Ginger humbje peshe çaj si të gatuaj, komentet dhe rekomandimet


Kohet e fundit u shfaq në raftet e produkteve ekzotike - rrënjë xhenxhefil. Mësuar në vitet e fundit për të blerë ekzotike trajtuar atë në mënyrë të favorshme. Dhe kur u bë e qartë se çaji xhenxhefil punon mrekulli për humbje peshe - të dashur me gjithë zemrën time! Sot secila, duke respektuar grua moderne dëgjuar për vetitë shëruese të rrënjë. Por, se si të përdorin dhe të përgatitur çaj xhenxhefil nuk e di shumë.

Përmbajtje

 • Produkt mrekulli nga Azia
 • Pse xhenxhefil "miq" me çaj?
 • Si për të bërë çaj xhenxhefil
 • Humbje peshe programit Ymbyrnaya
 • Rishikimet e çaj xhenxhefil
 • Çaj Kundërindikimet xhenxhefil


Produkt mrekulli nga Azia

Fillimisht xhenxhefil nga Azia Jugore, është rritur atje tani. U nderua këtë rrënjë mrekullueshme gjithmonë. Në mesjetë edhe konsiderohet si një mjet për parandalimin e murtajës. Ajo është përdorur kryesisht rrënja e bimës, por gjethet edhe kanë pronat medicinale. Ka dy lloje të xhenxhefil - të zezë dhe të bardhë. Ata kanë të njëjtin trajtim, jo ​​vetëm e zezë pastrohet nga shtresa e dendur e sipërme. Kjo është më e nxehtë dhe aromatik. Si të kthehet me një dritë ngjyrë të verdhë se rrënjët e vjetra - errët ngjyrë.

Në rrënjët e xhenxhefil përmban deri në 3% vajra esenciale, kjo është për shkak të veçantë, aroma e saj të njohur të lehtë. Ashpërsia dhe prania siguruar erëz tar. Komponimet e ndryshme organike - një tjetër 70%. Dhe pjesa tjetër - vitamina B dhe C, aminoacidet, minerale. Xhenxhefil është përdorur në formë të freskëta apo të thata.

Pse xhenxhefil "miq" me çaj?

Ginger - një nuancë. Prandaj, ajo është përdorur gjerësisht në gatim, prodhimin ëmbëltore. Por, për disa arsye çaj xhenxhefil për humbje peshe është më shpesh përdoret në luftën kundër peshë të tepërt. Fakti lehtësinë e përgatitjes dhe efikasitet maksimal të pije. Në përdorim është më i përshtatshëm - ju mund të pini atë ulur në kompjuterin tuaj dhe humbin peshë në proces.

Kombinimi i çajit tradicionale dhe xhenxhefil - përsosur! Këto dy bimë të dobishme të vërtetë të gjetur njëri-tjetrin. Takim në një pije, ata janë të përkryer kombinuar dhe reciprokisht të përforcuar pronat e dobishme. Ginger mund të shtohet në çaj - i zi, të gjelbër, duke përdorur copa e rrënjë të freskëta ose të thata. Ju mund edhe më e lehtë ...

Si për të bërë çaj xhenxhefil

Mundësia më e thjeshtë - është për të shtuar një të ri majë brewed çaji e tokës tharë xhenxhefil. Është kjo e shëmtuar pershachok ka filluar të thinjet ka më mirë "posedon tharje" pronat formë, mënyrë efikase djeg dhjamin. Një qese e thata xhenxhefil terren mund të blihet në çdo supermarket. Është e mundur që ky është rasti i vetëm kur cilësia e produktit dhe përfitimet e çmimit të saj shumë herë më e lartë. Çanta të vogla e pluhur të thatë për kohë të mjaftueshme. Dobishme si xhenxhefil si e tillë ajo nuk është e humbur.

Në shitje janë të gatshëm dhe çaj me xhenxhefil. Kjo shijshme, pije të dobishme janë jashtëzakonisht të popullarizuara. Ju mund të gatuaj dhe çaj xhenxhefil vetëm nga rrënja. Pini nga aromatik, e shijshme, të dobishme dhe duhet të ndihmojë në luftën kundër peshë të tepërt.

Recipes çaj xhenxhefil për humbje peshe

 Prerë në feta hollë e vogël (rreth 2 - 3. cm) rrënjë xhenxhefil, e bëjnë atë në një termos dhe derdh ujë të valë (1 litër). Një orë më vonë, kullimin. Çdo gjë! Pirë gjatë gjithë ditës. Për një shije ju mund të shtoni pak mjaltë dhe limon.

Nëse jeni mbipeshë dhe kanë nevojë të madhe të rritur veprimin e rrënjë xhenxhefil, hudhër thirrur për të ndihmuar. Merrni kthehet më (4 cm), dy karafil të hudhër. Terren Plastynochky në xhenxhefil hollë, hudhër lënë tërë. Plotësoni një termos 2 litra ujë të vluar dhe të lënë për 1,5 orë. Tendosje. Pini domosdoshmërisht të nxehtë apo të ngrohtë gjatë ditës.

Dhe një recetë veçanërisht popullore. Hekura tave rrënjë xhenxhefil. Merrni dy lugë masa dhe të vënë në një kavanoz (1 litër) ose termos. Ka edhe të shtoni gjethe nenexhik (Melissa). Hidh ujë të valë. Kur ftohur poshtë - derdh 50 ml lëng limoni dhe 50 gram mjaltë.

Është shumë e thjeshtë. Por si e bën këtë punë?

Humbje peshe programit Ymbyrnaya

Vitet fluturojnë nga. Këtu ne kemi një ... Me çdo metabolizmin kalon dekadë ngadalësohet nga sa më shumë 2% dhe gati 3 kg muskujve kthehet në yndyrë. Por nuk e le një lajm i keq, sepse gruaja është e bukur në çdo moshë! Sidomos ajo është mbrojtës i bukur kalorës dhe ndihmës i cili është gjithmonë në roje e bukurisë dhe harmonisë - çaj xhenxhefil. Rrjedhimisht, programi i veprimeve të tij:

 1. Çaj xhenxhefil normalizes oreksin. Si? Dhe ymbyre dhe proteina pranishëm në komponimet çaj dhe aroma. Së bashku ata krijojnë një ndjenjë të rreme të ngopje, kështu që pas kësaj çaji duhet të ketë një sasi të vogël të ushqimit të ndihen ngopje.
 2. Ginger Pije të përmirësuar tretjen. Prandaj, edhe kjo, një pjesë e vogël e ushqimit, trupi do të jetë më e lehtë për të mësuar. Sidomos përmirëson proteina asimilimit. Për shkak të kësaj, prodhuar dhe përdorur më shumë energji që ju gëzuar dhe energjik.
 3. Efekti i vogël pastrues i xhenxhefil nuk lejojnë mbetje ushqimore të zgjatem në trup. Përmirëson funksionin e zorrëve.
 4. Ajo është e njohur edhe xhenxhefil pronës "shpërndarë" gjak. Çaj xhenxhefil aktivizon proceset metabolike, rrit metabolizmin. Qelizat janë pastruar e lëngjeve të tepërta dhe toksinave. Të gjitha proceset e brendshme në trup janë përshpejtuar. Ne rifreskohen!

Dhe diçka tjetër. Asnjë trill. Jetë i sigurt për të pirë çaj me xhenxhefil burrin e saj. Ginger - një afrodeziakiv madhe. Efekt veçanërisht të dobishme në dëshirën natyrore ai njeri - të bëjë një grua e dëshirueshme. Night dua kusht! A nuk e bëjnë një lumturi zbehta grua, prettier? Dhe mos kini frikë se ju tjerr përshtypjet e kokës - xhenxhefil dhe të kujdeset për atë, sepse ajo ka qenë prej kohësh përdoret si një zgjidhje e shkëlqyer për "sëmundje detare" nga marramendje dhe lëvizje sëmundjes.

Si të flasim për çaj xhenxhefil

Rishikimet e çaj xhenxhefil për humbje peshe mund të transferohen pafund, dhe pothuajse të gjitha ato pozitive. Për shembull:

 • Ato më të mirë hollim që ngriti shumë natyrën! Por ne duhet të jetë në gjendje të përdorin ato dhe e di kur do të ndalet. Bukuroshe thotë çaj xhenxhefil. Efekti është gradual, por të gjatë.
 • Pini çaj xhenxhefil tri herë në ditë. Të ndjehen të madh, energji, energji, humor të mirë. Edhe kulmi i mungon. Kryetari i mishrat. Vetëm gjatë natës nuk duhet të pini ose edhe fle vështirë.
 • Kush dëshiron për të humbur peshë effortlessly - pini çaj xhenxhefil. E shijshme! Disi funde pa u vënë re ishin të mëdha.

Çaj Kundërindikimet xhenxhefil

Për fat të keq, nuk është një kategori e njerëzve. Çaj xhenxhefil për humbje peshe është e kundërindikuar sidomos ata që janë alergjik ndaj gjallëri. Nuk është e rekomanduar për të pirë atë dhe të vuajë urolithiasis të veshkave dhe të fshikëzës, sëmundjet inflamatore të traktit gastrointestinal, lëkurën, hepatiti dhe gjakderdhje. Nuk rekomandohet çaj xhenxhefil në shtatzëni fund dhe gjatë laktacionit. Masa duhet të pini çaj xhenxhefil presionin e lartë të gjakut dhe njerëzit me sëmundje të zemrës. Draft hahet konsultohuni me mjekun tuaj.

Me çaj xhenxhefil ju jo vetëm që do të bëhen të zbehta. Shine lëkura juaj do të shkëlqejë në sytë, ju do të duan për të rinovuar, dhe përvoja të reja. Sepse xhenxhefil çaj atë - të thjeshta, efektive dhe e shijshme!