Tatuazh vetull natyrore, harmoni dhe shprehurit e përkryer


Jo çdo i natyrës seksit të drejtë bujarisht pajisur zoti dhe i përsosur në formë dhe dendësinë e vetullave. Disa gra janë të pakënaqur që vetullat e tyre janë mbjellë shumë të thellë apo të lartë, shumë të ngushta apo të rralla. Të tjerë ankohen se ata nuk janë të gabuara dhe të ketë pushim të gjatë, i privuar mendimin e hapjes dhe të shprehjes. Tattooing kozmetike vetull ka për qëllim për të hequr qafe të këtyre mangësive, do të ndihmojë të saktë perspektivë person i simetri shton thellësi dhe expressiveness.

Përmbajtje


 • Çfarë duhet të bëni tatuazh?
 • Rishikimet e vetullat tattooing
 • Vetullat e përhershme përbërjen dhe pikëpamjet e tij
 • Metoda e qime
 • Pyetjet e bëra më shpesh
 • Si te zgjidhni formë vetullat

Çfarë duhet të bëni tatuazh?

Një grua që zgjedh për të shkuar në një sallon bukurie në mënyrë që të kryejë këtë procedurë, nuk ka më nevojë të kushtojnë disa kohë çdo ditë për vetullat Tinting. Për të arritur rezultatin e dëshiruar me rregullim të pavarur vjen jo gjithmonë edhe duke e ditur në këtë rast bukuri, do të thotë asgjë për ata që mund të mburret një përvojë të çmuar dhënë vetullat harmonike dhe natyrore sy.

Vetullat e përhershme grim është ideale për gratë që kanë vetullat shumë të lehta ose probleme të vërejtura me rritjen e tyre, për më tepër ajo ju lejon të plotësisht të ndryshuar formën e vetullave për shijen tuaj.

Megjithatë, përdorur për ndihmën e së njëjtës grua tatuazh të cilit natyra i ka pajisur me vetullat e trasha dhe elegant. Pavarësisht nga fakti se ata janë shumë më e lehtë për të përballuar me formën e vetullave, ekziston gjithmonë rreziku i qimeve rregulluar gabimisht. Prandaj, pas dhënies së vetullat e dëshiruar formë, të rregulluar përbërjen e vet të përhershme. Rregullimet e mëvonshme në vend vetëm lëvizin tatuazh kontur.

Kostoja e procedurës varion nga $ 100 në $ 300 korrigjimi vetull tatuazh - $ 70. Në rast se ju doni të analgjezik duhet të paguani një mijë rubla.

Rishikimet e vetullat tattooing

Pro:

 • reduktuar kohën për përbërjen e përditshme, siç tashmë ngjyrë vetullat nuk e bëjnë.
 • vetullat tatuazh nuk derdh asnjë ngrohje, shi nuk, as edhe duke marrë trajtimet me ujë.
 • është e mundur që të sigurojë vetullat formën e dëshiruar dhe ngjyra dhe duket mahnitëse çdo ditë.
 • për të korrigjuar mangësitë natyrore tatuazh, ngjyra vetull dhe densiteti, si dhe vendosjen e tyre të pabarabartë.
 • shërimi në mënyrë të drejtë të shpejtë, pasi procedurat e kryera (katër deri në shtatë ditë).

Cons:

 • të gjithë njerëzit kanë pragun ndryshme dhimbje. Disa gra ankohen se procedura tatuazh ishte e dhimbshme për ta, pavarësisht nga përdorimi i anesthetics.
 • disa prej të anketuarve do të donte që të ketë një efekt më të gjatë afat, jo 1-2 vjet, siç është rasti zakonisht.
 • ngjyra e frikshme të ndritshme në ditët e para, por më pas ajo zbehet dhe bëhet hije e dëshiruar.

Mos harroni të mos aplikojë një studio tatuazh dhe një sallon bukurie dhe qasje profesionale, e di biznesin e tij. Kjo do të ndihmojë për të zgjedhur formën e vetullat, ngjyra dhe këshillojë teknikën e përhershëm make-up.

Vetullat e përhershme përbërjen dhe pikëpamjet e tij

Natyrisht, popullariteti i përhershëm make-up dukshëm rënë, tani është në modë thjeshtësinë dhe naturalness. Megjithatë, ajo ka një numër të avantazheve, siguron afatgjata për t'u ngjyrosur qëndrueshme buzët, sytë, vetullat dhe përfshin krijimin efektin e përdorimit të kozmetikës dekorative. Për shembull, ajo nuk është e larë me ujë dhe lëngje të tjera është e përshtatshme për ata që janë të përfshirë në mënyrë aktive në sport, kërkon kohë dhe ngjyrosje vazhdueshme gjithmonë mund të duken simpatik.

Ka dy lloje kryesore të tattooing të përhershëm të vetullave: shotirovanie (mbrojtje nga drita) dhe qimeve të përhershme kozmetikë vetull.

Metoda shotirovaniya

Shotirovanie ofron vetullat mbrojtje nga drita efektin e kozmetikës ngjyra, të tilla si hije dhe lapsa, dhe mund të jenë të gjithë vetull ose vetëm për pjesën që ju zakonisht pidfarbovuyetsya. Kjo metodë është e përshtatshme, kur ju jeni të lumtur dhe rritjen e flokëve dhe formën vetullat tuaja, por unë dua të theksoj dhe të theksuar ndryshimet e nevojshme, të tilla si: shtrirjen e kokës apo tip vetullat ngriti apo ulur kënd.

Metoda është kryer mangësive shotirovaniya dhe pasojat e kozmetikë të dobët të përhershëm.

Metoda e qime

Tatuazh vetullat duke përdorur flokët është metoda më e popullarizuar. Kjo teknikë quhet Tatuazh njëjta "e flokëve të flokëve" si përhershëm hyrë me një gjilpërë në epidermë në formën e rritjes së linjave të rregullta, efekti i rritjes së flokëve natyrale.


Pas një procedurë e ngjashme në mjeshtër të mirë që zakonisht merr disa orë, vetullat duken aq e natyrshme që është e vështirë për të përcaktuar nëse ata ishin të ekspozuar ndaj çdo ndryshuar. Tatuazh flokëve mund të bëhet duke përdorur dy teknika: evropiane dhe orientale.

Makineri Evropian tepër elegante dhe të thjeshtë. Ajo krijon një nivel të vetullave patëmetë formë duke aplikuar goditje me të njëjtat intervale dhe të njëjtën gjatësi (0,5 deri 1 cm). Në formë pash ngjan një çati, i cili është i drejtuar qimet drejt lart, dhe vetëm këshilla e vogël e tyre të lënë anash.

Teknika Lindore ka kompleksitet të lartë, si dhe goditje e gjatesite e ndryshme janë vënë nën drejtimin e rritjes së flokëve, duke kontribuar në arritjen e ngjashmërisë maksimal për vetullat natyrore.

Nëse ju mendoni se vetullat janë shumë të hollë, të vogla, të paqarta, dhe ata kanë nevojë për më shumë ruajtje, ju mund të aplikoni të njëjtën metodë e tatuazh vetull 3D flokëve, e cila përfshin përdorimin e disa hije të ngjyrës, si dhe kombinime dhe metoda shotirovaniya flokëve.

Si te zgjidhni formë vetullat

Faktori kryesor në zgjedhjen formën e vetullave është forma e syrit, e cila përcakton vendndodhjen e theks. Me formë vetull nuk është e vështirë për të përcaktuar. Së pari ju duhet të gjeni tre pikë: në fillim, vetull e mesme dhe në fund të saj. Tani drag një linjë imagjinare që filloi në krahë hundë nëpër qoshe mesor të syrit. Në këtë linjë të gënjejë vetullat kokë. Atëherë ju keni nevojë për të gjetur më të lartë vetullat pikë lakimi.

Nëse e dëshiruar, të ndryshojë formë ndryshim kjo pikë duhet të jetë në një vijë imagjinare që shkon nga krahët e hundës mbi buzë e irisit të syrit. Arritja e kësaj pikë bending, ballë duhet gradualisht të bie poshtë, por në fund të vetullave nuk duhet të bjerë nën kokat horizontale që nuk duken si një Piero vajtues. Nëse keni dyshim se e drejta mund të krijojë këto tre pikë, pastaj të bashkëngjitni laps në mënyrë që ai kaloi nëpër mes të vetull përkulem. Fillimi dhe fundi i vetullave duhet pra të jetë në të njëjtën linjë.

Qasja personale kërkon që përputhen formën e zgjedhur për vetullat lloj të caktuar të personit. Për shembull, fytyra trekëndësh t'iu përshtatur vetullat apo shtëpi në rënie. Për raundin - ngritur me një bisht pak harmonishëm. Fytyra i zgjatur do të bëjë një të dallueshme dhe spektakolare janë pothuajse të barabartë nga vetullat hundë.

Pyetjet e bëra më shpesh

Çfarë mbajtur vetullat tattooing?

Vetullat përhershëm grim - një lloj unik i tatuazh. Dallimi është se bojë nuk është futur aq thellë sa në tatuazh, por vetëm në një shtresë sipërfaqësore të lëkurës, në mënyrë që tatuazh nuk është për jetën. Bërë zakonisht pas efekti procedura zgjat gjatë, një mesatare prej 6 muaj deri në 3-5 vjet.

E gjitha varet nga trupi i njeriut, shpejtësia e metabolizmit dhe llojin e lëkurës, si dhe se si e kujdesit ishte vetullat e saktë. Pas kohës vënë bojë qelizat e përpunuara plotësisht të lëkurës dhe të shpërndajë. Pastaj, në qoftë se ju dëshironi, e tërë procedura duhet të përsëritet përsëri.

A është e dhimbshme për të bërë vetull tattooing?

Procedura është konsideruar të përhershëm make-up vetullat më pak të dhimbshme në krahasim me buzët e përhershme kozmetikë apo sytë. Nëse sipërfaqja tatuazh (vetëm 0,3-0,5 mm), përdorimi i anestezisë nuk është e nevojshme, por në qoftë se ju keni përvojë siklet. Në një nevojë të thellë për painkillers aplikimit kozmetikë diskutuara me mjeshtri.

Megjithatë të gjithë njerëzit kanë shkallë të ndryshme të ndjeshmërisë ndaj dhimbjes, kështu që ju më mirë të luajnë të sigurt dhe nuk e vë stres veten të panevojshme, sidomos në ndonjë specialist i mirë është xhel analgjezik dhe krem ​​që janë aplikuar në lëkurë për disa minuta para procedurës.

Cilat janë contraindications për përhershëm make-up?

Procedura tatuazh vetull nuk shkakton shumë dëm në trup dhe është një nga më të sigurta, megjithatë, kjo metodë e korrigjimit të vetullave ka kufizimet e saj. Ka një numër të situatave dhe rasteve kur tatuazh është i kundërindikuar ushtrimin ose përdorin me kujdes.

Këto përfshijnë:

 • shtatzënisë;
 • prania e kancerit;
 • koagulimit të dobët të gjakut;
 • diabeti;
 • epilepsi;
 • ftohjet dhe sëmundjeve të tjera nxitëse;
 • sëmundjet e lëkurës në vetullat;
 • hipertension;
 • reaksione alergjike.

Kur korrigjim është vetull përhershëm grim?

Tatuazh Korrigjimi duhet të bëhet relativisht e rrallë, rreth 1 për çdo vit apo vit e gjysmë. Edhe webmasters me përvojë nuk mund të them terma më të saktë, si këtu shumë varet mbi trupin tuaj dhe faktorëve të jashtëm.

Si të kujdeseni për vetullat tatuazh?

Pas procedurës tatuazh në lëkurë shfaqen kore të lehtë, e cila në asnjë rast të ndarë për të shmangur dëmtimin e lëkurës dhe për të hequr me atë pjesë të pigment, të cilat lënduar rezultati përfundimtar dhe prishin punë të tillë të vështirë. Vetëm dëme zhvishem mund të shkaktojë inflamacion.

Master t'ju këshillojë krem ​​ose krem, të cilat rregullisht yndyrat zonën reddened. Të gjitha reagimet negative janë plotësisht në 5-10 ditë. Nëse jeni alergjik ndaj barnave të caktuara paraprakisht e saj duhet të njoftojë mjeshtër dhe të konsultohet me të për zgjedhjen e ngjyrave, anestezisë, shërimin krem ​​ose krem.

Si te zgjidhni ngjyra?

Mendoni ngjyra ardhmja brovok mund të përparojnë, por mbani në mend se ata duhet të jenë të paktën një gjysmë ton errët ngjyra e flokëve. Konsultohuni me një ekspert për të ndihmuar të marr bojë për pamjen më të natyrshme. Pra blondes mund të zgjidhni pronarëve të lehta ton kafe flokëverdhë kostum flokë gri-kafe dhe çokollatë tone zbatueshme për shatenok.Chtoby ngjyrë me kalimin e kohës nuk ka ndryshuar, ju duhet të duhet të përzierje pigmente është përgjegjësi e tatuazh profesionale.