Si për t'u përgatitur për Vitin e Ri


Përgatitja për pushimet e dimrit kap në mënyrë që podarochno-produkt të endet dyqanet dhe peshoj detajet e grave të ardhshme triumfin shpesh harrojmë për veten e tyre. Së fundi, një shikim në reflektimin e tij në pasqyrë për gjysmë ore para ardhjes së mysafirëve, ju mund të në mënyrë të drejtë të prishin disponimin.

Përmbajtje

 • Një javë para Vitit të Ri
 • Tre ditë para Vitit të Ri
 • Një ditë para Vitit të Ri
 • Mode "Panic" - gjysmë ore para ardhjes së mysafirëve

Lëkurës shurdhër, çanta nën sytë, sytë e lodhur - Po, perspektiva e një viti të tërë në këtë shtet nuk mund të por të gëzohen. Jo për të përmendur faktin se miqtë dhe të afërmit të cilët do të vizitojnë festivalin, gjithmonë do të duken të shkëlqyer - për shkak se ata nuk kanë për të shpenzuar aq shumë kohë dhe përpjekje për të përgatitur në tryezë. Ne nuk mund ta lënë atë si është!


Sa shumë nuk do të ishte koha për Vitin e Ri - një javë, tri ditë ose tridhjetë minuta, ju jeni në gjendje për të bërë disa aktivitete të cilat në kohën e betejës chimes vetëtin si shkëlqim si shampanjë në gota.

Një javë para Vitit të Ri

Nëse ju ndodh që të përmend pamjen e tyre që më parë, ju keni mundësinë për të dalë në festivalin në formën e zonjë-përsosjes. Organizoni për një shtëpi PS-program që nuk kërkon shumë kohë dhe shpenzime.

Person

Winter - një kohë e përkryer për të përdorur maska ​​dhe tonics me një përmbajtje të ulët të acideve frutore. Çdo mbrëmje, fshij fytyrën, qafën dhe çaj jeshil zonë dekoltin me lëng limoni. Në disa ditë lëkurë të shtrënguar, poret, rrudhat dhe njollat ​​e moshës bëhen më pak të dukshme.

Mos harroni pastrimin kohë, njomje dhe të ushqyerit të lëkurës, duke përdorur mjete tuaj të preferuar.

Nëse është e ftohtë, përdorni një krem ​​dimrit dhe lip balm të veçantë - kështu që ju të merrni shpëtoj nga rreziku i iritim dhe flaking lëkurës.
Në natën, të aplikojnë në buzët përzierje e mjaltë dhe gjalpë në proporcione të barabarta.

Trup

Filloni në mëngjes me furçë pafytyrë vetë-masazh - një ide e madhe për të gjithë ata që shpenzon shumë kohë pas një tavolinë. Procedura e dy minuta zgjon trupin, duke rritur qarkullimin e gjakut dhe heq lëkurën e qelizave të vdekur. Fshij trupin lehtë, duke lëvizur nga gishtërinjtë në zemër.

Plotësoj presionin mbi lëkurën e këmbëve, gjunjët, mollaqe dhe bërryla, por nuk ndikojnë në zonat e ndjeshme të fytyrës dhe gjoks. Dush të plotë fërkim dhe aplikuar locion hidratues. Për shtatë ditë, lëkura juaj është transformuar përtej njohjes, dhe fërkim thatë do të jetë zakon të dobishme dhe të kënaqshme.

Duart dhe thonjtë

Për javën e duarve tuaja mund të bëhen më të bukur, por mund të rritet e vjetër në disa vjet. Në rastin e fundit, fajtor do të jetë shumë e nxehtë ujë për larjen e enëve, kimikatet shtëpiake dhe doreza agresive nuk do ti pranonin - gomës ndërsa pastrimi dhe lesh në mot të ftohtë.

Për lëkura juaj është e butë dhe të freskët, përdorni një pastrim me yndyrë krem ​​kosi dhe një numër të vogël të kripës të mëdha të detit. Nëse duart janë plasaritur, të zëvendësojë bollgur kripë. Butësisht masazh gishtat, shuplakat dhe wrists për pesë minuta dhe pastaj pije off përzierje me ujë të ngrohtë, pa sapun.


Në qoftë se lëkura juaj është i prirur për thatësi, dhe ju vetëm të harrojmë krem ​​për moisturize e tyre, të blerë disa tuba ose kavanoza fondeve, madje edhe të lira. Vendos një në lavaman në banjo, të tjera - në afërsi të lavaman kuzhine, i treti - në tryezë afër në dhomë gjumi, të katërt - në korridor, dhe vendin e pestë në qese. Ky top i thjeshtë do të bëjë duart tuaja manicured.

Rrënjësisht të përmirësuar thonjtë në shtëpi për shtatë ditë, natyrisht, nuk ka gjasa të ketë sukses. Por banjot tradicionale kripë dhe vizatim në pjatë dhe cuticle naftës dhe komponimet thelbësore bërë ato pak më të lehta dhe më elastike.

Qime

Nëse flokët tuaj kërkon korrigjim - ju ende keni kohë për të kthyer në floktar. Flokët e gjata do të duken më të mirë pas prerjes këshilla, madje edhe në qoftë se ju bëni atë vetë.

Organizoni flokët tuaj një pushim nga ukladan, tharëse flokësh nxehtë, Plaitings ose "hekurosje". Lahen flokët shampo butë barishte tuaj FLUSHING. Për shtatë ditë ju do të keni kohë për të bërë një maskë ushqyes dy herë - tani në prag të festës. Për këtë gabuar dhe popullore receta - nafta, produktet e qumështit, mjaltë, dhe magazina industriale që i përshtaten llojin tuaj të flokëve.

Ushqimi dhe gjumi

Nëse brenda një jave ju nuk do të hani yndyrore, skuqur ushqim shumë i kripur dhe me aromë, të refuzojë ëmbëltore, ujin e gazuar dhe produktet turshi, ju jo vetëm të shpëtoj nga një sasi të caktuar të peshë të tepërt, por paralajmërojnë shfaqjen e skuqje të lëkurës.

Mundohuni të mos të ketë katër orë për të fjetur - pushime juaj do të jetë më i plotë, dhe ju do të ndiheni më të gëzuar në mëngjes.

Replace çaj dhe kafe ujë të pastër jo-gazuara. Mos harroni litra rekomanduara gjysmë në ditë? Pijshëm të bollshme të ndikojë madhe në lëkurën tuaj dhe shëndetin e përgjithshëm. Nëse ju janë të pandara ënjtje, pini shumë gjatë natës.

Shko në shtrat jo më vonë se dymbëdhjetë orë. Në këtë kohë trupi ka nevojë të pushoni më akute. Mos fle shumë, ose do të ndjehen të thyer tashmë në ditën e parë. Akuzuar mënyrë të duhur që ju të energjisë, të çlirojë nga bruises nën sytë e tij dhe hije prej dheu personave.

Nëse pini duhan, çikë cigareve në minimum. Rast ju do të ndjeni se sa e lehtë ajo u bë për të zgjoheni në mëngjes, sa më shumë që ju forcën për arritjet e reja. Dhe mund viti juaj i ri nuk ka vend zakonet e vjetra të këqija!

Tre ditë para Vitit të Ri

Nëse posedim tuaj tri ditë duhet të planifikojnë secili prej tyre për të përdorur përfitimin maksimal për pamjen tuaj.

Person

Për dy ose tre ditë për të bërë lëkurë festimin përdorur ndonjë verifikuar lëkurën tuaj, mënyra - arra Tokësore, kafe, krunde, thekon, kallam sheqeri. Për butë përzierje abrazyvnuyu fuqia e lëndë ushqyese - krem ​​kosi dendur, perime ose gjalpë, krem ​​të trashë.

Nëse keni mundësi, bëni alhynatnuyu maskë për fytyrë dhe qafë. Ky shërbim është i ofruar nga sallonet e bukurisë, por ju mund të blerë aksione në dyqan online ose kozmetikës profesionale natyrore. Veçori e kësaj procedure është se efekti është vetëm plotësisht disa ditë. Lëkura bëhet e tendosur, të butë dhe rrezatues.


Një alternativë më të përballueshme të kësaj procedure do të maskë me luleshtrydhe, nëse është e mundur në frigorifer tuaj. Fresh nga supermarketi nuk është e mirë - ajo mund të jetë e plotë të nitrateve, kërcënuese reaksione alergjike. Një ditë para festivalit vënë manaferrat pure në fytyrë për njëzet minuta, pije me ujë të ftohtë dhe të zbatohet në lëkurë krem ​​ushqyes tuaj.

Trup

Një dush i ngrohtë me vajra natyrore aromatike - një mënyrë e mirë për ton deri në lëkurë, lehtësimin e stresit dhe relaksohuni nga rrëmujë para-pushime. Përveç kësaj, ajo shërben si një parandalim të shkëlqyer të infeksioneve respiratore, të cilat mund të rrënojat e partisë më të mirë.

 • Njëzet e tetë dhjetor të marrë një dush me tre pika vaj esencial e portokalli dhe dy - bredh, para-tretur në një lugë mjaltë.
 • Njëzet e nëntë pastrim të trupit kafe të lëkurës Treat dhjetori apo kripë e bazuar në vaj ulliri ose krem.
 • Tridhjetë numra të shtoni vaj esencial e livando dush të lehtë të bjerë në gjumë para se shqetësimet e plotë të ditës.

Qime

Nëse rregullisht ngjyros flokët e tyre, por e kuptojnë se koha për të vizituar sallon jo, provoni duke përdorur vidtinochnym shampo ngjyra përkatëse. Edhe nëse ju nuk jeni të kënaqur me rezultatin, ju lehtë mund të larë atë.

Mendoni për flokët tuaj. Mundohuni të vënë idetë tuaja paraprakisht të mos shpenzojë shumë kohë para ardhjes së mysafirëve.

Treat maskë flokët me vezë e verdhë veze, kos tridhjetë mjaltë dhjetor - vetëm larë leckë të vështirë për të mbledhur një prerje flokësh të mirë vetëm.

Dietë

Për tri ditë, nuk e teproj vakt të rëndë, të heqë dorë nga alkooli. Perime të freskëta, fruta, drithëra dhe kos krijojë tretje tuaj, të cilat prekin jo vetëm gjendjen e përgjithshme të shëndetit, por edhe në lëkurë.

Një ditë para Vitit të Ri

Koha fluturon shpejt, dhe nesër - ditën e fundit të vitit. Në mes pelte gatim dhe pemë dekorata e Krishtlindjeve, të gjeni disa minuta për veten tuaj.

Person

Zhvishem lëkurën nga qelizat e vdekura me një pastrim të butë bollgur apo sfungjer delikate celulozës. Masazh bëni masazh të lehtë fytyrës me vaj farë rrushi, arre ose, në rastin më të keq, luledielli. Fshij naftës tepërt me një peshqir letre.


Mos harroni të i kushtoj vëmendje për vetullat tuaja - tani është koha për t'i dhënë atyre gjumë saktë formu.Pered butësisht masazh buzët e tua me një furçë dhëmbësh dhe furçë me krem ​​dhe përzierje mjaltë.

Trup

Në mbrëmje, të marrë një dush me kripë deti, ecin nëpër trup sfungjer ngurtë. Pastaj aplikoni vaj susam të lëkurës - në mëngjes ju do të jetë i befasuar me atë të butë, të butë dhe i përkulshëm ajo ishte.

Këshillë: Gjurmët e naftës mund të mbetet procedurat për shtrat, kështu që ju më mirë vë një që nuk e dëmtojnë.

Planifikimi sandale sandale? Kujdesuni për butësi tuaj pyatochek dhe pamjen e thonjve sot!

Një dush të ngrohtë në mëngjes e tridhjetë e njëtë prej jush do të marrë pagesën gaz dhe humor të mirë kur xhel tuaj të preferuar që ju të shtoni dy pika vaj esencial të rozmarinë ose bergamot.

Duart

Vaj apo krem ​​pastrim, heqjen cuticle, forma korrigjimi - këtë herë nesër nuk mund të jetë. Por llak është më e mirë për të shtyrë deri më vonë në mënyrë që të mos prishin manikyr në përgatitjet e kuzhinës dhe raste të tjera "të lagësht".

Qime

Eksperimentojnë ndonjëherë. Larë në mëngjes të vitit të kaluar duke përdorur kondicioner, balsam ose maskë komerciale shprehin. Shpëlaj me fillesat ujë të ftohtë, i hidhur pak me lëng limoni - kjo do t'u japë atyre një shkëlqim luksoze.

Gjatësia e flokëve të mesme mund të jetë i dehur në curlers të mëdha për të shtuar volumin ose të krijojnë styling duke përdorur një tharëse flokësh.

Flokët e gjata mund të përsosin hairstyle në stilin grek, rastësisht pereplitayuchy fillesat e tempujve ose vëllimit bishtalec flokët e saj, shtrihen atë pak në anët dhe fiksimin llak.

Dietë

Në vend që të krijoj trashë një filxhan i madh darkë çaj të gjelbër ose kamomil. Pjesë e ngrirë të tij në moulds për akull - nesër mund të jetë i dobishëm për ju për të zgjuar lëkurën dhe për të eleminuar ënjtje nën sytë.

Gjysmë ore para ardhjes së mysafirëve

E pra, është kjo: çdo gjë është gati për pushime dhe të gjithë, por ju. Jo flokët, jo manikyr, fytyrës - lodhje dhe konfuzion. Ne kemi marrë veten në dorë, i ngadalshëm thith-nxjerr, dhe vrapoi në banjo!

 • Heqja e manikyrin e thonjve - 2 minuta.
 • Lavazheve vagjinore - 3 minuta.
 • Lavatrice individët me një sfungjer të butë - 1 minutë.
 • Aplikimi krem ​​hidratues në zonat e ekspozuar e trupit dhe fytyrës - një minutë.
 • "Finger" masazh Shekulli - 1 minutë.
 • Korrigjimi i vetullave - 2 minuta (më shumë për korrigjim të lexoni artikullin tonë të gjerë).
 • Duke vënë vaj në cuticles dhe thonjtë - 1 minutë.

Qime

Nëse flokët e gjatë nuk duken të pastër - të mbledhur ato në një bisht të lartë, ndajnë atë në dy pjesë dhe secili kthesë në një drejtim. Sigurt të dy skajet e një grupi të vogël gome dhe lirimin - hairstyle spektakular "tërheqje" është e gatshme në tre minuta!

I shkurtër vz'eroshte flokët me pak styling, të sigurt "çrregullim kreative" llak fiksimit të fortë. Më shumë se dy minuta, ju nuk do të bëjë atë.

Kozmetikë

Zamaskuyte qarqe të errëta nën sytë, spote moshës dhe inflamacionit korrektor së, të aplikojnë një themel të lehta në të gjithë fytyrën tuaj dhe një skuqem pak mbi mollëzat. Rastushuyte të gjitha kufijtë.

Sytë Nafarbuyte si duke e bërë atë çdo ditë, duke shtuar hije më shumë lëng për ndeshjen e veshje - në qoftë se ju nuk janë përdorur për të nxjerrë shigjetat dramatike një lëvizje të dorës, e vënë këtë ide para Krishtlindjeve. Lip Gloss mbuluar. Dhjetë minuta ju duhet të jetë e mjaftueshme me një hakmarrje.

Pra, për njëzet e pesë minuta ju janë pothuajse plotësisht të gatshëm për të mirëpritur mysafirët. Pesë minuta do të jetë e mjaftueshme për të marrë veshur dhe të marr parfum me rastin.
Mund të ju gjejnë gjithmonë kohë për bukurinë e tyre, grua e bukur - ju e meritoni atë! Gëzuar Vitin e Ri!