Dhuratë për Krishtlindje 2016 idetë më të mira dhe këshilla


Christmas - një nga festimet më të zgjuarit e kishës dhe familjare. Gjëja dhuroi atë ditë me shpirtin dhe mendimet dhe qëllimet e mira do të ngrohtë gjatë gjithë vitit. Nuk është e nevojshme për të blerë dhurata të shtrenjta. Mjaftueshme për t'iu qasur kësaj humor krijuese dhe të gëzueshme të Krishtlindjeve do të siguruar që ju dhe të dashurit tuaj.

Përmbajtje

  • Çfarë duhet të japë për fëmijën e Krishtlindjeve
  • Dhuratë e Krishtlindjeve për gratë
  • Dhurata e Krishtlindjeve për burrin
  • Dhuratat ortodoksë për Krishtlindje: si për të zgjedhur?

Çfarë duhet të japë për fëmijën e Krishtlindjeve


Dhurata më e zakonshme për fëmijët në Krishtlindje është ëmbëlsi. Për një dhuratë të tillë nuk duken të parëndësishëm, të mjaftueshme për të blerë ose të përgatitur ëmbëlsirat me simbolet e Krishtlindjeve. Mund të jetë një opsion i madh si shifra kek me xhenxhefil - Angel pemën e Krishtlindjes, zemrat. Disa kompani shesin gatshme templates kuzhinës të kuptoj kek me xhenxhefil mund të bëhet në shtëpi. Pra, nëse doni të gatuaj, ky opsion është për ju.

Biskota DIY Krishtlindjeve

Për të bërë karamele Krishtlindjeve dhuratë, ju mund të vënë së bashku në një buqetë me lule apo një pemë e Krishtlindjeve. Ju mund të përdorni një kasetë, dhe me ngjyrë raft teli. Krijimi i një dhuratë të tillë do të kërkonte përpjekje të konsiderueshme, por gëzimi dhe kënaqësinë fëmijët do të jetë e garantuar.

Vsusnyashki për fëmijët në Krishtlindje), forma mund të blihet në internet

Princeshat pak mund të ju lutemi kukull porcelani simpatik. Tani një përzgjedhje e madhe e kukulla qeramike (kukulla nuk është shifra) në veshjet tradicionale ruse. Në vajzat kukulla dashuri lodër përdorimit femërore: strollers fëmijë, vendos kuzhine, shtretër, etj

Hit i sezonit për vajzat - një Makeover virtuale

Zgjedhja e një dhuratë e Krishtlindjeve, ajo nuk është e nevojshme që të ndalem në lëndët fetare. Në vend të përqëndrohen në interesat dhe hobi të fëmijës: patinazh, ski, top, biçikletë, lojra bordit (futboll, hokej, Bingo), etj Djali mund të japin fëmijëve të vendosur për eksperimente kimike ose elektrike. Por biçikletë ose skuter në dimër nuk është gjithmonë e përshtatshme. Të dy djemtë dhe vajzat mund të blejnë lodra muzikore në melodi Krishtlindjeve. Ajo është po aq e përshtatshme për një grup të madh të shënuesve, ngjyra, crayons apo shkumës.

Një dhuratë e dobishme dhe origjinale për një djalë 3D labirnt

Kur shprehja "libër - dhurata më e mirë" bëri buzëqeshje ironike, por më kot. Ka shumë interesante letërsia për fëmijë që kap lexuesin pak, duke e lejuar atë për të mësuar shumë gjëra të reja dhe interesante. Por ajo nuk do të japë për Krishtlindje, kështu që ajo paraqet, simbolizon agresion: ushtarë, policë, monsters, armë, forca të blinduara. Christmas - një festë e paqes dhe mirësisë.

Dhurata e Krishtlindjeve për gruan

Gruaja është fëmijë i vogël që ëndërron të marrë një natë e Krishtlindjeve dhuratë më të dëshiruar. Prandaj, duke zgjedhur dhurata e Krishtlindjeve për gratë, duhet të konsiderohen me kujdes preferencat e secilit.

Më të mirë Miqtë vajzë, sigurisht ...


Statistikat tregojnë se gratë janë të pjesshme në kategoritë e mëposhtme:
  1. Bizhuteri - një palë vathë argjendi, rrathë, zinxhirë, pendants, etj Bizhuteri Gold japin për këtë festë nuk është pranuar.
  2. Kartat dhuratë (certifikatat) - e madhe për ata që nuk e di se çfarë për të dhënë. Ju mund të blejnë pothuajse të gjitha dyqanet e mëdha të kozmetikës, veshje, pajisje shtëpiake, etj
  3. Pajisje elektronike: telefon celular, tabletë, laptop, etj Gjëja kryesore - për të përcaktuar paraprakisht nëse ka atë të njëjtën gjë. Përndryshe kjo mund të ndodhë që dhurata të shtrenjta është bërë, dhe kjo është e dytë ose të tretë.
  4. Parfume dhe kozmetike. Dhuratë kjo kategori duhet të zgjidhen në qoftë se ju jeni absolutisht të sigurt se ai është me të vërtetë të arsyeshme. Për një dhuratë të tillë për një grua duhet të dini më shumë se një vit dhe të jetë i vetëdijshëm për avantazhet e saj.

Si në lidhje me diçka praktike?

Ide të tjera dhurata e Krishtlindjeve për gratë - kuti bizhuteri magazinimit dhe pasqyrë xhepi, zbukuruar me rhinestones.

Për ata që duan të krijojnë Krishtlindjeve paraqet me duart e tyre, kanë një tjetër ide: të blerë një grup cilësor të vizatimit qelqe të bërë dekoratave Krishtlindjeve e tyre në temë. Besoni mua, kjo dhuratë do të mbetet në gratë për vite me rradhë, dhe do të përdorin atë vetëm në mbrëmje e Krishtlindjeve, duke kujtuar ty.

Dekorata tema DIY Krishtlindjeve

Dhurata e Krishtlindjeve për burrin

Dhurata e Krishtlindjeve për burrat duhet të kenë përfitime praktike. Pas një gjysmë të fortë e njerëzimit mendon në mënyrë racionale dhe njerëzit e bukur Bling jo gjithmonë pëlqen.

Mansheta origjinal USB

Dhuratat tradicionale janë konsideruar clips elegant kravatë, kartela biznesi, mbulesë për dokumentet turi me tema Krishtlindjeve, prangat, etj, d. Për djalë i ri dhe entuziast elektronike do të jetë një dhuratë e madhe kufje, mouse wireless, folësit miniaturë kartë stolisur flash, etj .d.

Të admirojnë elektronike Arduino

Në mbrëmje e Krishtlindjeve do të paraqesë rroba të përshtatshme të ngrohtë. Ju mund të bleni ato, por në qoftë se ju qep apo lidhin duart e tyre, dhe një dhuratë përkujtimore do të jetë veçanërisht e vlefshme. Sa herë i veshur me shall leshi apo triko, njerëzit do të kujtohet me dashuri.

Triko njohur me mbrapa dre në modë

Ju mund të shikoni në pajisje makine. Kjo mund të jetë një marrës ose aroma e ajrit të lirë, mbulon për vende Mats apo Mats. Gjëja kryesore, përsëri, gjeni paraprakisht nëse keni nevojë për këtë automobilist dhuratë.

Inverter universal ngarkues

Tifozët mund të blej takëme peshkimi për peshkim dimrit apo peshkimi të japë shembullin veçantë. Në këtë njeri të njëjtë nuk do të tmerrshme, as era, as i ftohtë e as llak. Do origjinale, në qoftë se ju zgjidhni një ngjyrë të pazakontë kostum: të ndritshme e kuqe, portokalli, etj Dhe në qoftë se njerëzit si ngatërresë, ju mund të sjellë atë veglën. Dhe të bëjnë në stilin e Krishtlindjeve të gjithë fakultative: hollësitë e burrave të projektimit zakonisht indiferentë.

Cover barazimit për Iphone

Një kategori e veçantë - hiky kompjuter) Këtu tradicionalisht nuk ka mbajtur në nderim të lartë dhe pamje më të mirë pas diçka origjinale në këtë fushë, e mira dyqane specialiteti të mjaftueshme.

Dhuratat ortodoksë për Krishtlindje: si për të zgjedhur?

Nëse ju doni të jepni dhurata për Krishtlindje ortodokse, zgjedhja është mjaft e madhe. Vetëm mos harroni se zgjedhjen e një dhuratë, ju vënë atë pjesë të shpirtit të tij. Në këtë kuptimin e saj shpirtëror. Në mesin e ortodoksëve e dhuratave, të tilla si ari apo statujë argjendi në formën e një engjëlli. Origjinali do të paraqesë një imazh të artë të Shën Nikollës. Nëse ju e konsideroni veten një ikonë besimtar duhet të jetë para shenjtëruar kishën.

Megjithatë, ju mund të jepni edhe një kartë e Krishtlindjeve. Sidomos e vlefshme është në qoftë se ju bëni atë me duart e tyre, shkruajnë pastaj uroj për ju njeri i dashur. Këto karta janë mbajtur për vite me rradhë, dhe nganjëherë në mënyrë të përhershme mund të vendosen në arkivat e familjes.
Një dhuratë e tillë - e Krishtlindjeve në stilin çentro qëndisur apo edhe një leckë e tërë. Besoni mua, kjo dhuratë do të marrë vendin që i takon në shtëpi.

Pranishme Christmas në formën e engjëjve

Vlen të përmendet se në shumë vende ka edhe tradita e Krishtlindjeve. Për shembull, në Holandë vendosi që të paraqesë kek me xhenxhefil, biskota figura, muffins, e bërë me dorë. Franca vendosi të bëjë dhuratat e tyre Krishtlindjeve. Në Itali rri dhurata në derë dhoma gjumi, por së pari secili anëtar i familjes tërheq nga grumbull të përgjithshëm të letrave një copë letër me emrin e një dhuratë.

Tradicionale tortë italiane Krishtlindje

Në Spanjë prezantuan prodhimet e bëra nga druri apo letër. Në këtë vend si për të shkuar në një parti dhe të japë çdo verë tjetër dhe proshutë iberik, cilësisë më të lartë. Greqia paraqet vendosur pranë shtretër. Të rriturit japin njëri-tjetrit pjekur në brendësi të tortës me një monedhë ari. Fëmijët në këtë vend japin ëmbëlsirat dhe lodra. Në Mbretërinë e Bashkuar paraqet grumbulluar në stockings varur nga buhari oxhaku.

Tradicionale biskota Anglisht Krishtlindjeve

Në vendet nordike festa është përgatitur gjellë peshku e mish derri, dhe në vende të tjera, si dhe dhurata me vlerë bërë me duart e tyre - karta, qiri në filxhan, bllokim, gatuar duart e tyre. Në Poloni prezantohen lodra Krishtlindjeve bërë me duart e tyre. Në Meksikë, fëmijët tradicionalisht paraqitet qeramikë mbushur me fruta dhe ëmbëlsirat. Të rriturit japin çdo valle tjetër zjarrtë spanjisht ose marshimin në ndeshje me dema.

Zgjedhja e një dhuratë - një proces të mundimshëm, por shumë interesante. Për të filluar kapjen identifikojë personin, të përpiqet për të mësuar se ajo që mungon dhe çfarë ai donte për të marrë. Dhe vetëm pastaj të shkojnë për blerjen. Kjo dhuratë do të jetë me të vërtetë praktike dhe shpirti i shtrenjtë. Dhe mbani mend: gjëja e rëndësishme nuk është çmimi, por qëndrimi me të cilën i tmerrshëm dhuratë e Krishtlindjeve. Good luck zgjedhur!