Si për të bërë një tatuazh të përkohshme në shtëpi pa këna


Shto aromë të paraqitjes mund të jetë jo vetëm hairstyle ekstravagante, kozmetikë apo një bizhuteri e pazakontë të ndritshme, por një tatuazh të vogël. Gdhendur shkurtimisht në stilin e përgjithshëm, ai bukur të kompletuar look tuaj dhe shtoni shënime ekzotike. Përveç kësaj, tani të gjithë të shkëlqejë në modelet e ndërlikuara mbi trupi është në gjendje të bëjë një tatuazh të përkohshme në shtëpi pa këna.

Përmbajtje

  • Përgatitja për printim
  • Tattoos, pikturuar
  • Aerotatu - stereotipe modelet
  • Tatuazh përkthyer
  • Crystal Tatuazh


Përgatitja për printim

Para procesit të aplikimit, ju duhet të bëjë disa përgatitje. Për ta bërë këtë, ju së pari duhet të marrë një dush ose banjë dhe për të hequr qelizat e vdekura nga lëkura duke përdorur pastrim tuaj të preferuar. Kjo do të lejojë të nivelit sipërfaqen e lëkurës dhe foto do të shkojnë më mirë.

Tani ju duhet të zgjidhni një vend për një tatuazh. Teorikisht këto do të jetë fusha ku tatuazh nuk do të jetë i ekspozuar ndaj kontakt të vazhdueshëm me veshje dhe aksesorë. Ju gjithashtu duhet të shmangin zonat e folds e lëkurës - është më mirë që të preferoni të këmbëve, wrists dhe verë - supet dhe blades shpatullën.

Vendndodhja është zgjedhur, ajo tani është e nevojshme që tërësisht të fshirë alkool përmbajnë locion apo tonik për degrease. Dhe pastaj - liria e plotë e krijimtarisë, si një tatuazh të përkohshme në shtëpi pa këna mund të aplikohet dhe ngjyra, dhe shënuesit dhe rhinestones, shirita dhe të përkthyera. Le të çdo metodë në detaje.

Bojëra Tattoo - glitter-tatuazh

Për këtë lloj të tatuazh do të duhet një zam të veçantë me ngjyrë, e cila është shitur në dyqane specialiteti dhe dyqane të internetit. Ju nuk mund të jetë frikë për të vënë atë në lëkurë, pasi ajo është plotësisht i sigurt dhe ka veti hypoallergenic. Por nëse dyshime ende mbizotërojnë, më mirë para-provë atë në një zonë të vogël. Nëse nuk shfaq kruarje dhe djegie, pa skuqje të lëkurës, kështu që nuk ka alergji mund të fillojnë.

Tani më shumë rreth asaj se si për të bërë një Bojëra tatuazh të përkohshme. Zam është aplikuar për të pastruar lëkurën është furçë shumë e hollë. Kur puna e mundimshme, por interesante është përfunduar, është e nevojshme për të dhënë një zam pak sekonda për të thatë, pastaj spërkat zakrepytelem. Nëse ju dëshironi nga lart deri në tharje të plotë të aplikoni pluhur edhe vezullim ose fluoreshente. Ky lloj i tatuazh të përkohshëm të quajtur hlytter-tatuazh, dhe ajo do të zgjasë një maksimum prej 12 ditësh.

Aerotatu - stereotipe modelet

Aerotatu vënë shumë thjesht. Merrni një klishe me një model dhe shkopinj për lëkurës, airbrush bojë është aplikuar në konturet e caktuara. A nuk nxitojnë për të shqit klishe mirë për shtupë lagur me alkool për të fshij sipërfaqen e lëkurës që zabarvylasya përtej.

Tani është e mundur për të hequr klishe dhe do të spërkatë foto talk që thatë dhe konsolidimin e imazhit. Pas disa minutash shtresë shtesë e talk është hequr. Aerotatu mesatare zgjat deri ne 2 javësh.

Tatuazh përkthyer - një minimum të kohës dhe një rezultat i madh

Për të mësuar se si të bëjë tatuazhe në shtëpi përkthehen duke përdorur foto, madje edhe një fëmijë mund të them. Çfarë mund të jetë më e lehtë se sa për të hequr nga kasetë maskimin e imazhit dhe të rrinë në anën e ngjitur në lëkurë! Përparësitë e kësaj metode është se ajo është e padëmshme, nuk kërkojnë shpenzime të mëdha materiale apo kohë dhe aftësi të veçanta.

Për aplikimit përkthyer tatuazh keni nevojë për një kasetë me një foto dhe ujë. Të pastruar zonën e dëshiruar të përbërjen dhe degrease. Vendi një tatuazh të përkohshëm në të pastër, e thatë fytyrën sipërfaqe të lëkurës poshtë dhe shtypni në mënyrë të vendosur. Pjesa e sipërme e një leckë të lagur letër dhe le të thith, atëherë hiqni bazën dhe le të thatë për 10-15 minuta foto. Kënaquni!

Nëse është e nevojshme, kasetë përkthyer mund të bëhet në mënyrë të pavarur në një printer lazer. Picture do të zgjasë rreth një javë, në varësi të llojit të lëkurës.

Crystal Tatuazh

Crystal Tatuazh - një tjetër lloj i vizatimeve në trup është bërë i kristaleve apo gemstones. Aplikoni një tatuazh të përkohshëm në shtëpi në tri mënyra:

  1. Me gatshme fotot standarde.
  2. Duke përdorur kaseta master, duke treguar të gjithë imagjinatën e në shpikjen e një model të ri.
  3. Duke aplikuar çdo piskatore lente menjëherë në lëkurë.

Doli dekoratë mund të mbijetojë disa javë, por do të marrë kujdes të madh në trajtimin e tyre.

Nëse e dëshiruar, ju mund të përpiquni për të zgjatur jetën e këtyre shifrave, ajo është e mjaftueshme, kur të marrë një banjë ose dush ngjit vend shifër mushama. Me sa duket, për të dekoroj një stoli spektakolare apo Shprehja e preferuar është e mundur pa përdorimin e këna.