Grim e mirë për sytë blu - Fotot e mirë artistëve kozmetikë punës


Makeup - një çështje delikate. Kjo vlen për të gjithë përfaqësuesit e të gjitha ngjyrave tsvetotypov sytë. Ju do të mësoni gjithçka rreth asaj se si për të bërë grim për sy blu. Ne do të ndihmojë për të shmangur shumë gabime dhe të përdoret për të shpejt të të bërë të përsosur make-up.

Përmbajtje

  • Bëni ngjyra e syve: Rregullat e përgjithshme
  • Kozmetikë për redheads me sy blu
  • Kozmetikë për blondes blu me sy
  • Video mësime

Bëni ngjyra e syve: Rregullat e përgjithshme


Le të gjetur se cilat ngjyra për të zbukuro sytë tuaj, t'i bëjë ata të ndritshme dhe të qarta, dhe se në të kundërt është më mirë të mos përdorin:

  1. Nëse keni sy dhe tsvetotyp si ylli botëror që është pikturuar bukur, të ndjehen kopje falas në make-up hije dhe ngjyra lapsa që përdor atë. Ky rregull gjithmonë punon.
  2. Grim duhet të përputhen me ngjyrën e rrobave, por më mirë të shmangur ndeshjet direkte. Nëse keni, të themi, një bluzë bruz, por nuk duhet të përdoret hije bruz, kjo duket një vulgare pak.
  3. Nëse keni iris dritë blu ose blu-gjelbër, në çdo rast, mos e përdorni hije përbërjen lehta ose intensive sesa ngjyra juaj natyrale e syve. Në këtë rast, sytë do të duket e shurdhër. Zgjidhni thella, hije më të përmbajtur (Matte kafe, krem, prej bronzi të përmbajtur, drita jeshile), atëherë ata do të duken shumë të ndritshme.
  4. Nëse keni sy të bukur blu të ngopura, është një sprovë e madhe për të vënë në qepallë hije të ndritshme blu. A në çdo rast nuk duhet të jetë, përndryshe ju do të jetë i lodhur pamja, i rraskapitur, dhe do të përbëjnë kukolnym.Yarkie jeshile, rozë, të verdhë, hije të pasur të bakrit ju jeni kundërindikuar. Dhe me hije të thella e gri, jargavan, sytë mund të tregoni një shumë interesante, ngjyra të pasura dhe të theksojnë blu qiellor.

//

Dasma dhe në mbrëmje përbërjen për blue-

Sa për përbërjen e festave, ai duhet të ndjekë rregullat më të rrepta. Megjithatë, ekzistojnë disa metoda shumë të thjeshtë dhe të shpejtë me të cilin për të bërë një përfaqësues i secilit tsvetotypa.


Vajzë Blue me sy me ngjyra të ngrohta e flokëve flokëverdhë (mjaltë, kafe, ari) të provojë të sakta, në qoftë se ditën e dasmës - ose në mbrëmje jashtë - Zgjidhni opsionin përmbajtur, kozmetikë më delikate. Të gjitha tranzicionit në mes të ngjyrave duhet të jenë të qetë dhe kombinim - të plotësuar formulën klasike: nga drita në errësirë ​​drejt qoshe e jashtme të syrit. Qepallë e sipërme të theksuar laps ngjyrë kafe, fund - ngjyrë bezhë. Preferojnë bojë për vetulla kafe.

Flokët bjonde me prekje të ftohtë e spektakolare dhe do të duken të ndritshme bronzi grim, purple, hije gri dhe madje edhe çokollatë. Mos harroni se ajo duhet të jetë me ngjyra të forta, një gri pak mbytur ose të holluar neutrale. Fokusimi në qerpikët mund të bëhet me anë të zgjatjen bojë për vetulla zi.


Për dasmës dhe kozmetikë mbrëmje flokë me fat me sy blu mund të përdorni argjendi butë, purple, bruz, hije perla. Mos personi perenasychuvaty Qëndro një ngjyrë në 2 ngjyra: të lehta dhe të errët. Për të përdorur përforcim të qepallë e sipërme strokes laps gri ose vjollcë-blu. Bojë për vetulla mund të jenë të dyja të zezë dhe ngjyra - kozmetikë mbrëmje për sy blu mund të durojë pothuajse të plotë.

Për t'u përballur me "shkëlqeu", zbatohen fsheh nën sytë gjysmë toni lëkurë të lehta.
Grim dasmës për sy blu vetëm të shkaktojë do të kapur të gjithë të ftuarit.

Kozmetikë Rastesishme për sytë blu

Rregulli kryesor në këtë drejtim thotë: të gjitha gjërat e mira në moderim. Ligji themelor - NUK perenasychuvaty pa lëkurë, pa sy, nuk ka ngjyra buzët dhe numrin e kozmetikës.

Në vend të kësaj, zgjidhni themelet e qëndrueshme pluhur krem ​​ose pluhur mineral. Krem të lehta ose me bazë uji. Blush duhet të jetë koral të lehta apo hije bukuroshe.

Shmangni tone shumë të ndritshme dhe të zeza.

Kombinimi perfekt - një hije neutral esh-blu, nxirë, ngjyra butë dhe laps ose astar në 2 hije të errët. Hije e pastel të jetë në qoftë se ju doni të rritur bukurinë e syve tuaj. Qepallë më të ulët theksoj hijet apo hije perla të lehta laps.


Shmangni rozë dhe ngjyra të tjera të ndritshme të pastër. Ngjyrë të artë do të përshtaten vetëm për pronarët lëkurë të errët.
Lidhur me kafshët e vrara, atëherë sigurohuni që ai nuk është shumë kontrast me hijet. Preferojnë kafe, gri, purple, hije blu. Nga qymyri dhe çeliku duhet të braktiset.

Kozmetikë për redheads me sy blu

Sytë e ndritshme që ju tashmë keni, flokë të ndritshme - too. Kjo do të thotë se u largua përbërjen e ndritshme më e mirë për të palëve të stilizuar. Redheads kafshë me sy blu duken spektakolare me të gjitha natyrale, modest, kozmetikë butë.

Hijet janë bukuroshe të mirëpritur, koral mbytur. Varësisht nga zgjedhja e hije, laps gri ose ngjyrë kafe për theksim shtesë e syve. Më mirë në qoftë se ajo do të jetë pak feathered vijë përgjatë shekullit dhe një shigjetë e shkurtër.

Touche marr një ngjyrë kafe ose gri-blu. Blej si për lloje të ndryshme të grim. Bojë e zezë është e lejuar vetëm në versionin mbrëmje.

Zonjat Auburn rinj janë hijet shumë të gjelbër ose kënetë. Përbërja e drejtë për redheads me sy blu eliminon mundësinë e përdorimit të hije të tilla. Por si shumë opsione!

Kozmetikë për blondes blu me sy

Dhe disa fjalë në lidhje me grua e re që ishte fat më. Nëse natyra ju ka dhënë flokëve dhe blu sytë flokëverdhë, një mëkat të mos përdorin këto dekoratave. Me fjalë të tjera, është e rëndësishme të theksojmë ato, kështu që të flasin të zgjedhur prerë.

Ju duhet të shmangin bruz i ngopur, blu dhe hije blu. Ajo mohojnë ngjyrën e syve të tij, ai do të duket i zbehtë. Por tenderi, tym, dim vjollcë, gri, perla, purple, pastel, rozë dhe të freskëta, ngjyrat pastel të ju përshtatet më të mirë.

Krijimi grim për blondes, ne këshillojmë kujdes për të trajtuar ngjyrë të zezë dhe blu. Së pari ju duhet të aplikoni goditje të shumta dhe më të mirë - vetëm në këshilla e rëna. Së dyti, ju mund të përdorni vajzat vetëm të rinj.

Nga eyeliner të zi dhe i ngopur eyeliner të zi duhet të shmanget, pasi ju pa dyshim keni një laps të zi vetull. Parapëlqyerat tuaja - të gjitha hije gri. Shigjetat Brown nuk janë të gjitha blondes, shumica - pronarët e ngjyra e flokëve të ngrohtë.

Optimale kozmetikë përditshme - një vështrim në modë Nude. Në përputhje me rrethanat, vendos ngjyra të ndritshme. Vini re se në këtë skenar, lëkura juaj duhet të jetë (apo do të bëhet) të përsosur. Sipas ballë përdorimin e linjës haylayter ju për të krijuar dritë refleks dhe vëmendje vizualisht modest barazim në pikat.

Për mbrëmje make-up është shumë e rëndësishme për të gjetur një ekuilibër në mes të vulgaritetit dhe nepokaznistyu. Më e mirë dhe më e lehtë gjë që ju mund të bëni - shigjeta Gray në sytë e kuqe dhe buzët e zbehtë. Në qoftë se ju vendosni të përdorni hijet, ajo mund të jetë ngjyrë kafe, blu, rozë të lehta, bronzi. Mund të përballojë margaritar. Ose sytë e shurdhër dhe lyuminayzer në kozhe.Samym mbrëmje spektakolare për Smokey konsiderohet akull sy blu.

Çdo vajzë është unik, kështu që nuk është një recetë e qartë për mënyrën se si për të krijuar imazhin tuaj ideal. Shiko për stilin e tyre dhe të mos jetë poshozhey frikë për të tjerët!