Pastrimit Colon në shtëpi pa probleme dhe parehati


Pacientët e spitaleve të cilët janë të njohur me zorrë procedurë kromi shpëlarje, ndoshta nuk do të ngurrojë ndikimin e saj dhe përfitimet. Por në anën estetike të heshtur. Procedura është me të vërtetë mjaft delikate dhe jo të gjithë do të shkojnë për atë vullnetarisht. Pastrimit Colon në shtëpi - një alternativë kromi mjekësore shpëlarje e madhe.

Përmbajtje

  • Faza përgatitore
  • Si për të pastruar zorrë në shtëpi me ushtrimin dhe ujë
  • Udhëzime për kryerjen e procedurës

Share zorrët në shtëpi mund edhe të bëhet në komoditetin e shtëpisë tuaj. Nuk ka siklet dhe turp. Ju "drejtuar nga vetë!" Ne pini ujë dhe të kryejnë ushtrime të thjeshta fizike. Rezultati është mahnitëse.


Faza përgatitore

Së pari të përgatisë për. Këto ushtrime të thjeshta që do të kryhen për të arritur rezultate të mira lexojmë paraprakisht. Përpiqet për të mësuar ato para procedurës, të spastrimit të pavarur të zorrëve në shtëpi ishte më efektive.

Plani i aktiviteteve rekreative në mënyrë që ju pati një ditë të lirë. Është e këshillueshme për të qëndruar në shtëpi vetëm, duhet tualet shpesh, dhe kështu ajo duhet të jetë e lirë dhe në dispozicion. Një natë më parë, valoj 3 litra ujë. Llokoçis atë 1 lugë gjelle kripë. Në mëngjes, në një spastrim të zbrazët zorrë stomak të fillojë në shtëpi.

Si për të pastruar zorrë në shtëpi me ushtrimin dhe ujë

Ne pini 1 filxhan gatuar me ujë i kripur dhe menjëherë të kryejë një seri ushtrimesh. Parakusht: të bëjë të gjitha ushtrimet fuqishëm, me një ritëm të mirë. Muskujt e barkut duhet të llojit.

Një grup i ushtrimeve

Ushtrimi i parë - "Pemë në erë"

 Qëndroni drejt. Duar tërhequr deri paralel me njëri-tjetrin. Këmbët gjerësi shpatullave larg. Alternuar kryer tilts djathtë dhe të majtë. Duke u përpjekur për të drag Hand gjithë trupin. Në çdo drejtim tilted me 4 herë.

Ushtrimi i dytë - "Tarzan"

Ushtrimi si lëvizje që luajti Tarzan, duke i dhënë britmën e saj karakteristike fitimtare. Mos harroni se si ai mundi gjoksin e tij me duart e tij? Pra, ushtrim të quajtur "Tarzan".

Qëndroni drejt. Këmbët gjerësi shpatullave larg. E djathta është e rezervuar në anën në nivel shpatull, u largua vendosur në bërryl. Dora e majtë është në anën e djathtë të gjoksit, gishtave presion në shpatullën përbashkët. Në "një" forcë të shmangur një anën e majtë dhe të bëj duhur në bërryl, dora presion në shpatullën përbashkët. Pastaj fuqishëm përsëri në pozicionin e fillimit. Pra, të vazhdojë në 4 herë në çdo drejtim.

Ushtrimi i tretë - "Pump"

Pranohen duke filluar në këmbë pozicion. Këmba organizoni mirë, më shumë - më të mirë. Të bësh lëvizje e beftë e duhur, mbledhje në këmbë të djathtë. Këmbën e majtë mbetet kohë të drejtë, fokusi është në buzë e brendshme të këmbës së majtë. Vendi dorën e djathtë në rrugën për grusht saj mbështetej në rajonin e duhur çapokor, dhe vendosur në bërryl, era majtë në kurrizin tuaj sa më shumë të jetë e mundur. Pesë kati-lot. Duke bërë lunges në çdo anë me 4 herë. Mos harroni fort upyraty drejt grusht.

Ushtrimi i katërt "Peshku"

Shtrihen në barkun tuaj. Vidzhymayemosya nga kat, përkulem, duke u përpjekur për të parë mbi shpatullën e tij të djathtë thembrën e tij të majtë. Dip. Pastaj të shohim mbi supe tuaj të majtë për të thembra e duhur. Pra 4 herë vidzhymayemosya, të përkulura, duke kërkuar në pesë mbi shpatullën e tij.

Pas tërësia e ushtrimeve përsëri pini një gotë me ujë dhe pastaj një ritëm të shpejtë të përsëritur të njëjtin ushtrim.

Përsëri, pini një gotë - dhe përsëri ushtron. Më tej, në qoftë se vullneti mund të pini 2 gota në të njëjtën kohë. Përsëri ushtron: "Pemë në erë", "Tarzan", "Pump", "peshk" ... Dhe kështu deri sa të pini të gjithë me ujë.

Në dëshirat më të vogël, një ndjenjë e kalimit të gazit për të shkuar në tualet. Pastaj të vazhdojë ushtrimin ndërprerë. Nëse jeni të lodhur, të marrë një pushim të shkurtër, shtrihem. Mos hile!

Në mënyrë që të përshpejtonin kalimin e ujit nëpër traktin gastrointestinal mund të jetë shtrirë në gishtat e tij e pasme të dorës së tij të majtë për të bërë masazh intensiv të barkut nën kërthizë dhe të majtë. Brenda 2-3 orësh është pastrimi i plotë i stomakut dhe zorrët. Në fund të procedurës nga zorrë të derdh shumë ujë të pastër. Është e vështirë të besohet, por ju me të vërtetë do të shkojnë ujë të pastër!

Ju bëni pastrimin e përgjithshëm të traktit gastrointestinal - organi më i rëndësishëm i mbështetjes së jetës.

Udhëzime për kryerjen e procedurës dhe pas

Si për të pastruar zorrë në shtëpi kemi gjetur. Tani disa rekomandime. Nëse vuani nga kapsllëk, në mëngjes para se të procedurës, të bëjë një klizmë spastrimit.

Pas larjes, hani 150 gram bollgur, të ziera në ujë pa kripë, sheqer, vaj ka shtuar. 1,5 - 2 orë ju mund të hani 200 gram qull me vaj perimesh. Gjatë ditës, hani perime dhe fruta në pjesë të vogla. Javën nuk hanë bukë të bardhë, mish, peshk, produkte qumështi, vezët, pas një dietë vegjetarian. Tre muajt e parë të procedurës për të kryer çdo muaj, atëherë tremujore.

Gjatë kësaj kohe ju të humbni peshë, lëkura do të jetë i pastër dhe i freskët, cilësinë e flokëve, thonjtë në mënyrë të konsiderueshme për të përmirësuar. Do të përjetojnë lehtësi dhe gjallëri. Në faqet do të turret sytë shndrit. Ochystyatsya edhe mendimet! Pas të gjitha, një të shëndetshme, zorrët funksionuar siç duhet - themeli i shëndetit të mirë dhe të imunitetit të fortë. Kjo e bën larjen para agjërimi, pas një vakt i përzemërt, me dehje.

Edhe në qoftë se ju jeni njerëz krejtësisht të shëndetshme me sisteme të forta imun, të bëjë të paktën ndonjëherë një procedurë të tillë. Pas një zorrë zorrë në shtëpi ju e dini tani, jo duke përdorur ndonjë pajisje të veçantë (klizmë, turi Esmarch) pa përdorur kimikate të dyshimta ose infusions bimor pa shije. Organizoni kujdesin pushime të trupit të tij, ai patjetër do të ju falenderoj ndjenjë të mrekullueshme dhe një humor të madh.