Jeshile komente hollim kafe dhe opinionet


Kohët e fundit, në raftet, ku ka kavanoza e fasule kafe, ka një lëvizje aktive. Nga larg qoshet në ballë dhe vendin bankat të shquar të nominuar nga pije jo-tradicionale - kafe gjelbër. Rasti doli se përdorimi i kafe gjelbër për humbje peshe është bërë shumë në modë kohët e fundit. Por ai punon me të vërtetë, duke folur në kritikat e atyre që kanë përjetuar këtë metodë veten.

Përmbajtje

  • Features kafe gjelbër
  • Pse është kafe gjelbër promovon humbje peshe
  • Shqyrtime dhe opinionet


Features kafe gjelbër

Zakonisht kafe gjelbër nuk mund të krenohem me virtytet e tij skuqur homologun. Nuk ka magji në atë shije, kadifeje kokrra të errët, ngjyra të çmuar. Era është e fortë, thekshëm bar dhe jo shumë të këndshme.

Kokrra ngjyrë ulliri e shurdhër, ata janë të lagësht. Tradicionalisht, ata duhet të skuqura para gatimit. Por ju mund të valoj një filxhan kafe dhe materiale të gjelbër. Pije kthehet efekt kosi, kosi dhe astringent si nga hurmë papjekur. Ai ka një shumë të tifozëve!

Kafeina në kafe gjelbër pak, duket se në procesin pjekje. Por ajo më shumë se 1,200 komponimet biologjikisht aktive, shumë vitamina, antioksidantë. A është kjo pije në një komponent shumë të rëndësishme, e cila i lejon atij për të shtypni pozitat e larta edhe çaj jeshil në luftën për figurën hollë.

Pse është kafe gjelbër promovon humbje peshe

Studimet gjetur se në nuk fasule të pjekura të kafesë përmbajnë acid chlorogenic, trajtimi i ngrohjes (pjekje) zhduket. Ajo ka aftësinë për të prishen yndyrë në zorrë, mos i lejuar ata të jenë të zhytur në gjak. Acid Chlorogenic në mënyrë aktive ndihmon mëlçisë të procesit acide yndyrore. Dhe në qoftë se hamë pothuajse cek ushqim, humbje peshe do të ndjekë në mënyrë të pashmangshme.

Si për të konsoliduar tyre "zhyrorozscheplyuvalnyh" aftësitë e kafe gjelbër mund të zvogëlojë nivelet e insulinës në gjak, dhe për këtë arsye të përshpejtojë metabolizmin. Kur përshpejtuar procesin metabolike e humbje peshe është veçanërisht e efektshme.

Edhe vakt (mbetje), e cila do të mbetet në pjesën e poshtme, pas një filxhan kafe gjelbër, do të luftojë për bukurinë tuaj. Ajo mund të përdoret si një pastrim të madh. Në efektet mekanike në lëkurë, ajo do të sigurojë kimike dhe ndihmë. Që acid chlorogenic mbetet në sediment kafe, ajo do të ndikojë në fushat e mëdha problemin e celulitit.

Aftësia e tij për të aplikuar këtë acid mrekullueshme për t'u marrë me më të vështirë për të hequr - nënlëkurës yndyrë. Kur u përgatitur për pastrim fasule të freskëta kafe - efekt anti-celulitit do të rritet ndjeshëm.

Rishikimet e kafe gjelbër mund të jenë shumë të ndryshme. Rreth shijet e kotë për të argumentuar. Dikush vetëm nuhatës grurin gjelbër thotë: Dhe dikush, "phu!" "Wow!". Dikush do të duhet të shijojnë shijen e saj të veçantë, ndërsa të tjerët forcuar besnikëri ndaj pjekur tradicionale ... Një absolutisht e pamohueshme: duke përdorur pije e përditshme të fasule kafe gjelbër, ju jeni të sigurt për të humbur peshë.

Rishikimet e kafe gjelbër

A e gjelbër virtytet hollim kafe në mënyrë të ndritshme mund të përcaktohet duke iu referuar kritikat e njerëzve të veçantë në lidhje me këtë pije. Lexoni disa prej tyre.

Kam lexuar në lidhje me një studim të kryer në SHBA (në Universitetin e Pensilvanisë). Në vullnetarë përjetuar "pohudatelnoy" efektin e kafe gjelbër. Të gjithë ishin mbipeshë dhe pinin prej tij ekstrakt kapsulë. Në eksperiment, i cili zgjati 22 javë, të gjithë pjesëmarrësit në peshë ka rënë me rreth 10-11%. Rënë në 8 kg. Dhe askush nuk e dietë ndryshuar. Jo keq! Unë duhet të provoni.

Anna. 31 vjet.

Një produkt shumë interesant. Për erë dhe pamjen më kujton thjerrëzat. Blerë për pjekje, bëri që një kohë të gjatë më parë. I vendosur për të gatuaj gjelbër për të provoni. Interesante, pija ishte e gjelbër dhe ngjyrë kafe. Shijoni specifike, por për disa arsye unë dua për të pirë atë më tej. Tones humor edhe më të mirë. I ri.

Alexey. 44 vjet.

Diets nuk janë për mua. Aktiviteti fizik, too. Dhe unë duhet të humbni peshë. Ata kanë dëgjuar që kafe gjelbër mund të ndihmojë. Shumë i habitur se dyqani është. Filloi të ngadalë të mësohemi me këtë kafe. Menjëherë vënë re se ju nuk doni të hani! Pirja atë gjatë gjithë ditës dhe të harrojmë për darkë. E pra këtu nuk është për të humbur peshë?

Sasha. 24 vjet.

Së pari unë bleva kafe gjelbër të bluaj, përzierje me vaj ulliri dhe një sauna. Pastrim i shkëlqyer, dhe mund të përshtatet për të përfundon. Swimwear përgatitur për sezonin! Rozhladyvsya celulitin. Dhe kjo rezulton - ajo gjithashtu mund të pini! Edhe tani të marrë një dush. Kafeina pak, freskuese dhe të mirë. Rastësisht, në versionin e ftohtë është edhe e shijshme.

Catherine. 37 vjet.

Ndoshta krejt shqyrtimet e kafe gjelbër për humbje peshe mund të reduktohet në pesë opsionet e fundit - "Nëse ju nuk besoni mua - një këshillë. Try it! ". Nëse ju keni një problem të peshë të tepërt, pengon praninë e zonave të problemit në trup vetëm nëse ju doni të provoni diçka të re, të merrni përvojë të jashtëzakonshme shije - provoni kafe gjelbër. Ndoshta ju ndihmoj atij!