Dhurata për mom në Vitin e Ri 2016


Kjo ditë shtrirje të gjatë, por vitet kalojnë shumë shpejt. Shumë shpejt e re Viti i Ri. Në vend të shpejta, kuajve që rendin energjike dele të butë dhe ende kanë kohë për t'u përgatitur për takimin e saj të mirë. Traditat e Krishtlindjeve pacenueshme: është e nevojshme për të përgatitur dhurata për njerëzit e afërt. Unë dua të kënaqur të gjithë, por nuk është një njeri për të cilin asnjë nga dhuratat tuaja do të jetë e paçmueshme. Mendoni: çfarë për të dhënë mom një vit të ri?

Përmbajtje

 • Në vitin e ri, si surpriza
 • Mom - dhurata më e mirë
 • Nënat Dhënia në vende të tjera
 • Një dhuratë nga ngrohtësinë e duarve tuaja


Ne ishim të gjithë fëmijët dhe nënat tona zakonisht shumë. Dërgo nënat botën tonë të lumtur e fëmijërisë të paktën disa orë të vitit të ri, të marrë rolin e Santa Claus dhe dhurata e tij do të ju lutem atyre.

Në vitin e ri, si surpriza

Viti i Ri - kjo nuk është ditëlindjen, ky festival paraqet përmbajtje të tjera të dobishme. Ata duhet të krijojnë një humor të lumtur të jetë surpriza të mrekullueshme nga pema dhe duhet të përmbushë dëshirat isha i vogël.

Natyrisht, një surprizë për mami si turne në Maldive apo çelësat në markë të re "Jaguar", mund të bëjë shumë pak. Ne përpiqemi për këtë. Në ndërkohë, do të shkojnë jashtë mundësive të tyre. Dhuratë e Vitit të Ri mund të jetë i lirë, më e rëndësishmja e dëshirueshme.

Zgjedhja Detyra është thjeshtuar në masë të madhe kur nëna është një hobi. Në qoftë se kjo rrobaqepëse padyshim do të vendosë rrugën për qëndisje ose pajisje të bukura kuti. Dashuruar conjuring mbi sobë dhe kënaq kënaqet kuzhinës tregut shtëpiake risitë enët. Tani në shitje aq shumë sende të dobishme që sytë ndryshojnë. Gjëja kryesore - kujdes të kuptoj diçka nëna ime do të donte shumë që të ketë në arsenalin e kuzhinës tuaj.

Shumë dyqane dhe pajisje të dobishme shtëpiake. Ju mund të zgjidhni një objekt që nuk është një tendosje financiarisht, por nuk do të jetë në kohë. Ndoshta nëna tharëse vjetër para përmbytjes së botës? Ose kohët e fundit thyer blender (dhe pa të - si pa duar)? Electric kazan dizajn vjetëruar konsumon shumë energji elektrike të shtrenjtë. Ajo ka qenë prej kohësh ëndërroja një hekur moderne me perdeve qeramike ose elektropledy ngrohjes. Por ju nuk e dini se gjëra të dobishme që ju mund të zgjidhni një vend modern elektronike supermarket!

Veshje, këpucë, mbathje - ajo është shumë e zakonshme dhe disi nesvyatkovo. Edhe pse ky është një opinion subjektiv. Nëse ju e dini shijet dhe të sigurt në madhësi, pse jo? Një shall Orenburg? Kjo është një klasik i zhanër, këngën. Nëse ju nuk mund të lidhin veten me një dhi mrekullueshme shall poshtë për të hedhur nënën time mbi supe, një shans për të blerë atë ose të urdhërojë dyqan online. Dhe mos harroni se 2015 - vitin e cjapit (Dele).

Mom - dhurata më e mirë

Cilësia Orenburg shall me dhi delikate poshtë lehtësisht kalon nëpër rrjet. Nëse ju doni të rritur efektin, prosmyknit shall në rrjet para lindjes. Ju mund të në ari me oniks ose akuamarin. Në vitin e cjapit këta gurë të sjellë fat dhe shëndet të mirë për të pronarëve të tyre.

Unaza, varëse apo bizhuteri të tjera me oniksin ose akuamarin misterioze shimmering është një simbol i vitit. Është në gjendje të të rezistojë mama kapur kur marrin nga bujare Santa Claus në fytyrën e fëmijës dashur e një dhuratë të tillë luksoze? Nëse ajo preferon bizhuteri elegant, zgjidhni një prej druri, ai është i përshtatshëm për "dele" viti.

Një shkëlqyer dhe gjithmonë një dhuratë e mirëpritur për gratë ishin, janë dhe do të mbetet gjithmonë lule të freskëta. Merrni ato të ftohtë dhe me borë natën e Vitit të Ri në duart e një të dashur në botë do të jetë një lumturi e madhe. Më i përshtatshëm në momentin e lamtumirës në 2014 m dhe takimit 2015 do të jetë buqetë delikate e violets apo zambakëve të çmuar, që simbolizon vitin e ardhshëm. Rendit një buqetë është një punë e lehtë.

Nuk është një tjetër version i dhuratës, e cila mund të paraqitet në një zarf të bukur me një hark. Kjo nuk është e para, certifikatë dhuratë nga dyqani ku nëna shpesh psherëtin mbi një "objekt i ëndrrave", por nuk zgjidhet për të shpenzuar në shumën e tillë. Dhe në qoftë se kjo gjë e nevojshme për vajzën do të blejnë pa hezitim. Le nënën për të përmbushur ëndrrën e tij. Roli i Santa Claus ende e bukur.

Nënat Dhënia në vende të tjera

Bëni mom një dhuratë për vitin e ri është një traditë jo vetëm në vendin tonë. Dhënia nënat e saj të dashur në planetin tonë? Vetëm një informacion pak.

Në Itali, tradicionalisht paraqitet rroba për Krishtlindje. Në Hungari, të jetë i sigurt për të sjellë nënën ngrohtë nosochky apo libër interesant. Në Austri, të gjitha nënat japin whisks. Fshesë duhet të fshij në shtëpinë e Vitit të Ri pushime, fshij të gjitha problemet, dhe pastaj djegur.

Në Japoni jepni çdo nënë një kukull e bërë nga druri apo papier-mache. Pupa e pazakontë, ajo nuk ka sy. Kur pranoi dëshirën e mend dhuratë, atëherë bazohet në sy fytyra kukull.

Kur kjo dëshirë është bërë - kukull duket dhe syri tjetër. Nëse papritmas gjatë vitit nuk është një ëndërr vijnë e vërtetë, atëherë para kukull tjetër vitin e ri djegur. Përsëri, të marrë një dhuratë qorr dhuratë kukull e shpresës për një të ardhme më të mirë. Të tilla janë manipulim, këto japoneze.

Një porosi interesante në Serbi. Daruyetsya çdo enë (tenxhere, enë, enë, filxhan). Ajo duhet patjetër diçka për të mbushur skajet (drithëra, kokrra, dhe Gadgets të ndryshme të vogla), ajo do të simbolizojë bollëk në shtëpinë e atit të tij.

Një dhuratë nga ngrohtësinë e duarve tuaja

Nëse ju keni shkuar në atë kohë e lumtur kur dhuratë për mom ju jeni duke e bërë me duart e tyre mbi mësimet e Punës ende nuk e harrojnë traditën e mirë. Shumë nëna të mbajtur fëmijët e të gjitha dhuratat që ata kanë bërë gishtat e ngathët fëminore. Sepse ata e duan duart e ngrohtë dhe fëmijën e saj.

Dhe në qoftë se ju jeni të rritur, kjo nuk do të thotë se përpjekjet nëna nuk e vlerësojmë. Në të kundërtën, do të ishte mirë për të kujtuar se në kohën lumtur kur fëmijët ishin të rinj dhe gjithmonë atje. Çfarë mund të bëhet nga nëna në vitin e ri? Ide dhe propozime në internet do të gjeni një numër të madh. Vetëm të zgjidhni! Ka disa propozime origjinale mund të jenë të dobishme?

Box "nostalgjia"

Merrni ndonjë korniza, përshkruaj atë për simpati tuaj. Tensionuar litar brenda dhe rregullimin e tyre clothespins.

Në kuadër mund të jenë bashkëngjitur fotografi, shënime të vogla, sende qesharake. Përmbajtja e saj mund të luhatet dhe nuk mund të ndryshohet.

Zgjidhur mom tuaj.

Përmbushja Bullet e dëshirave

Blej një top transparente inflatable. Përgatitja e shënime pak me dëshirat. Para se të fryj topin, e vënë atë vëren, shënime monedhës dhe shumë shkëndija të ndritshme.

Top NAPA dhe do ta lidhë atë një kasetë të mirë. Dhuratë gati.

Dhurata nuk është kurrë shumë

Dhurata origjinal multi. Bëni të lehtë. Në një letër të zarf kartoni ngurta të rrinë më të këndshëm. Sa prej tyre do të - ju vendosni se çfarë për të vënë në to - too.

Tani ajo është imagjinatën dhe materiale mundësitë. Në zarf mund të vihet:

 • Përshëndetje Kartolinë;
 • Shënim dëshirat;
 • Certifikatë dhuratë;
 • Kartmonedhat (s);
 • Një foto interesante;
 • Image kizonky Bizhuteri (qengji);
 • Bileta;
 • Një biletë për një koncert, performancën, dhe të tjerët.

Pra çdo gjë, vetëm për të paraqitur dimensione të vendosur në një zarf.

Duket se pushimet kanë shumë kohë? Por ditët zvarritet ngadalë edhe pse, ende të marrë kohë të çmuar. Së shpejti do të vijë eksitim dhe punët të këndshme mund të bëhet sherr banale. Dhe nëna dëshiron të japë gëzim të vërtetë.

Pastaj fillojnë trajnimin! Nëse ju keni ide interesante në këtë temë, atëherë fshehin ata nuk. Ndani me ne!