Wedding dresses për gratë shtatzëna 2015 - nënvizojnë bukuri nënën shtatzënë


Nusja është gjithmonë e bukur. Nusja, i cili pret një fëmijë - dy herë. Wedding dresses bukur për gratë shtatzëna janë në gjendje për të theksuar nënën bukuri e ardhshme në një nga ditët më të rëndësishme të jetës së saj.

Përmbajtje

  • Nga Greqia me dashuri
  • Po ose jo?
  • Theks simpatik
  • Shkurtimisht dhe në mënyrë të qartë
  • Ejani të përshtatshëm!

Gjatë apo të shkurtër, të shtrënguar apo ajrore, madhështore dhe montim ... wedding dresses për nuset shtatzëna mund të jetë çdo gjë! Gjëja kryesore - që ai i pëlqente shumë pronar. Dhe kështu që ishte e rehatshme për të mbajtur në të disa orë mëdha emocionuese të festimit e tyre të dasmës.


Nga Greqia me dashuri

Zgjedhja më popullore e nuset në këtë situatë - veshjet e dasmës në stilin grek. Stitched me pëlhurë të butë dritë perde karakteristikë e bust rajon dhe supet, dhe valëve të butë të qetë rënie pantallona të gjera që fillon e drejta nën gji, ajo krijon një imazh çuditërisht tërheqës femërore.

//

Dekoroj fustan greke mund të bashkëngjitni lule nga nën indin e gjirit ose i lidhur një fjongo të gjerë saten. Duket kristale të mira të përfundojë dhe perla.

Së dyti në renditjen e veshjes më popullore e dasmës për nuset në pozitë - vishen në stilin e Perandorisë. Një tipar dallues - bel të lartë dhe luksoze detaje: dekor dhe pajisje. Pëlhurë - gjithmonë të shtrenjta dhe me cilësi shumë të lartë. Supet janë zakonisht të hapura dhe neckline - të ulët të mjaftueshme për të nxjerrë në pah bukurinë e gjirit.

Kjo veshje e dasmës nusja shtatzënë elegante transformon në një zonjë elegante sjellshëm. Dhe përshtatshme të ndritshme, vajza ambicioze.

Po ose jo?

Çështja e nëse janë apo jo për të treguar barkun sonsy të tjerët, çdo nusja vendos për vete. Në qoftë se ju doni të mbani shtatzëninë një sekret, ju mund të fsheh formë të ndryshuar, përdorur për të testuar metoda të prerë. Në fazat e hershme për ta bërë atë një punë e lehtë. Ajo është e mjaftueshme që të vishen pak më të lirë për të pëlhurë jo të mbuluar me trup.

Pas pesë muajve të shtatzënisë nevojë për zgjidhje të tjera. Për shembull, ju mund të zgjidhni një model me një bel të lartë. Një nga avantazhet e tij të rëndësishme - të përqëndrohet në gjoks fitimprurës se shtatzënia zakonisht bëhen më të përpunuar.

Skirts, prisobrannaya ose nën gji është e dekoruar me shumë pëlhurë të lehta frills ajrit, delicately bukur fshehur roundness në bel. Nga ana tjetër, detaje të tilla voluminoze me sy të rritur madhësinë e figurës. Nëse ju nuk më pëlqen, ju mund të qëndroni në A-përmbajtur siluetë me linja të pastra. Kjo është një situatë të favorshme që është vajza veçanërisht plotë.

Një formë silueta e fluturimit pëlhura të lehta do të shtojë sofistikimit të shikoni tuaj dhe të bëjë barkun shtatzënë pothuajse i padukshëm. Kjo në vetvete veshje e thjeshtë. Dhe ajo është mjaft e mundur për të dekoroj me qëndisje komplekse, lule dhe harqet. Gjëja kryesore - nuk e teproj.

Theks simpatik

Disa nuset, në të kundërtën, kërkojnë të thonë botës se sa të lumtur se ata janë duke pritur fëmijë. Unë qëllimisht theksoj bark të fryrë.

Ngushtë-montim veshje e dasmës për siluetë shtatzënë përfshin përdorimin e pëlhurave elastike, saten shtrirje, Trikotazh gjobë, dantella gjobë elastike. Veshje mund të qepur e byrynxhyk hollë ose mëndafshi, por në këtë rast është më mirë për të zgjedhur një poluprilehayuscheho prerë.

Veshje mund të jenë shiritat, kanë supet hapura, mëngë të gjata ose të shkurtra.
Këto modele duken të madhe në nuset fizikun e brishtë, duke e bërë imazh shumë të prekur dhe të ëmbël.

Shkurtimisht dhe në mënyrë të qartë

Wedding dresses të shkurtër për nuset shtatzëna - zgjidhje e mirë për zonjat buta hollë. Mini gjatësia apo gju do të tregojë këmbët mirë. Pastaj shtoni butësi dhe bukuri imazhin e nuses.

Logo mund të jetë një formë, me një bel të lartë. Një tjetër opsion - një politikë me një skaj me gëzof me flounces dhe frills grup, me një bel ngritur pak. Interesante dhe të rëndësishme detaje - rrip me hark saten lidhur mbrapa.

Zakonisht wedding dresses të shkurtër për nuset në pozitë - me supet e zhveshur apo shiritat e hollë spageti. Por nuk ndalohet prangat - i vogël apo tre të katërtat. Vendosur duket Bolero mirë apo zhaketyk shkurtër lesh.

Si gjatë shtatzënisë gjoks dhe supet janë zakonisht të ndjeshëm rrumbullakosura, shtoni volum ekstra këtë pjesë të trupit nuk është e nevojshme. Fryrë sleeves-fenerë dhe flounces në qafë është më e mirë për të shtyrë për një rast tjetër.
E përshtatshme për të bërë krejtësisht pa mëngë ose zgjidhni prangat gjata ose të shtrënguar dore afër prisobrannye me pëlhurë të hollë apo i tejdukshëm.

Ejani të përshtatshëm!

Duke përcaktuar modelin, është e rëndësishme që të përpiqen përsëri vishen për t'u siguruar se ajo ulet mirë për ju.

Kushtoj vëmendje të veçantë për pikat e mëposhtme:

  • Së pari, pavarësisht nga mosha gestational dhe stilin e veshjes, sonsy bark ai duhet të duket aesthetically;
  • Së dyti, asgjë nuk duhet të kufizojnë lëvizjet. E pra, në qoftë se indet në bark do të jetë shtrirja e lirë apo e lehtë. Në këtë kuptim, një nga disa tabuve kur zgjedh një veshje e dasmës për nusen në pozitë - korse të ngushtë. Në këtë rast ajo është thjesht e parehatshme dhe mund të dëmtojë në rritje gjirit;
  • së treti, veshje duhet të jetë në lëvizje të rehatshme. Udhëtime në sallon, të ulen, të bëjnë lëvizje të ndryshme, të rritur armëve tuaj, këmbët potupayte dhe kështu me radhë;
  • dhe më në fund, gjëja më e rëndësishme - ju duhet të pëlqen veten e pabesueshme në fustan dasmës sime! Vetëm atëherë do të arrihet.

Një paralajmërim i rëndësishëm: veshje nuk duhet të jetë i ngushtë. Gjatë kohës së mbetur deri nuses festimin e dasmës mund të shërohen pak, gjoksin e saj - Rritja. Është më mirë për të siguruar një të aksioneve të vogël në sasi të mëdha.

Stilistët përvojë wedding këshillojnë të qep apo edhe të blej një fustan për një ose dy madhësive më të madhe. Para dasmës do të jetë e mundur për të marrë në një grimë nëse është e nevojshme.

Shije të mirë dhe stil për nuset shtatzëna nuk është anuluar! Kjo do të thotë se vishen në çdo rast duhet të jetë elegant dhe të duket si një e tërë - harmonike.

Është e nevojshme të marrin në konsideratë me kujdes zgjedhjen e pajisje, bizhuteri dhe dekor tepërt shkëlqyer është e papërshtatshme. Imazhi i nuses është e lidhur me pastërti dhe butësi. Tepruar "bujë" dhe akumulimi i pjesëve të ndryshme për çdo gjë. Ndonjëherë ajo është vënë në zinxhirin me një varëse të bukur ose gems reale fije të shtrenjta të duken të mahnitshme.

Sa për veshje me ngjyra, hije delikate të bardhë dhe të lehta ngjyrat pastel (fëstëk, shampanjë, krem, rërë) janë shumë harmonike jetë e kombinuar me imazhin e nuses dhe nëna e ardhshme.