin e Sorbonës, Fakulteti i historisë së artit. Tashmë 23 vjet Vera Wong fituar shefi i zyrës lartë redaktor i revistave me shkëlqim të famshme New - York «Vogue». Që atëherë, dhe filloi karrierën e saj marramendës në botën e modës.

Në moshën 40 Vera Wong vendosur të martohet me Arthur Becker, e cila ka qenë prej kohësh një marrëdhënie të ngushtë. Kur zgjedh në mesin e veshjet e koleksioneve të famshme, ajo kurrë nuk ishte në gjendje për të gjetur një të tillë që do të reflektonte botën e saj të brendshme, dëshirat dhe ëndrrat. Besimi pastaj vendosi për të krijuar koleksionin e tij, e cila kishte kthyer idenë e një mënyrë dasmës shoqërisë. Sipas traditës kineze ditën e dasmës 9 Vera ndryshuar veshjet, secila prej të cilave i impresionuar mysafirët me origjinalitet dhe elegance. Që atëherë mbledhja e saj vijnë çdo vit dhe të gëzojnë sukses me miliona nuset në botë.

Zanash wedding dresses mahnitshme nga Vera Wang

Looking përmes mbledhjes së një markë e famshme nuk mund të gjeni ndonjë dekoratë të ngjashme, secili në origjinalin e vet dhe secili është një pah, por me këtë tiparet e përgjithshme të wedding dresses nga Vera Wang janë:

Përdorni vetëm pëlhura të shtrenjta

Vera Wang beson se pëlhura e bëra nga materiale natyrore mund të theksoj dinjitetin dhe bukurinë e figurës së nuses. Në mesin e koleksioneve të tij ju mund të gjeni opsionet për gratë shtatzëna dhe gratë me figura të parregullt, ku projektuesi shkathtësi të rregulluar theksin mbi avantazhet, disavantazhet skrasyvshy.

Thjeshtësi, komoditet dhe rehati

Dhënia këshilla për zgjedhjen e një veshje e dasmës në një intervistë, Vera Wang theksoi se nusja duhet së pari të ndjehen të veten, asnjë detaj nuk duhet të pengojë të saj të gëzojnë triumfin shumëpritur.

Qasja jo-standarde për përdorimin e aksesorëve dhe peshore ngjyra

Mbledhja e wedding dresses nga Vera Wang përdor një shumëllojshmëri të dantella, të cilat janë bërë nga lule, ruffles, ruffles. Harlisur funde pranishëm gjatë dhe të shkurtër të bërë nga tyl dhe përdorimit organza.

Designer guxim eksperimente me vendimet e ngjyra. Mbledhjen e saj përfshin veshje e dasmës bardhë në të bardhë në hije e kombinimeve të zezë dhe të kuqe, dhe të ndryshme të tyre.

Ku për të blerë një veshje e dasmës nga Vera Wang

Në mënyrë tipike, çmimi i wedding dresses Couture Haute variojnë nga 5,000 deri në 15,000 dollarë. Për të bërë kryevepra të arritshme për të gjithë nuset Vera Wang vendosur të bashkojë me sallonet e famshme martesor Davidit në SHBA, ku çmimet shkojnë nga veshje 500 $.

Nëse ju vendosni të blini wedding dresses nga Vera Wang në këto dyqane, ajo mund të përdorni të rendit on-line, por ofrimit të Evropës Lindore dhe Rusisë përmes një kompanie - një partner nuk është dhënë, kështu që të blejë të jetë e mundur përmes ndërmjetësve të cilët marrin një komision për shërbime mesatarisht 10 - 20% e vlerës së rendit.

Gjithashtu, ju do të duhet të paguajnë për mallrat nëpërmjet sistemeve të pagesave ndërkombëtare, ku transferimi i parave merr komision prej 3%, si një pagesë e drejtpërdrejtë e kartave të lëshuara nga Banka e Rusisë, dyqan nuk pranon.

Transporti është në kurriz tuaj dhe automatikisht rrit koston e rendit me një mesatare prej 100-400 dollarë. në varësi të detyrave dhe çmimet fustan. Në bashkëpunim me ndërmjetësve duhet të marrë parasysh se shumica veprojnë në 100% parapagimit.

Madhësi 0 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26
Gjoks 32 33 34 35 36 37 ½ 39 41 43 ⅓ 45 ½ 47 ¾ 50 53 56
Bel 25 ½ 26 ½ 27 ½ 28 ½ 29 ½ 31 32 ½ 34 ¾ 37 ¼ 39 ¾ 42 ¼ 44 ¾ 48 51 ¼
Hips 35 ½ 36 ½ 37 ½ 38 ½ 39 ½ 41 42 ½ 44 ½ 46 ¾ 49 51 ¼ 53 ½ 56 ½ 59 ½
Gjatësi 63 63 63 63 63 63 63 63 63 63 63 63 63 63

Ju nuk do të jetë në gjendje për të vlerësuar plotësinë e produktit në mënyrë të pavarur, dhe do të kthehet e vështirë. Dorëzimi do të bëhet brenda 10 deri 21 ditë në varësi të kompanisë - bartës dhe metodë. Në zbatimin e këtij problemeve të marrëveshjes mund të lindin në faza të ndryshme, nga të zgjedhur besimin e mirë dhe e mbarimit agjent në marrjen zgarë produktit

Një mënyrë e thjeshtë për të blerë është për të blerë butiqe brendshme martesor, ku çmimi i saj është 2 000 mijë veta. Dollarë. me mundësinë e përshtatshëm, nëse është e nevojshme, kthimit dhe pa probleme me shpërndarjen dhe pagesën.

Me rritjen e konsiderueshme popullarizimin markë, shumë prodhues kinez filloi të ofrojë veshje - një kopje të koleksioneve të famshme projektuesi. Nuk është përjashtim dhe wedding dresses nga Vera Wang. Kostoja e këtyre urdhrave në krahasim me origjinalet në kohë më të ulëta dhe cilësinë e rrobave dhe aksesorëve keq. Gjëra të tilla nuk janë më kryevepra nga Vera Wang, dhe të kthehet për të fakes banale lirë.