Termo Hollim dhe anti-celulitin


Të rehatshme dhe komode për ne kur ne jemi të ngrohtë. Ngrohjes - kjo është e mirë dhe e përdorin atë jo vetëm për kënaqësi fizike dhe emocionale, por edhe për trajtimin e shumë sëmundjeve ofron thermotherapy. Qetësues, zbutës, shërimin efektin e ngrohjes, njerëzit e përdorur gjithmonë dhe padyshim, nuk heqin dorë në këtë mënyrë të lehtë dhe të besueshëm për të bërë jetën e tyre më të mirë dhe më të kënaqshme.

Përmbajtje

 • Mjekimi është e këndshme
 • Ngrohja veten, nezhimsya ndërsa humbjen e peshës
 • Duke u përpjekur në pantallona të reja
 • Praktike dhe efektive


Mjekimi është e këndshme

Ata do të diskutojnë ndikimin mbi njeriu nxehet, thjesht - ngrohjes. Duket se çdo gjë është e lehtë, ai mori dashuri të ngrohtë dhe të mirë. Por përtej banale pamjen "termokomforta" të ndodhë në njerëzit e mëposhtme procese:

 • Ai qetësohet, relakson, janë stresi dhe lodhja;
 • Subsides dhimbje;
 • Pezulluar inflamacion;
 • Ka efekt antiseptik në fushat me probleme;
 • Përshpejtuar formimin dhe aktivitetin e substancave biologjikisht aktive që ndihmojnë në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme;
 • Përmirëson gjendjen psiko-emocionale;
 • Funksionet Rritja mbrojtëse, anti-stres.

Këta faktorë dhe efekti terapeutik bazohet thermotherapy. Tashmë, pas disa seancave të këtij trajtimi përmirëson shëndetin, rritjen e humor, dhe e gjithë bota nuk ka dhënë një gri, të ftohtë dhe indiferentë.

Cilat metoda janë përdorur për seancat terapi ngrohjes? Kjo varet nga burimi i ngrohjes, ajo mund të jetë artificiale dhe natyrore. Burimeve artificiale përfshijnë:

 • Elektrosvetovye dhe kimik-ajrore banja;
 • Llambat infra të kuqe;
 • Pads ngrohje konvencionale;
 • Pads ngrohje elektrike (elektropledy, batanije, etj);
 • Vajguri.

Burimet natyrore janë:

 • Ngrohjes fasha;
 • Banja me ujë të ngrohtë;
 • MUDs terapeutike.

Për të ngrohur depërtimit në trupin e njeriut ishte e thellë përdorur frekuencë të lartë (dhe mikrovalë) rryma elektrike.

Çfarë ndodh në ato pjesë të trupit, të cilat drejtohen procedurat e veprimit, të tilla si compress ose ngrohje konvencionale pads?

 • Rritja e temperaturës trupore në një zonë lokale;
 • Zgjerimin e enëve të gjakut dhe lëkura bëhet e kuqe;
 • Nuk është një përshpejtimi i proceseve metabolike në këtë rajon të trupit;
 • Përshpejtojë punës substanca biologjikisht aktive, duke rezultuar në procesin e rigjenerimit është intensive;
 • Produktet e kalbjes indeve zhytur shpejt dhe excreted;
 • Manifeston analgjezik, veprim anti-inflamator dhe zgjidhjen.

Nëse efekti i ngrohjes nuk ka për qëllim në një zonë të caktuar, dhe të gjithë organizmit (sesioni i përgjithshëm thermotherapy ndodh, të tilla si vaskë), atëherë ka reagime refleks të trupit:

 • Përmirëson gjendja e sistemit nervor;
 • Quickens pulsin dhe norma e frymëmarrjes;
 • Presionin e reduktuar të gjakut;
 • Zgjerimin e lumen bronkiale;
 • Rritje lëvizshmëri të traktit gastrointestinal;
 • Rritja e djersitje;
 • Kardiovaskulare dhe sistemin endokrin punë e vështirë.

Ngrohtësi mesatare dhe i njohur është me dobi të madhe për trupin tonë. Në veprim generall, ajo është përdorur me shumë sukses në cosmetology.

Ngrohja veten, nezhimsya ndërsa humbjen e peshës

Thermotherapy përdorur për humbje peshe kohë më parë. Ajo nuk mohon vetëm të humbur peshë, por edhe nga sëmundje të ndryshme të lëkurës.

Shumë popullor sot janë përfundon të ndryshme dhe termoodeyala. Veprimi procedurat e tilla të bazuara në faktin se ata krijojnë një efekt të sauna. Për shkak të lëkurës së tij intensivisht vjen substanca biologjikisht aktive që i japin atyre fluide shtesë, prishen yndyrë, heqjen e toksinave formuar gjatë kësaj.

Termobertyvaniya mund të reduktojnë ndjeshëm shifrën e volumit. Për më tepër, kjo është një mënyrë e madhe për shkatërrimin e "fortë" yndyra. Dinakërinë e tij pre arsimin tonë të jetës në të njëjtat zona të trupit të pakëndshme "lëvozhgë portokalli". Termo kundër celulitit është aplikuar në mënyrë të drejtë të frytshme dhe prandaj gëzon popullaritet të madh në mesin e grave.

Parafine ose përfundojë baltë termoodeyalom të japë rezultate të shkëlqyera. Përveç uljen e peshës, të hequr qafe celulitin lëkurës bëhet e tendosur, të freskëta, rrit tonin e saj dhe elasticitet.

Beauticians gjatë seancave thermotherapy shpesh përdorin krem ​​të ndryshme, ekstrakte të ekstrakteve bimeve medicinale. Prekje e lehtë e ngrohtësi dhe forcën e përbërësit natyral në gjendje të kryejë mrekulli!

Duke u përpjekur në pantallona të reja

Ka disa pantallona të pazakontë - Thermo. Ato ndihmojnë për të shpejt të të hequr qafe Zhirkov në fushat me probleme, dhe së bashku me të "shpërndarë" depozitat celulitit. Emrin e tyre i lartë, madje edhe elegante - pantallona të kuqe. Baza e parimit të ngrohjes pjesë të veçanta të burimeve të ngrohjes e trupit.


Ponosyvshy tilla "pantallona të kuqe" që do të ulë peshën dhe të përmirësojë ndjeshëm cilësinë e lëkurës. Nën ndikimin e ngrohjes infra të kuqe zgjeron limfatike dhe enët e gjakut, trupi dhënë në mënyrë aktive me ushqyesve dhe oksigjen. Përmirëson furnizimin me gjak të mëlçisë, atëherë a është spastrimit përgjithshme të trupit. Ajo përshpejtuar proceset metabolike.

Produktiviteti trajtim celulitin dhe humbje peshe në përgjithësi në këtë procedurë është shumë më e lartë se në sauna. Rrezet e nxehtësisë depërtojnë indet në një thellësi prej 4 cm, duke siguruar një efekt i dobishëm. Drejtuar ngrohjes thellë pas sesionit të parë do të hiqet nga tuaj bel 1.5-2 cm.

Provuar shumë mirë pantallona në luftën kundër plagët dhe shënon shtrirje. Pas aplikimit të tyre gjendja e lëkurës përmirësohet në mënyrë të konsiderueshme, ata fitojnë elasticitet dhe homogjenitetin.

Në mënyrë që të tërheqë formë për ta bërë atë më koherente të mjaftueshme 10-15 procedurat. Ju mund të vendosni atë në kabinë, por ju mund të bleni vetë "pantallona të ngrohtë" tuaja, të cilat ju do të përdorni në shtëpi dhe në lehtësinë tuaj. Seanca e Veprimit zgjat për 48 orë pas përfundimit të saj, kështu që përdorin për ngrohje të thellë nuk kanë nevojë më shumë se 1 herë në 3 ditë.

Kundërindikimet specifike për përdorimin e pantallonave infra-kuqe u gjend. Por, megjithatë, edhe para se të përdorur çfarëdo procedure termike të konsultoheni me një mjek.

Praktike dhe efektive

Ju mund të gëzojnë pantallona të bukur, të marrë banja, shumë procedura të tjera termike, për aq kohë sa përdorimi i tyre ishte i arsyeshëm dhe korrekt. Ndonjë efekt i thermotherapy në mënyrë efektive. Por kjo është praktikisht, sepse ajo nuk kërkon shpenzime të mëdha financiare.

Mendoni e metodës më të famshme dhe popullore - dush. Kjo është një procedurë e shkëlqyer termik rrit funksionet mbrojtëse të trupit, ngadalëson procesin e plakjes, tonet e gjithë trupin. Sa ndjenjë e mirë? Kjo është një ritual i shërimit.

Pas një thermotherapy përmirëson shëndetin, normalizes gjumë, përmirëson funksionet e ndihmon tretjen e ushqimit dhe natyrore ulur oreksin.

Le të gjithnjë e më të ngrohtë veten dhe të dashurit e tyre. Të gjitha thermotherapy gjithmonë atje dhe ngrohtësi varet nga ne. Nëse ju vënë ato së bashku ... Ndoshta ky është sekreti i lumturisë njerëzore?