Qirinj aromatike me duart e tyre


Soft dylli ëmbël shkrirja, dritat dridhje jetojnë, atmosferë magjike e romancë - qirinj mund të krijojnë një atmosferë të veçantë në shtëpi, të ngritur disponimin tuaj, ose lehtësimin e stresit pas një ditë e vështirë. Ata akuzuar fatkeqësi shtëpi fuqia natyrore dhe për të mbrojtur atë nga energjia negative. Qirinj aromatike krijuar nga skica ju vetë imagjinatën, të ketë edhe më shumë pushtet, për shkak se ata u përqëndruan ngrohtësinë e duarve të tua dhe mrekullinë e krijimit.

Përmbajtje

  • Ku për të filluar
  • Pilulë
  • Këshilla për fillestar svechevaram


Zjarri ka efekt magjik: ajo mund të jetë shkatërruese dhe jetëdhënës, ngrohja dhe djegur, verbim dhe nxjerrë në pah. Besohet se një person mund të shikojnë atë përgjithmonë. I shoqëruar nga flakë të mbajtur ritualet fetare dhe magjike - të njëjtë si i shoqëruar nga temjani. Aromasvichky - varg erë të këndshme dhe të lehta, të gëzojnë kërkesa të mëdha në natyrës mistike, ëndërr dhe sensuale. Dhe në qoftë se ata janë vlera dekorative dhe të lartë, si mund të bëjmë pa to?

Qirinj i punuar me dorë të ju lejojnë për të jo vetëm të hedhin jashtë krijimtarinë tuaj, por edhe të japë dhurata të këndshme për miqtë dhe të afërmit. Dhe kush e di, ndoshta ajo do të bëhet përvojë emocionuese për ju burim unpainful i të ardhurave?

Marrja e qirinj në materialet shtëpi dhe pajisjet

E gjithë kjo mund të jetë e nevojshme për procesin e svechevareniya emocionuese mund të blihen në dyqane për grep dhe artit dyqane. Marrja e qirinj në shtëpi - e bukur nuk është shumë i kushtueshëm, dhe eksperimentet e para që ju mund të bëni një numër minimal të nevojave.

Për të rregulluar thekse origjinale në të brendshme dhe të krijojë një atmosferë të këndshme, ju do të duhet:

Wax, parafine, stearinë

Përshtatshme si para-mbledhur Cinders, dhe një masë të veçantë qiri. Dhjetë gjer në njëzet për qind e stearinë shtohet parafynu, jepi forcë dhe për të zvogëluar "plakuchest" gjatë djegies. Qirinj dylli natyrore mund të blihen në bletarëve - nga rruga, ata sigurisht gjetur dhe Wax për fatura përpunimin krijimet tuaja.

Shtypje

Ju mund të bëni qiri fitil me duart e tij, skrutyvshy tij e fije pambuku dendur. Ju mund të përdorni pe. Megjithatë, shumë më e lehtë për të blerë të gatshme në dyqan - çmimi është më shumë se në dispozicion. Një pikë e rëndësishme: shtypja e një trashësi ndikon në cilësinë e qirinj djegur. Shumë i hollë do të mbeten dritën që shkon jashtë, zahlynuvshys qiri i shkrirë. Shumë të trasha - të garantojë djegien tepër intensive dhe blozë.

Enët për dylli shkrirjes

Ajo duhet të jetë një ngrohjes rezistente. Për një qirinj të vogla kallaj do të përshtaten të gjitha - më e rëndësishmja, se ai mund të jetë i përshtatshëm për të punuar me të (duke hequr, të mbajë, anim).

Pan ose tas për banjë me ujë

Një kërkesë - ajo duhet të jetë më i gjerë dhe më i ulët për enët bashkim. Rezistenca mirëpritur.

Ngjyra ose crayons dylli të veçantë

Pigmente për t'u ngjyrosur masat qiri mund të marrë formën e një pluhur ose granula të ngurta. Dinjiteti i tyre të zëvendësojë lapsa konvencionale dylli arsenalin artistike e fëmijës tuaj. Ngjyra që shkrihet në ujë nuk janë të përshtatshme absolutisht!

Esencë vajtore

Bëni qirinj aromatike me duart e tyre në shtëpi mund të dhe të përdorni flavors sintetike, por janë dakord se kjo do të sjellë magji në zero. Vajra esenciale kanë pronat terapeutike të fuqishme, gama e shije të pasur - të marr një të këndshme dhe të dobishme për ju këngë do të jetë një punë e lehtë. Nëse e dëshiruar, ju mund të bëni ekzistuese ndërtimin vanilje, kanellë, kafe terren.

Shkop magjik

Ata kanë nevojë për të rregulluar pikërisht në mes fitil qirinj, ngjyra dhe shije llokoçis në parafine nxehtë, dhe në mënyrë që të vënë përfunduar qiri origjinale "tsarapanyem" model.

Moulds për qirinj

Dyqane specialiteti do të papritur ju forma të zgjedhur për derdhje parafine, por duke e bërë qirinj në shtëpi kërkon një kosto tërësisht të panevojshme. Këto kryevepra "me një vezullim" të dalë dhe duke përdorur kanaçe alumini birrë, paketë "Tetra Pak" filxhan kos.

Napkins për decoupage, fasule kafe, lule të thata, erëza të bukura, rruaza, rhinestones

Nëse e bëni qirinj me duart e tyre, atëherë me siguri origjinale. Elemente dekorative - dyqan e propozuar ose në shtëpi keni gjetur thesare - një burim frymëzimi për punën unike e autorit. Një qiri të veçantë zam, llak, konturet dhe shënuesit do të krijojë është punë e hollë dhe ngjyra. Por mbani në mend: të dekoroj letër djegshme, herbs mund vetëm qirinj me një diametër të madh dhe u sul shtypjen.


Qirinj aromatike në shtëpi: një rend i

Ky proces kërkon mbi të gjitha kujdes: dylli nxehtë derdhur në një peshqir, rroba, lëkurë mund të shkaktojnë zjarr dhe djegie. Por ndryshe - qiri aromatike në shtëpi - kjo është vetëm interesante, emocionuese!

Mendoni projektimit dhe aroma përbërjen qiri për të ardhmen. Masa e pigmente, zgjidhni dekor. Përgatitja formën tuaj dhe shtypjen.

Në qoftë se ju derdh dylli në formë të improvizuar, të marrë në mes të fund të një vrimë të vogël. Pull fitil në të dhe do ta lidhë nyjë në formën e jashtme - atëherë ajo do të jetë krye të qiri. Butësisht tërheq të nyjë shtrihet banesë në dhe vrimë. Lehtë furçë vaj formë perimesh ose sapun të lëngët. Vendoseni atë në fund, dhe murin e sipërm, vendosni dy gishtat - diametër apo diagonale. Sigurt fitil mes tyre në mënyrë që ajo ishte shtrirë pikërisht në qirinj mesme.

Të përgatisë një dush me ujë. Uji në të nuk duhet të vlim. Në fund të gjellë mund të vihet pecetë indeve. Pritini (thyejnë thjeshtë, natriumi) në masë qiri në copa të vogla, vendin e tyre në një ngrohjes-rezistente cookware dhe vend rozplavlyatysya. Nëse është e nevojshme, shtoni stearinë.

Temperatura maksimale, të cilat mund të provojë parafine - 75 gradë.
Shto një masë prej metali të shkrirë pigment, dhe pastaj - flavors. Kujdes llokoçis.

Butësisht, pa zhvendosur fitil, derdh dylli në një myk. Dërgo ngrijë për 15-30 minuta. Kohë varet nga trashësia e qiri.


Pako të lirë në fund të formularit, kujdes tërheq fitil dhe për të hequr qiri.
Nëse kandele nuk është e ekspozuar - ta dërgojnë atë në frigorifer për 15 minuta, atëherë ajo është e lehtë për të kaloj jashtë myk.

Shtypja ofendues (ajo që është në pjesën e poshtme) në një gjatësi nga 1 centimetër, dhe në fund - të rrënjës.
Pilulë tuaj gati! Tani ju mund të bëni atë në një stoli gdhendur, bukur përfundojë atë me vargun ose të kryejë një dekoratë në decoupage.

Këshilla për fillestar svechevaram

Duke vënë një formë para derdhje dylli grimcuar akull, ju merrni qirinj fantastike delikate.

Ju mund të bëni një qiri në një filxhan qelqi, bukur jar, shell kokosit, të thata zhvishem portokalli - në të cilin rast ju duhet një fitilederzhatel veçantë metalike. Ajo duhet të rrinë në pjesën e poshtme të anijes zgjedhur.
Beeswax natyrore shumë më i përshtatshëm për qirinj aromatike me vaj esencial: ai, ndryshe nga parafine, nuk lëshojnë substanca të dëmshme, kur djegur, por ajri saturates dobishme.

Qirinj me shirita - Është e lehtë: thjesht derdh shtresat e një ngjyrë dylli nga një, pas një rënie të mëparshme në gjumë.

Vaj esencial Rose ka një aromë shumë të fortë. Shumë qirinj djegia në atë mund të tingëllojë si mbytës.

Shumica e vajra për aromë:

  • Citrus: portokalli, mandarin, bergamot, grejpfrut, gëlqere, limon - përmirëson humor, ndihmon të kapërcyer depresionin dobishme për përmirësimin e tonin e trupit dhe parandalimin e SARS-it.
  • Livando, nenexhik, dru sandali, mirrë, stiraks - lehtësimin e pagjumësi, të pushojnë, të pastruar mendjen tuaj.
  • Jasmine, ylang-ylang, patchouli - aromas mbrëmje romantike.
  • Bredhi, kedri, pisha, pemë çaji, Vetiver, eukalipt - do të ndihmojë të hequr qafe ftohjet, shkatërrojnë mikrobet dhe viruset në ajër.

Marrja e qirinj me shije të hollë në vetvete ka një efekt terapeutik. Artet çmenduri nga mendimet e këqija, zbulon shpirti i njeriut sjell kuptimin e tij të jetës dhe kënaqësi. Pasi të keni krijuar kryevepër dylli tuaj aromatike, dritë atë, të përqëndrohet në fireside, të relaksoheni dhe të mendojnë: "Jeta është e bukur".