Si kravatë këshilla të modës shall të bukur


Kjo është një pajisje e madhe që kurrë nuk do të shkojnë jashtë modës, përmes të cilit ju mund të shpejt të ndryshojë pamjen e tyre, që të japin pamjen e bukurisë, unike dhe elegance. Por kjo është e nevojshme për të zgjedhur të drejtën dhe e di se si e bukur kravatë shall, vetëm kjo do të jetë një dekoratë e mrekullueshme për çdo veshje.

Përmbajtje

 • Si te zgjidhni ngjyrën e shall
 • Mënyra të thjeshta dhe moderne të lidhur një shall rreth qafës së tij
 • Si të lidhë një shall veshje të sipërme
 • Këshilla stilistët: Si të veshin një shall

Në dimër ajo është e ngrohtë, e butë të ngrohtë, të dhënë rehati, mbrojtje nga të ftohtit, dhe në verë, e bërë prej pëlhure të hollë, të bëjë imazhin tuaj të ndritshme, elegant dhe i paharrueshëm.


Ato mund të jenë të textures të ndryshme, ngjyra, stili, e bërë nga materiale të ndryshme. Për verën e bukur modelin e bërë prej mëndafshi, byrynxhyk, poliestër, pambuku. Në vjeshtë, dimër duhet të preferojnë leshi, përzierje leshi, angora, lesh kashmiri.

Për dresses, bluza, kostume kostum bërë të produkteve të lehta për dresses Gala mbrëmje e bukur dhe me shkëlqim pëlhurë kadife. Por, para se ju të mësoni se si të zavayazat dhe shall në modë, le të flasim se si të zgjedhin atë.

Si te zgjidhni ngjyrën e shall

 1. Vini ngjyra, duke pasur parasysh svetotip saj. Mirë stinët teori përdorimi. Të gjithë njerëzit janë të ndarë në katër lloje në varësi hijen e flokëve, lëkurës dhe syve: verë, pranverë, dimër dhe në vjeshtë. Çdo lloj më të përshtatshme për një gamë të veçantë. Ju vetëm mund të vënë një shall në gjysmën e poshtme të fytyrës dhe të shohim nëse ajo bën sytë tuaj, flokët, më të pasur, thekson bukurinë e tyre. Nëse lëkura është e fituar ngjyrë dheu, të verdhë, e saj u bë rrudhat ndritshme, blemishes, gjë është që ju nuk e bëni!

 2. Produkt ka kombinuar me disa gjëra të veshjeve, mundësisht të paktën tre.

 3. Nëse jeni duke kërkuar për disa rroba të caktuara accessory, atëherë ajo dhe shkoni në dyqan, kështu që ju do të jetë më e lehtë për të vendosur mbi blerjen.

 4. Shmangni kombinime shumë komplekse ngjyra. Mos zgjidhni më shumë se tre ngjyra në të. Megjithatë, ndonjëherë motivet komplekse dhe fotografitë mund të bëhen tepër të ndritshme.

 5. Në qoftë se rrobat tuaja hije neutrale, zgjidhni ngjyra të ndritshme, por të vazhdojë me kujdes - çdo gjë është në harmoni.

 6. Foto produkt ind duhet të përmbajë veshje themelore ngjyra. Sa më e vogël të produktit, foto duhet të jetë më i vogël.

 7. Zgjerimin Big foto është e mirë për copa të mëdha me karakteristika të madhe, por është pak gra të vogël elegante. Gjithashtu, imazhi duhet të jetë e kombinuar me tiparet e fytyrës.

Më interesante - se si të lidhin një shall. Shumë gra dhe burra të gjeni se kravatë e tij është e bukur dhe aq shumë e vështirë për të përdorur një maksimum prej dy ose tre mënyrave të lidhur. Por në fakt është shumë e lehtë dhe të shpejtë. Çdo metodë e re shton një shije të mrekullueshme për imazhin tuaj.

Mënyra të thjeshta dhe moderne të lidhur një shall rreth qafës së tij

 1. Vënë atë në frontin ju, rrotullohen njëra anë në një rreth në para dhe i lidhur nyjë që mund të vendoset nën qafë, në një farë distance prej tij mbi supe, të ngushtë në bel. Imazhi shkon rastësor, të relaksuar.

 2. Hidhe mbrapa, kravatë para, pastaj të marrë përsëri në fund, ku ata të fshehur nën dhe bluzë apo fustan kravatë. Ofron hijeshi, ashpërsi.

 3. Fish rrip në mes për të bërë një nyjë pa forcimin e ngushtë. Vishen në qafë, në fund e pasme të kryqeve, pastaj kthehet prapa dhe që shtrihen ato nëpërmjet nyjë para. Butësisht shpjegoj. Pra provokuese, turpërisht.

 4. Shkruani vija, hedhin mbi supe perehrestyty të dyja palët para aksesore dy herë për të filluar përsëri mbetet aty ku të lidhur fshehur nën rrobat e tyre. Të gjitha të përhapur mjeshtërisht. Jep imazh elegant, modern.

 5. Për të bërë gjënë në gjatësi, bashkëngjitni përsëri në lak kishte të drejtë për të zgjatur deri në fund të majtë të saj, pastaj të bëjë ato 3:58 kthehet rreth në anën e majtë, duke i kthyer ato poshtë. Ajo duket shumë elegant, elegante.

 6. Një fund të përparme të majtë, një tjetër rrethi rreth qafës një herë dhe të lënë prapa. E bëjnë atë të duket si lehtësi dhe lirinë.

 7. Rroba gërshet Shu, të bëjë dy kthehet rreth qafës, pastaj përfundojnë në supet lëvizin në të dy qarkullim. Krijon hijeshi, origjinalitet.

 8. Skajet e shall të lidhin veten, perehrestyty, që e bëjnë një rreth me tetë, pastaj hedhin qafën nyjë. Pra bukur, perde të lehta në gjoks. Imazhi shkon femërore, i butë.

 9. Në një fund të bëjë një nyjë që mund të zbukuruar me një karficë zbukurimi apo ngjyrat, dhe shtrirje e dytë me anë të tij. I bukur, elegant, modern.

 10. Dy herë përfundojë rreth qafës dhe të sjellin përpara përfundon, maja e majtë e shpatullën e majta në të djathtë mbështjellje sup përfundojë, pastaj edhe të përmbushë në fund të tjera drejt shpatullën tjetër. Veçanërisht i mirë për modele me byrynxhyk. Pra shumë e pazakontë, elegante.

 11. Lidhin nyje për një shall të shkurtër hollë në të njëjtën distancë, pastaj do ta lidhë atë rreth qafës, duke vendosur nyjen e fundit prapa. Ofron stil të personalitetit.

Mundësitë e zgjedhjes për mënyrën se si të lidhin një shall rreth qafës së tij - të panumërta, këtu vetëm bazë, por
ju lehtë mund të plotësojë kombinime të tyre. Ju lutem vini re - të njëjtën njësi në varësi të aksessura materiale, gjatësia e saj dhe rrobat tuaja mund të duket krejtësisht të ndryshme.

Shall mund të përkryer dekoroj pallto, në varësi të metodës së lidhur veshje tuaj do të duken të gjithë kohën në mënyra të reja. Mënyra të shumta më e thjeshtë dhe të bukur për të dekoroj atë një pallto.

Si të lidhë një shall veshje të sipërme

 1. Vënë atë përsëri, qafën rrotullohen një nga ana e më të gjatë. Mbaron nxjerrin përpara, ata mund të qëndrojnë në krye të veshjeve sipërme apo të fshehur në bazë të saj. Metodë është veçanërisht e mirë në një pallto me një jakë.

 2. Bashkangjit accessory ju, tërheq pëlhurë pak më e ulët për të formuar një mbështjellë vendin fundin e tij të gjatë perehrestyty pasme, pastaj kthehet ata prapa ku linkun.

 3. Dele gjatësinë e rrobave. Bashkangjisni pasme, erdhi një kohë shtrirje fundin lak. Imazhi do të merrni disa neglizhenca dhe look elegant moderne.

 4. Nëse keni nevojë për të dekoroj pallto zgjidh, të marrë një model të produktit të gjatë, të heqë qafe, kryqëzimet pas saj dhe të kthehet mbrapsht në fund se ata ishin të shtrirë përpara, i varur nga supet e tij. Shall nuk zvarrit jashtë, ajo ka për të liruar një gënjeshtër lëngshëm pak.

 5. Merrni një kohë të gjatë, të gjerë, shall të trashë. Draped rreth qafës së tij, këshilla perehrestyty mbrapa, të sjellë ata përpara, atëherë nën spirale lidhë nyjë. Pjesa e poshtme e ekstrakt dhe pastaj të vënë mbi faqen. Përshtatshme për xhaketa dhe mantelet me një jakë.

 6. Merrni një kanavacë të gjerë të përfundojë qafës 2 herë, pastaj u përhap dhe në fund të këndit të kthehet në një përfundojë rreth qafës së tij në të majtë. Merrni një perde të bukur në para.


Këshilla Stilistët si të zgjedhin dhe si për të veshin shalle

 • zonjat shëndoshet duhet të zgjidhni produktet e bërë nga një pëlhurë të trashë (liri, gabardinë, mëndafshi të dendura);
 • të vëllimit të pakta të ulët të grave i mire i përshtaten të, shalle lehta. Në dimër ajo mund të jetë: kashmiri, lesh, lesh angora verës - mëndafshi, poliestër;
 • pëlhura embossed theksoj personi pabarazia dhe rrudhat, kështu stilistët nuk e rekomandojmë ato gra të moshës;
 • nëse qafë të gjatë, të gjerë e bukur të modeleve, të shkurtra, të ngushta ose të gjera, por pëlhurë të hollë, të cilat janë zakonisht disa herë;
 • blerë produkte të cilësisë, ata do të zgjasë më gjatë, të ruajë pamjen e saj origjinale.

Këshilla Alexander Vassiliev

 • ajo duhet të përputhen me cilësinë e kohës dhe të vendit;
 • nuk veshin etiketën e produktit - një gabim, ajo duhet të jetë me kujdes sporoty;
 • trim shall, duke përfshirë edhe ngjyra e flokëve, syve, lëkurës, ngjyra e tyre duhet të akorduar rritja ngjyra, të ju bëjë edhe më të bukur;
 • konsiderojnë atë që ju vishni. Accessory duhet të jetë në harmoni me veshje;
 • mos e blej atë me pëlhura lurex - një cheapness sintetike.

Shalle të kombinuar të përkryer me veshje, kostume të biznesit, këmisha, sweaters, në krye. Fuqia e saj për të krijuar elegante, imazh të biznesit në zyrën, dekoruar veshje rastësor, dhe për të krijuar një, atletike, imazhin e gëzuar të ndritshme në një shëtitje apo stadium.

Ata janë të lehtë për të theksuar individualitetin e tyre, unike, e bëjnë imazhin e një elegant, elegante dhe moderne. Këshilla të thjeshta do t'ju ndihmojë me zgjedhjen për ju çdo ditë ishin të rinj, simpatik dhe pafundësisht e bukur!