Si të këndshme për të lidhë një shall rreth qafës foto e tij dhe udhëzimin e videove


Një larmi të madhe të ngjyrave, textures dhe stil uniformitetit të plotë mund të gjendet vetëm në një pjesë të veshjet femër - shawls. Por kjo veshjet pjesë e vogël është bar shumë i fundit që do t'ju ndihmojë ju të shtoni "aromë" për imazhin tuaj. Prandaj është shumë e rëndësishme që të jenë në gjendje për të zgjedhur saktë accessory dhe po aq e rëndësishme të dini se si të bukur shall kravatë rreth qafës së tij. Shawls dekoruar bukur koka, bel, zemrat e grave, por opsioni i qafës së mitrës është më ekspresive.

Përmbajtje

  • Një shumëllojshmëri e shalle grave
  • Kushtet shalle në zgjedhjen e veshjeve
  • Metodat kryesore të shalle lidhur rreth qafës


Një shumëllojshmëri e shalle grave

Duke parë në një shumëllojshmëri të vitrina dhe qëndron me shami varur mbi ta, është e vështirë për të zgjedhur. Varg është i madh! Të ngurta me bizele klasike apo rrip me modele indiane dhe lule modeste me model ekzotike dhe stolitë e lules ... Ne kryesisht përqëndrohet zgjedhjen tonë në ngjyrë, por e bukur për të lidhë një shall rreth qafës së tij po aq e rëndësishme të marrin në konsideratë madhësinë e shami.

Këshilli. Zgjedhja e një shami, gjithmonë me seriozitetin maksimal dhe njohuri të llojit të lëkurës shkojnë në indet nga i cili është bërë. Kjo pajisje është zakonisht i ngushtë për lëkurën delikate të qafës. Është e rëndësishme që ai të mos i irrituar, nuk do të jetë shumë i rrëshqitshëm, i pasjellshëm, i keq apo i, i butë dhe i butë.

Kjo simpatik femra accessory prodhuar nga një shumëllojshmëri e indeve. Ka shalle të ngrohtë bërë nga leshi natyrore, lesh kashmiri ose pambuku është bërë e verës natyrore mëndafshi, verën e fije mëndafshi ose byrynxhyk papeshë, me pëlhura të ndryshme apo fije të përziera sintetike. Ata përshtaten ndryshe dhe varet. Prandaj, ka hollësitë në atë se si të lidhin një cilësi shall në varësi të rrobave.

Tradicionalisht, prioritet i përket produkteve të endura nga fibrat natyrore (pambuku, mëndafshi, leshi apo përzierjet e tij), por avantazhin e aditivëve artificiale nuk duhet të neglizhohet. Ata ofrojnë forcën, fleksibilitet, zgjatjen e jetës së produktit.

Kushtet shalle në zgjedhjen e veshjeve

Me zgjedhjen e tillë një pjesë e rëndësishme e imazhit tuaj, në vend të vetëm të ndiqni katër rregulla të shikoni elegant dhe elegante:

  1. Ju veshin fustan të ngurta me ngjyra pa një model. Kështu që ju mund të le imagjinatën drejtuar të egra dhe zgjidhni shami më të guximshme ngjyra.
  2. Në qoftë se rrobat tuaja janë të mbushur me lule, ajo është e mirë për të lidhë një shall të bukur qafën ngjyra është më i vogli në ngjyrat e veshjeve.
  3. Rrobat tuaja jo më shumë se tre ngjyra. Pra, njëri prej tyre duhet të përsëritet në një shalle ton. Kjo mund të jetë e handbags ton, këpucë, triko, pa marrë parasysh. Është e rëndësishme që toni i tyre ishte i pranishëm në rritjen cervikal ngjyra.
  4. Single-colored fustan shall dekorimin më të mirë të kundërta ngjyra.

Dhe sigurisht, çdo vajzë e kupton se sa e rëndësishme bukur dhe të saktë lidhë një shall rreth qafës së tij. Kjo është më shumë ..

Metodat kryesore të shalle lidhur rreth qafës

A është femra lumtur që erdhën në pasqyrë, mund lëvizjet më delikate dorë shpejt, gracefully dhe bukur lidhë një shall rreth qafës së tij. Për fat të keq, jo të gjithë imagjinatën aq të pasur dhe të krijimtarisë. Pra, ne do të ndjekim rregullat dhe udhëzime video se si të lidhin një shall, i cili zhytur mundësitë e mëdha të modës këtë sezon.

Ne nuk do të gërmoj nëpër libra në labirint e komplekse thurje dhe kursimeve të pakëndshme. Konsiderojnë vetëm ato metoda që janë në dispozicion për çdo grua dhe t'i japë asaj një vështrim të ri veshje.

Nyjë klasik francez

Hapi 1: Dele shall "përgjatë boshtit diagonale", dmth nga qoshet e kundërta shalle vijë deri për atë në rrip të ngushtë, rreth 5 - 6 cm Shirita mesme të bashkangjisë në ballinë të qafës..
Hapi 2. Wrap strip e qafës dhe për të sjellë fundin përpara të shall. Vendose në afat të gjatë, ata duhet të jenë të nivelit.
Hapi 3. Shënim nyjë e thjeshtë nën mjekër. Slide shall pak në anën. Sigurt nyje të vetme nyje të dytë. Stretch përfundon të lirshme.

Kjo nyjë klasik është shumë e përshtatshme për velat thjeshtë. Me të ajo e sheh një të butë, elegante dhe romantike. I përshtatshëm për pothuajse çdo neckline formë.

Nyje Blind kauboj

Hapi 1. Mbylle shall katror diagonalisht për të bërë një trekëndësh.
Hapi 2. kënd të gjerë vënë në gjoks dhe dy përfundojë tjetër rreth qafës.
Hapi 3. Tie fundi i qafës nga prapa.
Hapi 4: Nëse madhësia e shami lejon, ju mund Lidhje fund nën një trekëndësh të madh në obvernuv para rreth qafës. Si një opsion - për të vendosur një nyje në trekëndësh të lartë në qendër.

Përshtatshme për xhaketa dhe bluza me collars të lartë, si dhe veshje të sipërme (mantelet, xhaketa).

Nyja-tërheqje

Hapi 1: dele shall si në nyje klasike French (pergjate aksit).
Hapi 2. Lay rezultuar rrip rreth qafës. Një fund duhet të jetë pak më e gjatë. Ju lutem vini re një nyjë të thjeshtë.
Hap 3. Pastaj rrotullohen rreth dy skajet e pjesës së, e cila është ngjitur me qafës. Bëni këtë në të njëjtin drejtim nga nyjë për të mbështetur. Fshih fërkimit nga skajet dhe instalime elektrike saktë.

Një alternativë shumë efektive. Përshtatet pothuajse të gjitha shkurtime. Jo në përputhje vetëm me collars të lartë.

Një nyjë katror

Hapi 1. shall kalojë diagonalisht, si në formë. Fundi i madh për të hedhur prapa qafës, vendin e fund para për të një fund ishte një pak më të gjatë.
Hapi 2. Miratimi deri në fund të gjatë dhe të shkurtër ajo rrokullisje mbi atë. Rrëshqitje në fund të gjatë nga poshtë lart në një lak në mes të fund të shkurtër dhe nga ana e shall, e cila është ngjitur në qafë.
Hapi 3. Forcojë nyjë. Stretch pjesën e tij të gjerë.

Në këtë mënyrë, dikur të lidhura lidhjet pionierët pionier. Njësi elegante dhe të gjithanshëm. Ju mund ta lidhë atë rreth qafës dhe të fshehur përfundon nën veshje, mund të lidhet mbi sweaters dhe përhapur gjerësisht, në këtë rast njësia duhet të gjendet më poshtë.

Një mënyrë e thjeshtë me një unazë ose shtrëngoj


Shall çdo madhësi. Ngjyra, cilësi vendosur në një rrip qafën palosur përgjatë boshtit ose trekëndësh. Përfundon vendin e përparme dhe të lidhur.

Merrni ndonjë shtrëngim duarsh ose telefononi përkryer për cilësi dhe madhësia e shalle. Push fundin e lirë të shawls shtrëngoj. Dekoratë stil është gati!

Këto janë vetëm disa mënyra tradicionale për të lidhë një shall rreth qafës së tij. Çdo grua mund të ketë sekretet e tyre personale dhe shpikje në këtë fushë të madhe për krijimtarinë dhe imagjinatën.

Këshilli. Çdo nyje që kanë zgjedhur, së pari provoni në shtëpi. Shënim shall dhe të ecin atë në shtëpi. Kontrolloni dinamikën e saj. Pas të gjitha, nuk si do ta shall bukur lidhur rreth qafës së tij, pa një ndjenjë të rehati dhe besimin për të ndjehen si një zonjë e vërtetë.

Coco Chanel paguar një shumë vëmendje në këtë accessory, është argumentuar se ajo është bërë nga shalle grave zonjë. Le të bien dakord me të. Me ndihmën e tyre, ne lehtë mund të shohim femërore, të freskëta. Gjithmonë në një magjike të re!