Si të aplikoni themeli mbi ballë për ballë - hap pas hapi instruksionet dhe video


Përbërjen e mirë përfshin kryesisht krijimin e një edhe tonin e lëkurës. Se ajo përcakton përshtypjen e përgjithshme të të gjithë punës së kryer - është baza, aplikimi teknologji e cila kërkon vëmendje.

Përmbajtje

 • Disa këshilla
 • Si të aplikoni themeli me një furçë
 • Si aplikohet për sfungjer fytyrës themel
 • Si të aplikoni themeli me gishtat tuaj
 • Truket dhe këshilla

Tani le të largohen jashtë tonalki optimale zgjedhje dhe të flasim vetëm për atë se si të përdorni një furçë dhe sfungjer kur aplikoni themeli. Përveç kësaj, ka disa çështje të lidhura në mënyrë që të zbatohen siç duhet themel me gishtat tuaj.


Disa këshilla

Furçë të veçantë për zbatimin e bazës tonal ka beveled kënd që e lejon atë për të arritur shpërndarjen më të edhe të gjithë sipërfaqen. Kjo është me të vërtetë vlerë mjet në arsenalin e çdo gruaje moderne.

Aplikimi i duhur i themelimit nuk kërkon të ju disa aftësi të pabesueshme, të drejtë këtu, siç e dini, kanë truket e tyre.

Cili është rezultati më i zakonshëm i themelimit të pahijshme vendosja? Kjo, natyrisht, i ashtuquajturi "efekti maskë". Pra, kjo është me faktin se toni i automjetit tuaj shumë të ndryshme nga tonin natyrale e lëkurës apo një shtresë tepër të trashë.

Le të fillojmë me bazat:

 • Përdorni vetëm pajisje me cilësi të lartë dhe mjetet për zbatimin. Kjo nuk është një trill dhe jo një marifet publicitet, e cila e bën të shpenzojnë më shumë në kozmetikë profesionale. Ajo është me të vërtetë e nevojshme, dhe në fund ju do të shihni se vetëm të shpëtojë duke përdorur materiale të cilësisë.
 • Së dyti, për të aplikuar siç duhet themel, zgjidhni një furçë me materiale sintetike, si edhe materiale natyrore kanë aftësinë për të absorbuar një sasi të panevojshme të kozmetikës. Në fund ju vetëm merrni muar bazë.
 • Jetë i sigurt për të marrë kujdesin e furçë pas çdo përdorimi. Irritim dhe inflamacion shpifjeve do të jetë shumë e vështirë, kështu që mos harroni - ". I cili paralajmëroi se armatosur"

Nuk ka asnjë ide të qartë në lidhje me atë që procedura e aplikimit bazë të mirë. Ka disa teknika, le të shohim se çfarë, para së gjithash, i kushtoj vëmendje.

Gjëja e parë për të mbajtur mend është për të veshur ton - shtrydh e parë do të thotë numrin e kërkuar në zonën e pasme, pak e shpërndarjes së saj në lëkurë. Pse është bërë? Fakti se krem ​​ngrohur pak më mirë thithen.

Nëse ju doni që të heq dorë nga nivelet maksimale të tonit, një shëtitje të vogël rreth lëkurës sfungjer me lagështi. Pastaj krem ​​është më e mirë "të mbajë" dhe do të duket shumë më e natyrshme.

Si të aplikoni themeli me një furçë

Grab një furçë dhe pak mjete ton dial. Le të fillojmë me zonat nën sytë - është zona më problematike, për shkak se nuk është gjurmuar gjithmonë shenjat më të vogël të lodhjes. Filloni lehtë nga njëra anë në tjetrën për të mbajtur në këtë fushë, si pikturë në kanavacë me një furçë.

Pastaj shkruani një shtresë të re dhe ka të lehta, maska ​​spot mjet dore pingul për të përfunduar filluar (në qoftë se ka errësuar të fortë). Është e rëndësishme që duhet hije e krem ​​me gjobë linjat rreth syve nuk ishin të dukshme.

Mos harroni hundë - për të punuar me kujdes këtë zonë.

Për vizualisht të bërë sytë të thellë të vendosur më simetrik, merr shekuj shënim.

Hije të ndryshme të concealers aftë skulpturirovat fytyrën tuaj. Për shembull, duke shkaktuar një ton të errët në krahë hundë, ju vizualisht bëjnë atë një pak më parë, duke shtuar pjesën qendrore të tonin kryesore shumë më të lehta.


Si aplikohet për sfungjer fytyrës themel

Ky mjet mund të quhet universale - ju mund të thith sfungjer dhe të përdorni lagështi shtesë, e cila është jashtëzakonisht e dobishme për lëkurë të dehidratuar. Ose thjesht e përdorin atë për të transferuar bazat në gjendje të thatë - opsion është për të lëkurës me vaj.

Së pari, aplikoni një krem, para-ngrohje, tërë sipërfaqen e lëkurës së fytyrës në goditje të vogla.

Merrni sfungjer në dorë (nëse ngjyhet duhet shtrydhur mirë) dhe të fillojnë një themel për gjurmë lëvizjet elastike.

Kushtoj vëmendje të veçantë për linjë qafë dhe gjithashtu mos harroni të veshin (për disa arsye harrojmë për këtë fushë).

Mos harroni sytë. Pasi krem ​​fillon të thatë, përdorni një sfungjer për të hequr tepërt - ajo është vetëm si një "spastrim" e tyre, duke e bërë lëvizjen e personave në parti.

Nëse përdorni një krem ​​fondacion për lëkurë të thatë ose me vaj, sfungjer në mënyrë të barabartë copes me fonde vizatim.


Si të aplikoni themeli me gishtat tuaj

Po, duart tuaja mund të veprojë si një grim Tool pavarur dhe si plotësisht adekuate mjete zëvendësuese të tjera për zbatimin e bazës tonal. Provoni këtë metodë dhe të vendosë vetë se si ju përshtatet.

Para-lani duart tuaja të mirë, nevojën për kujdes këtu, megjithatë. Pastaj të fillojë të aplikoni krem ​​duke përdorur gishtave duke bërë lëvizje rrethore. Filloni me ballin.

Tjetra, i kushtoj vëmendje të veçantë për zonën nën sytë - gishta shumë të butë dhe me kujdes duke punuar me lëkurë të hollë rreth. Vetëm të bëjë një lëvizje të vogël, në mënyrë të barabartë shpërndarjen agjent.

Pak aluzion - më efektive të fshehur eklips dhe qarqet nën sytë ndihmon fsheh të veçantë, i cili duhet të jetë pak më të lehta se tonin tuaj bazë.

Mbrojtje nga drita luan një rol vendimtar këtu, nuk do të jetë dembel dhe që ju të merrni ton e personit të madhe natyrore.

Mos harroni tepër i hollë, mjekër dhe veshët - çdo gjë duhet të veprojë si një ansambël të vetme. Në krye do të ishte e dobishme për të bërë një masazh të lehtë - vetëm majë të gishtave për të kontribuar edhe në thithjen e shpejtë.


Truket dhe këshilla

 • Për të duhet të aplikoni themeli në fytyrë të kujtojmë tri parim i thjeshtë - pastrimin e detyrueshëm, zbatimin e hershëm të një baze transparente ose krem, mbrojtje nga drita të kujdesshëm.
 • Sfungjer më të lagësht, efekti fortë maskimin.
 • Kur aplikoni gishtat krem ​​lëvizin përgjatë masazh linjat përballen.
 • Krem nuk duhet të jetë shumë - për të mos marrë efektin maskë, por një numër i pamjaftueshëm nuk mund të sigurojë shkallën e nevojshme të defekteve maskimin.
 • Nëse ju doni të bëni për mbrëmje, dhe veshje juaj është mjaft e hapur (gjoks, qafë) mund të vendosë bazën më tonal të këtyre zonave.
 • Shënim sfungjer - kjo ju mundëson për të arritur më shumë mbrojtje nga drita pa kufij të dukshme, përveç kësaj kjo e bën atë shumë më të lehtë për të vënë një themel për të lëkurës me vaj.
 • Pas aplikimit bazat prisni rreth dhjetë minuta - aq më mirë qëndrojnë fonde të tjera, duke përfshirë pluhur.

Kjo duket të jetë mbi të gjitha. Nuk mund të qartë sugjerojnë një rrugë dhe thonë se kjo është e vetmja e vërtetë. Dhe mos harroni në lidhje me mjetet të plota higjienike, dhe magazinimit të duhur mjetet tonal.