Shpëlarje hundë me sinusit, video vizuale


Mikroorganizmave të shkaktojë inflamacion të sinus nofullës, duke marrë nëpër hundë ose nëpërmjet gjakut në zgavrën e saj. Shpesh inflamacion i shoqëruar nga akumulimin e qelb në zgavrën e shkaktuar sinusit. Për të bërë heqjen e plehut, të bëjë të birë nofull sinus, ose ashtu-quajtur "birë". Shpëlarje hundë jep një mundësi e madhe nëse sinusit kuruar metodën e sëmundjes "bespunktsionnym".

Kërcënimi i infeksionit ndodh kur apel parakohshëm tek mjeku ENT, ajo mund të çojë në komplikacione të rënda të sinusit. Simptomat e sëmundjes ose në fazën e fazën fillestare të shmangur birë në kurriz të lëvizur metodë fluide trajtim, e cila u quajt "krisur" në kombinim me terapi lazer.


Procedura Lavatrice konsiderohet si pastrimin e mukusit dhe zgavrën qelb hundës dhe pasazhe të hundës, dhe përdorimi paralel i lazer në mënyrë të konsiderueshme ul inflamimin. Kursi është i dizajnuar për 7 trajtime. Pacientët ndihen përmirësimin e menjëherë pas procedurës së parë.

Kur sinusit mund të kalojnë larja e hundës dhe në shtëpi të tyre. Para procedurës së pari duhet të larë tërësisht për lirimin përmbajtjen hundë gjysma. Kjo procedurë - një metodë shumë efektive për të pastruar sinuset hundës dhe të lirë të sekrecioneve të grumbulluara në to që ndihmon të rivendosur funksionin e mukozën e hundës.

Për të larë hundën, ka shumë opsione. Sidomos provuar Calendula ekstrakt. Zgjidhje të ngrohtë kripur i Calendula, e cila, për efikasitet, shpesh shtoni një tjetër disa pika vaj eukalipt, "thith" hunda. Procedura e keqe e vogël, por shumë të efektshme. Kurë rinitit ndihmë larje ujore jodit të varfër përqendrim kronike.

Shpesh larë përdorim shiringë të veçantë, maja e së cilës duhet të futet në një nga sinuseve të hundës, duke hedhur poshtë, kokën 45 gradë. Kjo procedurë rekomandohet për çdo pasazh hundës, rritur gradualisht fuqi jet. Procedura e kryer duhet shmangur me kujdes bie zgjidhje në zonën e hundës, pasi kjo mund të shkaktojë parehati në hundë të ndjeshme, djegia e afat-shkurtër.

Për hundës zgjidhje Lavage mund alternative gjatë gjithë ditës. Për çaj e tyre përgatitjes përsosur të gjelbër, kripë deti, Fytodent, Elekasol, Rekutan, rotokan që janë marrë në një raport prej 1 lugë çaji per filxhan thotë zgjedhuri i ujit të zier. Shpesh e përdorur ekstrakte të radhazi, Hypericum, lisi leh, kamomil supë.

Zgjidhja është projektuar për larje rekomanduar në numër - 100-250 ml për larje; procedura të caktuar për 4 herë në ditë zgjat 1 deri 2 javësh. Zgjedhja e zgjidhjes varet nga preferencat individuale dhe të tolerancës.