Hairstyles dasmës për flokë të gjatë - foto dhe këshilla stilist


Dasma Nusja imazhi duhet të jetë harmonike. Në qoftë se nusja e ardhshme ka një curls luksoze, hairstyles pajisur siç duhet dasmës për flokët e gjatë mund të bëjë imazhin e hapur dhe romantike.

Përmbajtje

  • Nuancat e kur zgjedh hairstyles dasmës
  • Llojet e hairstyles dasmës për flokë të gjatë

Nuanca në zgjedhjen e hairstyles dasmës për flokë të gjatë


Flokët e zgjatur, si dhe flokë të shkurtër apo të mesme, që kërkojnë zgjidhje të detajuar të hairstyles për nuses. Më poshtë janë pikat kryesore të marrin në konsideratë kur zgjedhjen e llojit të hairstyles dasmës për flokë të gjatë.

  1. Së pari, atë Struktura e flokëve. Për kostum të mirë e flokëve çdo përfundim, dhe për të vështirë dhe të trashë - të thjeshta dhe jo të rënduar.
  2. Së dyti, Lartësia juaj. Vajzat miniaturë janë të grumbulluara të madh. Kjo duhet të shmangin elementet e qetë dhe me shkëlqim. Bukuritë e larta flokët harlisur është i kundërindikuar në mënyrë rigoroze.
  3. Së treti, ballë formë. Ballin zgjatur përkryer fsheh hairstyles dasmës për flokë të gjatë me bangs. Një zgjatje e shkurtër në mënyrë që të rrisë krehër nevojshme ballë dhe flokët mbi kokën e tij.
  4. Së katërti, Karakteristika. Karakteristika të përafërt dhe të mëdha të fytyrës të përkryer të qetë fsheh styling dhe valët dhe curls nuset arsyeshme me vija të vogla të syve dhe vetullat.
  5. Së pesti, harmoni. Kjo është në lidhje me një pamje dekoratë fitore të fitojë si lule me tufë lulesh dasmës. Të njëjtat lule do endje harmonike në flokë. Por është e rëndësishme të dini se kur do të ndalet.
  6. Së gjashti, nevoja për të kujtuar Si ukladan. Në këtë rast ju nuk duhet të pajis keq në çmimin e tyre. Për të hedhur një martesë të gjatë hairstyles mjetet e nevojshme profesionale që ofrojnë rekord i patëmetë e të gjitha sendeve.

Së fundi, theksohet stilin e veshjes dasmës. Nëse thjeshtësinë e saj dhe mungesa e ndonjë ornament shtesë, flokët duhet të dekoroj pajisje të shumta. Por në qoftë se në të kundërtën, veshje të pasur qëndisura, flokët duhet të dekoroj një element të madh (hark, lule dhe kështu me radhë.).

Fustan të hapur me supet lakuriq mirë plotësojnë flokët e mbledhura me disa curls bien. Por për të mbyllur veshje modeli duhet gërshet braids ose të kryejë hiqet stacking lartë.

Llojet e hairstyles dasmës për nuset me flokë të gjatë

Mirë përputhet flokët - të vërtetë një dekoratë në shtëpi për të nuses, veçanërisht në qoftë se ajo u krijua në flokë të gjatë. Aktivitetet e golfit dhe fantazitë në këtë rast më shumë se e mjaftueshme. Dhe profesionistëve të mira nuk do të krijojë vështirësi për të zgjedhur një hairstyles përshtatshme dasmës për flokë të gjatë. Opsionet e në këtë rast, mund të jetë në masë, në stile të ndryshme dhe zgjidhje origjinale.

Hairstyles dasmës për flokë të gjatë rrjedh më e mirë për të theksuar bukurinë dhe madhështi e curls. Supet pa inkuadrim dhe mbrapa, fillesat lirshme do të shtojë feminitet dhe romancë. Megjithatë, kur hairstyles zgjedhur duhet të marrë parasysh kryesisht atmosferën përreth motit, era dhe shiu - armiqtë kryesore të fillesa përdredhur dhe me përfundojë ngrohjes është mjaft e pakëndshme.

Flokët e gjata mjaft mirë forma e saktë dhe karakteristikat e fytyrës. Ajo mund edhe të fshehin një hundë të gjatë me sy në qoftë se të përfundojnë në zbritëse ujëvarë të curls mbi ballin e tij dhe cheeks. Hairstyles dasmës me lule në flokë të gjatë rrjedhin ofrojnë hijeshi dhe freski, duke theksuar pamjen delikate dhe të lehta.

Hairstyles dasmës me curls mbledhura është opsioni më i besueshëm dhe i përshtatshëm. Këtu është nusja nuk do të dyshojnë se disa fillesa individuale të vyb'yutsya të përgjithshëm apo do të ndërhyjë me mocionin. Megjithatë, mos harroni se flokët gjobë në curls të vogla do të jenë të hutuar, sepse ajo është më mirë për të rehatohem në curls të mëdha. Dhe flokët e padisiplinuar vë në zonën e parietal korrigjimin disa curls. Për të fshehur shkëlqimin e flokëve dhe të sigurojë lehtësi, ata vënë në një shteg kalë i vogël, duke lënë një palë elemente rrjedhin.

Ardhmja përballet gruaja e re të sofistikuar të përkryer theksoj hairstyles larta dasmës për flokë të gjatë. Kështu, sa më gjatë që të shkojnë llojet më të ndryshme trarëve, predha dhe modelet. Këto elemente janë përdorur më shpesh për të dekoruar hairstyles dasmës me vello dhe çallmë. Organikisht shikoni në lule të larta hedhjen ose hairpins vogla dekoruar me studs dhe rruaza.

Edhe pse kohët e fundit vello ka për shumë nuset nuk një atribut të detyrueshëm, koha mund të jetë një shtesë shumë i suksesshëm për të gjithë unitetin e stilistike e nuses.

Dhe performanca e hairstyles dasmës vel mbi flokë të gjatë duhet të mbani mend në lidhje me disa rregulla. Për miniaturë dhe vello të ulët nusja duhet të jenë të lehta dhe jo shumë kohë. Për pyshnoteloy zonjat layering Vetëm kundërindikuar.

Një mali i mirë është mbulesë hell dhe gërshetim të ndryshme. Dhe një gjë më shumë, këtë herë i veshur. Nëse vello vetëm e nevojshme, për shembull, për regjistrim, ose një foto xhiruar, parimi layering nuk është e rëndësishme, por nëse ju jeni duke shkuar për të marrë atë çdo ditë e dasmës, duke përfshirë festimet në restorant, atëherë ju duhet të zgjidhni materiale të lehtë, ose, për shembull, një e vetme-shtresa vello spanjolli. Gjatësia prandaj nuk duhet të bjerë nën bërryl; parehati ndryshe të siguruara gjatë lëvizjes.

Tails, braids dhe endje qenë prej kohësh element të përbashkët kur zgjedh hairstyles për nuset. Këto opsione janë të mëdha, si për vajzat me flokë të drejtë dhe kaçurrel. Bishtin Big mund të dekoroj, kapjen e tyre, për shembull, në disa vende shirita saten dhe varg margaritarë, ose e kombinuar me një mbulesë të lartë apo vualkoy.

Prania e llojeve të ndryshme të endje braids, ju lejon të luajë formë martese, duke i bërë ato unike dhe femërore, me shënime të njëkohshme prekëse. Kjo mund të jetë e vetmja bishtalec ose gërshetim spirale të gjithë mbi kokë, ose stil grek me një zhdrejtë rastësisht rrjedhin. Aksesorë pamjen origjinale me një të vetme, dhe të gjithë gjatësinë e endje, për shembull, nëse diçka endje shirita zbukuruar dhe temat. Këto hairstyles për nuset japin volum ekstra në anën e pasme dhe tempujt.

Shumë brides ardhmen tani ëndërrojnë për styling ekstravagante dhe të jashtëzakonshme. Kjo asimetrike opsionet e ndryshme apo zgjidhje duke përdorur korniza të veçanta, duke i lejuar Hairstyles Dasma vënë twists pazakontë dhe rekomandim për flokë të gjatë. Elementet Dekoryruyuchi kështu domosdoshmërisht bie shumë në sy, të ndritshme dhe jo të zakonshëm, këtu duhet të mbahet mend se veshje e dasmës vetë të jetë një çuditshme dhe në të njëjtën kohë me një dekoratë minimale të caktuar.

Një nga hairstyles pazakontë dasmës janë duke e bërë përdorimin e retro. Në të gjatë hartës dhënave flokët shkojnë veçanërisht mirë, kështu që nuk ka shumë materiale për të punuar me të. Ne mund të konkludojmë curls në valë të ftohtë dhe kishte për qëllim të bëjë qeth në krye, ose të krijojnë babettu pashoq ose shell. Gjatë Bangs lehtë përshtaten në pidhornutyy nachesat rul dhe të vënë në një anë, si dhe nga ana parietal të kokës. Me se flokët e ndjen ndonjë yll filmi të 20-së, 60-së, sapo kishte lënë në ekran televiziv.

Hairstyle për nusen vetë është përbërësi kryesor i të gjitha stil. Me u rendit identifikuar theksi, korrigjohet konturet e fytyrës dhe qëllimi i përgjithshëm është arritur duke i dhënë hijeshi.

Flokët e gjata është më e mira e të gjithëve shikojnë në një hairstyle dasmës. Opsionet e vendosur një sasi të madhe të kohës në të cilën shumë nuset e ardhshme merren mendtë.


Nuk është një problem për të qëndruar në një gjë. Ndërsa flokë të gjatë dhe është në vetvete një stoli ndonjë vajzë që pasqyrojnë stilin e saj dhe preferencat personale. Por këtu vjen kohën më të rëndësishme dhe thelbësore të zgjedhur një flokë të përshtatshme, të cilat lehtë do të ndihmojë të përcaktojë profesionistët e vërtetë - stilistët dasmës.

Stilist Dasma Eugene Anisimov, sidomos për ladymadonna.ru