Themeli i mirë për të lëkurës me vaj 2015


Sipas statistikave, vetëm 8 - 10% e grave mund të jetë krenar për fytyrë të përkryer të pastër pa fytyre, spote moshës dhe kamedoniv, zonjat e tjerë të rinj duhet të përdorë metoda të ndryshme të pastrimit dhe rehabilitimin e zonave problematike.

Përmbajtje

 • Si te zgjidhni ilaç e duhur?
 • Si të aplikoni themeli?

Megjithatë, jo gjithmonë teknika cosmetology të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve, kushtet e pafavorshme të mjedisit, të ushqyerit e dobët të luajë një rol vendimtar në këtë drejtim. Në këtë drejtim, për të fshehur të metat e dukshme dhe nuk duken aktoret më keq famshme, zonjat përdorë krem ​​të veçantë për të lëkurës me vaj.


Si te zgjidhni ilaç e duhur?

Nëse ju kujtohet sërë dyqane kozmetike 20 vjet më parë, duhet theksuar se nënat tona përdoret vetëm një lloj i themelimit, e cila u quajt "Baletit" dhe ishte shumë popullor në mesin e grave. Me kalimin e kohës, prodhuesit filluan të prodhojnë kozmetike krem ​​e cila dallonte në ton nga drita në hije të errët.

Tani industria e bukurisë prodhon çdo vit qindra e produkteve të reja, nis të reklamave për dhjetra reklama, shikuar se, shumica e grave janë të humbur, pyesin: si të zgjedhin bazën e duhur për mua?

Për t'iu përgjigjur kësaj pyetjeje, ne duhet të kuptojmë llojet matyruyuschyh fondet Dallimi kryesor të cilëve qëndron në shkallën e dendësisë së tyre. Llojet e mëposhtme të krem:

 • Lehtë (baza) - nuk do të krijojë në film sipërfaqe të lëkurës që pengon hyrjen e ajrit dhe nuk bllokoj poret. Ata zakonisht kanë një lëng vajra silikoni bazuar në konsistencës që e bëjnë të lehtë për të larë off mjetet dhe difekte maskimin. Ky lloj i bazave tonal janë më të popullarizuara në mesin e grave.
 • Dendur - kanë një përbërje të ndryshme, e cila përfshin ngjyra më të rënda të tilla si dioksid titaniumi, duke lejuar gabime të shquar të fshehur si spote moshës, puçrra fytyre dhe plagët. Ideal për përbërjen e mbrëmjes dhe të kërkojë më shumë aplikim të plotë duke përdorur një furçë për fondacioni ose një sfungjer të veçantë.
 • Kmuflyazhi - më e dendur e të gjitha krem ​​bazuar në NDRYSHME veçanta dhe silikone. Aftësia për të fshehur të metat e më e vështirë në formën e plagët, plagët, pasojat operacioneve. Nëpërmjet qëndrueshmëri të trasha të vështirë për t'u aplikuar në fytyrë, përdorimi i duhur i këtij produkti mund të kërkojnë aftësi të veçanta, përndryshe problemi do të bëhet edhe më e dukshme.

Hapi i ardhshëm, i cili do të ju ndihmojë të zgjidhni bazën më të mirë, përkufizimin e llojin e lëkurës që ju keni.

 • Nëse ju jeni pronari Dry Skin, ju duhet të zgjedhin për automjetet me ujë ose thelbin vaj. Si pjesë e fondacionit për lëkurë të thatë, përbërësit hidratues duhet të mbizotërojë, shtojcave të ndryshme bimor, vitamina A dhe E. zgjedhje ideale do të ishte e lëngjeve të lehta ton dhe gels për përdorim të përditshëm.
 • Pronarët me fat lëkurë normale matyruyuschee përshtatshme mjet i lehtë të aditivëve të ndryshme në formën e filtrave SPF ose substanca që luftojnë efektet e plakjes.
 • lloji i yndyrshëm përshtaten bazë të trashë, e cila tradhtuar lëkurës matte tonin dhe për të mbajtur atë gjatë gjithë ditës. Struktura e fondacionit për të lëkurës me vaj janë substanca që thithin yndyra e tepërt në kurriz të microfibers të veçanta janë lejuar poret për të marrë frymë pa clogging poret.
 • Mjeshtre e lëkurë kombinim për të fshehur me sukses të metat do të duhet disa mjete, ton të ndryshme. Ju duhet të zgjidhni një themel të lehta me efektin e lagështisë dhe vajra, e cila korrespondon me hije natyrore e personit dhe krem ​​tjetër duhet të jetë një hije pak të errët. Kombinimi i këtyre krem ​​në hundë, mjekër dhe mollëzat, ju mund të arrijë efektin e dëshiruar e lëkurës përsosur.
Shumica krem ​​SHBA

MISSHA M Perfect Cover BB Cream 9 $

Themeli i trashë, e cila është ideale për të lëkurës me vaj. Përshtatet mirë në hije natyrore pa clogs poret.

Bëshme Shfaq Disa pamje Fondacioni lehtë me 34 $

Ton krem ​​- me një themel të lehta cilësi ka filtra SPF që mbrojnë qelizat e lëkurës dhe vitaminë komplekse, ushqyes dhe hidratues

Covergirl TRUBlend Liquid Makeup $ 11

Bazë të lëngshme themeli, i cili është i përshtatshëm për hije lëkurës kombinim është 21, ndër të cilat çdo grua mund të gjeni një të përshtatshme.

Bobbi Brown Luminous hidratues Fondacioni $ 52

Themeli të lëngshme, e cila u krijua me bazë uji dhe është ideale për lëkurë të thatë, ka një shtresë reflektuese, ku efektin e lëkurës kadifeje.

Garnier Skin Renew Mrekullia Trajtim perfekt B.B. Krem 5 $

Krem ton me një cilësi të lehta ka dy hije për dritë dhe lëkurë të errët, dhe moisturizes dhe ushqen lëkurën, evens tonin dhe fsheh defektet.

Sikurse shihet nga tabela, më të popullarizuar krem ​​lira të lehta me një lëng ose "e ajrit" bazë, si këtë lloj të fondeve matyruyuschyh është më i përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Shumica e krem ​​në Rusi dhe CIS

Maybelline Affiniton 8 $


Fondacioni themeli të lëngshme me një cilësi të lehta lejon lëkurën të marrë frymë, krijon efektin e maskë në fytyrën tuaj, të përshtatur edhe për tonin e lëkurës natyrore dhe fsheh defektet lehta.

Vichy NormaTeint për problemin e lëkurës $ 7

Krem ton me një cilësi të lehta, ka një efekt shërimi dhe disguises mira difekte si çehre pabarabartë dhe blemishes të vogla të lëkurës.

L'Oreal Aleanca Perfect 12 $

Krem ton me dritë Liquid Foundation mjaftueshme për të parandaluar në mënyrë efektive të shkëlqejë, ka stabilitet të mirë, duke i lejuar lëkurën të marrë frymë, pa krijuar efektin maskë

Bourjois FOND DE Teint SHËNDETSHËM MIX $ 7

Krem Ton i butë cilësi dhe fruta ekstrakte shumë mirë të shkojnë në fytyrë, fshehur metat dukshme dhe rrudhat, lëkurën a tradhëton Shimmer natyrore.

Max Factor Ngjyra përshtatur $ 18

Krem Ton dritë cilësi i butë me një grimca "zgjuar" që janë lehtësisht i adaptueshëm për ngjyra, ka efektin e pluhur

Si të aplikoni themeli?

 • Automjetet Matyruyuschye vënë në fytyrë, zakonisht në fillimin e aktivitetit. Artistët përvojë kozmetikë japin këshilla mbi përdorimin e duhur të teknologjisë do të thotë:
 • Ju duhet së pari të pastruar fytyrën me tonik ose xhel
 • Pavarësisht nga themelet më të tonal hidratues përbërësit dhe vitamina rekomanduar para se të aplikoni make-up në fytyrat e tyre ende përdorin ditë krem
 • Pas procedurave përgatitore mund të aplikohet baza tonal, ajo është mirë të përdorni një sfungjer të veçantë ose furçë, aplikoni krem ​​me gishtat tuaj nuk është e rekomanduar për shkak të shpërndarjes jo të barabartë të fondeve në zonat e fytyrës. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet vijë e flokëve për të shmangur mënyrë të përsëritur në këtë fushë
 • Për ton personin me sa duket nuk ka të ndryshme nga pjesë të tjera të trupit, është e nevojshme për të vënë një krem ​​të vogël në qafë dhe gjoks.

Zgjidhni ilaç matyruyuschee rekomanduar nga një hije çift të lehta se sa tonin tuaj natyrore e personit për të fshehur imperfections më të mirë dhe japin lëkurës një vështrim të ri. Mbani emulsioni duhet të jetë në një vend të ftohtë në distancë nga dielli. Të jetë i sigurt për të pastruar lëkurën para gjumit ton nga mbeturinat e fondacioneve për të shmangur clogging poret dhe pamjen e puçrra fytyre.