Reagime furosemide hollim ose histori rreth asaj se si të mos të humbur peshë nuzho


Jo shumë gra kanë vullnet të mjaftueshëm për të humbur peshë përmes një dietë të shëndetshme dhe ushtrimi, kjo është zonjat tona kërkojnë një kurë për figurat e tij. Dhe disa në kërkimin e tyre shkojnë aq larg sa të fillojë të marrë medikamente të rënda në të gjitha për qëllim për të përmirësuar format.

Për më tepër - umudryatysya edhe të rekomandojë atyre të tjerëve! Rrjeti tashmë mund të shihet furi komente nga ata që morën furosemide për humbje peshe. Të dashur gratë, mund të ju, dhe humbin peshë, por me çfarë çmimi ...


Përmbajtje

  • Pse njerëzit të humbasin peshë kur të marrë furosemide
  • Benefit apo dëm?
  • Mjetet juridike popullore
  • Rishikimet e aplikimit

"Furosemide" - një diuretik i fortë që është në dispozicion në tableta. Ajo është përshkruar zakonisht për edemë në presion të lartë. Ajo offloads enët e mëdha, duke bërë të ujit të tepërt nga trupi. Kjo është për shkak se ai mund të shpejt të hequr ujin nga trupi, ajo është përdorur për humbje peshe.

Kujdes Furosemide është një produkt medicinal dhe duke e përdorur atë për qëllime të tjera, pa u konsultuar me mjekun tuaj, ju vënë në rrezik shëndetin tuaj të madh.

Pse njerëzit të humbasin peshë kur të marrë furosemide

Siç kemi thënë, "furosemide" përkryer heq ujit të tepërt nga trupi. Për shkak të kësaj, personi humb peshë. Për fat të keq, kjo tregon vetëm ujë. Depozitat yndyrore kanë qenë, kështu që ju dhe u largua. Efekti do të zgjasë vetëm deri në aplikimin fund. Që nga viti prodhimit fluide, trupi i shëndetshëm do të plotësoj atë.

Për shkak të kësaj, ndjenja e etjes dhe ju do të raft deri pesha e humbur kthehet shumë shpejt. Ai vijon se humbje peshe përmes "furosemide" nuk është aq efektive sa duket në shikim të parë, dhe rreziqet e shëndetit - është i madh.

Benefit apo dëm?

Kur gratë fillojnë të marrin "furosemide" rezultatet, ne mund të themi në fytyrë. Por me kalimin e kohës, ka një marrëdhënie të fortë.

Për të ruajtur efektin e ju do të keni për të rritur tableta dozë. Ndalohet pirja e duhanit drogë shumë e vështirë.

Kur një person arrin që "furosemide" Pesha humbje nuk është e përshtatshme, ajo është tepër vonë. Kur ndalimin e përdorimit të drogës që ju jeni të garantuar një ënjtje të fortë dhe probleme të tjera.

Përveç kësaj, ky i drogës ka një arsenal të madh të efekteve anësore. Përdorimi i zgjatur i drogës apo doza të mëdha mund të përjetojnë gojën e thatë, etje, dobësi të muskujve, konvulsione. Nuk mund të jetë vjellje, diarre, të vjella, pezmatim i lëkurës. Nëse keni probleme në veshka, kur përdoret në doza të larta janë të mundshme: shurdhim, dëmtim vizual.

Furosemide nuk absorbohet në trupin e kaliumit, natrium, magnez. Jona këto substanca excreted me lëng.

Kjo është arsyeja pse mjekët përshkruajnë këtë drogë së bashku me vitamina, reduktimin e furnizimit të këtyre substancave. Gjithashtu, përdorimi afatgjatë ndërprerë veshkat. Farmaci ky i drogës duhet të shpërndahen vetëm nga recetë. Shumica e njerëzve të marrë atë për humbje peshe, duke mos ditur se sa mund të jetë furosemide dëmshme.

Mjetet juridike popullore

Shumë diuretics recetë për humbje peshe mund të gjenden në mjekësinë tonë tradicionale. Por, Avantazhi i tyre është se ata nuk e dëmtojnë shëndetin tuaj dhe nuk shkaktojnë varësi. Ata mund të jenë fruta, TEAS bimor, herbs tarifat. Sigurisht, ata gjithashtu mund të jenë të contraindications, por jo si në përgatitjet.


Shalqi - një nga diuretike mirë për humbje peshe. Është themeluar shumë dieta. Ai ka një efekt të mirë diuretik, dhe i jep një ndjenjë e plotësi. Gjëja kryesore është të mos teproj me atë se nuk ka pasur reaksion alergjik.

Luleradhiqe, mëndafshi misri, barberry dhe të tjerët. Përmirëson tretjen. Prandaj, ushqimi fillon të tretet mirë, dhe yndyrna nuk kanë kohë të shkëputet. Çaj me Rosehip gjithashtu tregon të mira ujit të tepërt, ajo është e shijshme dhe e dobishme. Përveç këtyre, ka shumë barëra që ndihmojnë të sjellë lëngjeve të tepërta nga trupi dhe humbin peshë.

Rishikimet e aplikimit

Dhe komente e furosemide hollim të ndryshme, por ato mund të reduktohet në një - dhe efekti çmimi do të jetë se shëndetin tuaj. Një vajzë shkroi se shoqja e saj të humbur peshë në furosemide, por tani ajo ishte e varur nga ai. Një tjetër ankohen për humbje të vetëdijes në mëngjes nga përdorimi i kësaj droge. Së treti mburrej se ai e kishte ndihmuar atë në masë të madhe, dhe ajo ka rënë për 3 kg për një natë, duke marrë 4 tableta, dhe tani problemet e saj në veshka.

Marrë veten në dorë - të fillojnë të luajnë sportive, hani ushqime të shëndetshme, ajo ndihmon shumë më mirë dyshimtë rekomandime "ekspertë Internet", dhe shumica e përfitimeve shëndetësore.