Marrja e grim të mirë për sytë e gjelbër


Sytë e tu të gjelbër.
Ata nuk janë zëvendësim për bruz,
Dhe jo të zëvendësojë smerald;
Guri tokësor zbehtë këtu.

Përmbajtje

  • Makeup për të gjelbër me sy zeshkane
  • Kozmetikë për blondes me sytë e gjelbër
  • Makeup për të gjelbër me sy zeshkane
  • Kozmetikë për kafshë gjelbër-kuq
  • Makeup për raft-gjelbër dhe gri-gjelbër sytë
  • Makeup Këshilla saktë

Sytë e gjelbër është ndoshta më të paharrueshme, më e habitshme dhe e dukshme ngjyra, e cila ka të njëjtin efekt e duhur magnetike. Ajo mund të variojë nga pjatë dritë të gjelbër mbi irisit dhe të gjelbër të thellë të errët me një kornizë të zezë. Pronarët Sytë e gjelbër është shumë e rëndësishme të dini se kur do të ndalet dhe harmonike kombinuar ngjyrat, kur të aplikoni përbërjen dhe zgjedhjen e paleta ngjyra, si të gjelbër, në krahasim me kostum të zi ose gri, jo të gjithë tone. Pra, çfarë ngjyra duhet të dominojë një zonjë beautician gjelbër me sy të ri dhe se si për të bërë grim për sytë e gjelbër?


Makeup për të gjelbër me sy zeshkane

Nëse ju - e gjelbër me sy zeshkane me lëkurë të bardhë, ju duhet të i kushtoj vëmendje të argjendi dhe ari hije. Best ton lëkurës do të jetë sy harmonike me hije të jargavan ose ngjyrë vjollcë. Hije të gjelbër më të mirë të zgjedhur Marsh, pista kafe-jeshile ngjyrë, ose ngjyra e syve vetëm humbi më në sfondin e ndritshme shekullit të gjelbër.

Skuqem rozë aplikojnë, dhe të sigurojë buzët karamel, ngjyra ngjyrë bezhë ose trëndafili. Në mbrëmje make-up mund të përdorin në mënyrë të sigurtë një shumëllojshmëri e hije të kuqe kuq buzësh.

Mos përdorni pastrues makiazhi në ngjyrat blu dhe blu. Kur zgjedh skuqem shmangur ngjyrë të errët bronzi.

Nëse lëkura është e errët, ajo është më mirë për të përdorur hije skuqem të çuditshme dhe të zgjedhin një hije e ngjyra të ngrohta: ngjyrë bezhë, kafe, rërë. Lips sigurojë hije trëndafili ngjyrë bezhë apo të lehta.

Kozmetikë për blondes me sytë e gjelbër

Për pronar-bjonde gjelbër sytë vetullat për të nxjerrë në pah një laps ngjyrë gri në qoftë se flokët platin dhe pak kafe në qoftë se flokët tuaj me ngjyrë të ngrohtë. Sa për hijet, ne rekomandojmë duke përdorur ngjyrën e çokollatë me qumësht dhe një ton të errët, në qoftë se britmë flokët e grurit, si dhe ari, ulliri, jeshile, gri-kafe.

Në qoftë se ne të vërtetë duan një ndryshim, ju mund të përdorni të njëjtën ngjyrë kumbulle. Kozmetikë mbrëmje për sytë e gjelbër do të duken shumë mbresëlënëse, në qoftë se një hije me shkëlqim bronzi ju aplikoni errët laps kafe shigjetë të shkurtër mbi qepallë e sipërme dhe përzierje atë.

Blush përshtatet ngjyrë bezhë natyrisht modest apo rozë dhe kafe më shumë në qoftë se ju keni tanned lëkurës. Lips nxjerrë në pah rozë delikate, dhe në mbrëmje ju mund të përballojë të kuqe.
Hije rozë do të shtojë sytë përflakur sy bjonde, kështu që ata nuk duhet të përdoret në çdo hije. Shmangni shigjeta të zeza, duke shkaktuar ato që të përdorin më mirë bronzi, lapsa kafe dhe veshje.

Makeup për të gjelbër me sy zeshkane

Vetullat zeshkane të jetë e njëjtë hije si flokët, apo rrezik që të sigurojë përbërjen e panatyrshme. Sy sytë e gjelbër Brown kostum dhe qelibar hije për përbërjen e mbrëmjes dhe të përdorni një kafe të pasur, rubin thellë ose qershi, si dhe një ngjyrë të ndritshme bruz.

Ngjyra e gjelbër e përdorur në hije nuk është e nevojshme, por një përmbledhje e bëri gjelbër laps thellë është edhe më i përshtatshëm. Ju gjithashtu mund të përdorni astar për të mbajtur shigjetë nga këndin e brendshëm të syrit dhe gradualisht duke shkuar jashtë pa rënë poshtë vijës.

Shmangni rozë dhe hije blu - ata të shtuar fyerje vulgaritet. Zeshkane shumë mbresëlënëse përbërjen duket bojë për vetulla kafe. Por në qoftë se flokët është ngjyrë kafe të errët, përdorni bojë të zezë, ose qerpikët shikoni venitur.

Skuqem juaj duhet të jetë kafe ose ngjyrë bezhë. Sigurohuni që ata janë me të vërtetë të lehta, në mënyrë që të errët make-up kryelartë, veçanërisht nëse ju jeni duke bërë përbërjen e përditshme për sytë e gjelbër. Me ngjyra kuq buzësh zeshkane mund të eksperimentojnë, por zgjidhja më e mirë është zakonisht ngjyra rozë apo të nxehtë rozë, si dhe vjollcë.

Kozmetikë për kafshë gjelbër-kuq

Redheads Zelenohlazk mburremi një zgjedhje e gjitha hije e hije të gjelbër, nga sallatë me smerald errët. Kozmetikë sy për sytë e gjelbër lejon përdorimin e vjollcë dhe të lehta paleta kafe: karamel, kajsi, hije rërë, dhe për mbrëmje - kumbull, kafe, bakri, bronzi.

Laps për vetullat duhet të bëhet pak më të lehta se ngjyra e flokëve. Me ngjyrë mund të eksperimentojnë duke zgjedhur kafe, kafe të errët ose të zezë. Përbërja e drejtë për sytë e gjelbër përfshin zgjedhja nuk është skuqem e dukshme, që bezhë të errët, kafe e hapur. Ata duhet të jenë pak më të lehta se flokët tuaj.

Sa për kuq buzësh, në qoftë se jeni duke planifikuar një mbrëmje jashtë, përdorni buzëkuq flokët e errët dhe kozmetikë për ditë do të vijë hije të lehta.

Grim e mirë për sytë e gjelbër nuk e bëjnë shumë të vështirë, në qoftë se ngjyra korrekte vini. Ju mund të eksperimentojnë me ngjyra të ndryshme dhe hije. E ku sytë tuaj do të shkëlqejë, dhe lëkura do të jetë ngjyrë të shëndetshme - është alternativë e përkryer për ju.

Makeup për raft-gjelbër dhe gri-gjelbër sytë

Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet sytë, i cili kombinon dy ngjyra. Për shembull, kare-up për hijet e gjelbër sy lejon përdorimin e të gjitha hije të purpurta, ujë-gjelbër dhe vjollcë i zbehtë për brunettes dhe të gjelbër dhe ari, të cilat janë blondes më të përshtatshme. Bojë për vetulla mund të marrin ndonjë edhe e vënë atë në 3-4 shtresa për përbërjen e mbrëmjes dhe shigjeta më të mirë për të bërë shumë i hollë.

Sa për kozmetikë për sytë gri-jeshile, këtu është një sekret të vogël: në qoftë se ju doni të përqëndrohet në gri, thekson gri apo të ftohtë gri-zi tij në versionin mbrëmje. Nëse ju doni të jepni më shumë ngjyra të ndritshme sytë e gjelbër, përdorni ngjyra jeshile respektivisht, sesa në dritë. Për sytë gri-jeshile kostum dhe me hije prej bronzi, kumbull, livando, ullinj, bukuroshe, të purpurt dhe të ftohtë trëndafili.

Por për të shmangur të tillë një make-up duhet të jetë në të gjitha llojet e ngjyrës blu, ose natyrore sy vlerësohet.


Këshilla të përgjithshme për grim të përsosur

Për të bërë dukej e natyrshme dhe jo vulgare, duhet të marrin parasysh disa këshilla dhe këshilla:

  1. Për grim ditor duhet të zgjidhni hijet matte dhe hije të skuqem. Sequins shtuar pikë lodhje e parë, dhe nëse koha është shumë e nxehtë, ata mund të shkërmoqet.

  2. Për të aplikuar çdo grim duhet të ketë të paktën tre hije e hijet. Switching midis tyre duhet të jetë i matur dhe shumë i qetë, kështu që ju keni një gamë të madhe për të kombinuar.

  3. Në formë vetullat me dysonuvaly nuk përballet me formën para vetullat korrigjim të qëndrojë para një pasqyre dhe duke kërkuar drejt përpara, kalojnë strip konvencionale nga maja e hundës me nxënësit deri në vetullat. Pika ku të vijë do të jetë mbi sy dhe është më i larti vetullat pikë Bending.

  4. Për mendjen tuaj është më i hapur dhe rrezatues, të aplikojnë një hije të vogël të bardhë nën ballë si përbërjen përfundimtare akord, por në çdo rast nuk do të ndikojë në qime të bardha e vetullat. Në mbrëmje mishërim, rrip i tillë mund të zbatohet hije ngjyrë bezhë belimi apo perla.

Rekomandimet e mësipërme nuk janë kategorik, pasi çdo Makeup - procesi individual, dhe shkallën më të lartë të individualitetit - është e pakrahasueshme. Pra, të jetë origjinale dhe e bukur, eksperiment dhe gjithmonë të qëndrojnë vetë.