Si për të marrë veten për të humbur peshë dhe të fillojnë të luajnë sportive


Mbipesha zakonisht ndodh "papritmas". Çdo ditë ju të kalojë nga pasqyrë e tij, por sapo ju të zbuloni atë siluetë mjaft të çuditshme.

Përmbajtje

 • Krijimi disponimin e duhur emocionale
 • Si për të motivuar veten për të humbur peshë
 • Fillimi drejtë për humbje peshe

Kokën time fillon panik, ju shkoni mbi tërë veshjet tuaja dhe për të kuptuar se çfarë gjërat tuaja të preferuara sewn për dikë tjetër që të paktën të ketë të paktën një çift madhësive. Jo vërejtur ndryshime në trupin tuaj, ju shënuar disa kilogramë shtesë, por të detyruar veten për të humbur peshë? Duke ndryshuar dietën dhe aktivitetin fizik - është gjëja e fundit që ju duhet të bëni gjëja më e rëndësishme - për të përcaktuar nxitje dhe planin.


Krijimi disponimin e duhur emocionale

Nëse ju nuk e marrin parasysh problemet e shëndetit të shkaktojë trashje shpesh bëhet dietë të sëmurë dhe kohë të tepërt të lirë, e cila është dedikuar për thithjen e trajton tuaj të preferuar. Për të humbur peshë nuk të sjellë veten për të shkuar në një dietë apo të shkoni në palestër, sepse pa motivim dhe zakonet zhvilluar këto qëllimet e mira nuk pati sukses, dhe mbipeshë komplekse shtuar një tjetër - mungesa e vullnetit.

Kryesisht kanë nevojë për të gjetur dhe për të eleminuar shkakun e shumës së tepërt të trupit, dhe pastaj të krijojë një atmosferë psikologjike të favorshëm për ndryshimet e ardhshme të trupit të tij.

Algoritmi për krijimin e disponimin e duhur:

 • Koha ditore pah për relaksim. Shumica e njerëzve theksoj "kapur", e cila të çon në trashje, pasi humor të ulët dhe depresioni duhet plotësisht vigjilent. Vizitojnë rregullisht masazh për lirimin trupin e energjisë negative, të bëjë një dush këmbë, shkoni në kinema dhe vetëm të marrë frymë e ajrit të freskët;
 •  Imagjinoni veten brenda krijesës pak të angazhuar në pastrimin e trupit tuaj të gjitha të panevojshme. Çdo ditë Unë mund ta imagjinoj se si kujdeset për trupin tuaj nga brenda, dhe duke hedhur mbeturinat mbledhur ushqim junk keni ngrënë më parë;
 • Mbushë jetën tuaj me emocione pozitive, si psikologjinë e humbje peshe mendjes marrë kënaqësi nga çdo gjë që ju bëni, duke përfshirë edhe nga ushqimet dietike, ngarkesa sportive. Se ata sollën gëzim të mjaftueshme për të kombinuar ato me kënaqësitë e ndryshme. Për shembull, sot ju hani pas një stërvitje tortë preferuar, dhe nesër pasdite do të shkojnë për të pirë një kapuçino shijshme. Me kalimin e kohës, ky kombinim do të shkojë një zakon, dhe ju të mësoni për të shijuar procesin e humbjes së peshës;
 • Rol të rëndësishëm ka luajtur me fuqinë e mendimit për të arritur qëllimin tuaj, sepse më shpesh kujtoj pamjen tuaj të pakta. Varet në frigorifer fotot tuaja preferuar, ju mund të bëni edhe një kolazh, të cilat lidhin fytyrën mrekullueshëm dhe trupin;
 • Pjesa më e vështirë në krijimin e disponimin e duhur - bindë trupin tuaj se ajo duhet të ndryshojë. Ju ndoshta vënë re se, kur duke u përpjekur për të humbur peshë, rezultati është i dukshëm menjëherë, por shpesh edhe të rritur peshën fillimisht. Kjo është ajo që mendja nënndërgjegjeshëm percepton gjendjen aktuale të trupit si normë, dhe në qoftë se ju prerë kalorive apo të rritur sasinë e shpenzuar, ajo fillon të rezistojë, duke e parë atë si një kërcënim për jetën. Kjo është arsyeja pse më e vështirë për të humbur peshë pas lindjes së fëmijës, periudha hormonal (pubertetit, menopauza) ose pesha ka mbledhur një kohë mjaft të gjatë (një vit ose më shumë).

Ndjekur këto udhëzime do të ju ndihmojë të lehtë për të pjesë me mbipeshë, të mësohen me ritmin e ri të jetës dhe dietë. Krijimi i një kushte të rehatshme psikologjike për të arritur ndonjë qëllim, ju mbrojnë atë nga efektet negative të emocioneve negative dhe opinionit publik.

Si për të motivuar veten për të humbur peshë

Pa ndonjë dëshirë nxitje mund të mbetet ëndrra të paplotësuara. Pesha e tepërt kufizon këdo që vuan prej saj, kështu që pyesin se si të shpejt të sjellë veten për të humbur peshë, ju keni nevojë për të përcaktuar shkakun e kësaj dëshirë që është motivimi. Nxitje blerje format tuaja joshëse mund të jetë:

 • Dëshira për të forcuar lëkurën dhe muskujt - trupi i butë dhe i dobët nuk i pëlqen askujt, një tjetër gjë që disa prej kësaj neglizhence, mbledhjen e folds. Sport dhe procedurat kozmetike për të ndihmuar kthehen ish bukurinë;
 • Duke u shpëtoj prej komplekseve, e cila u përqendrua jo vetëm në vëllimet tuaja. Mbipesha pothuajse gjithmonë pre lëkurën, kufizon veshje të ndryshme e bën konfuzytysya në shoqërinë e njerëzve të bukur dhe të hollë;
 • Dëshira për dashuri të tjerëve dhe të seksit të kundërt që është gjithmonë së pari të vlerësojë apel vizuel;
 • Frika e sëmundjeve shoqëron mbipeshë. Ne po flasim për diabetin, endokrine dhe çrregullime kardiovaskulare, probleme gastrointestinale në rritje, varfëri. Ekzaminim edhe pjesshme mjekësor do të bëjë që ju të fillojnë të ushtrojnë dhe zvogëlon rrezikun e këtyre sëmundjeve;
 • Dorëzimi peshën tuaj të tepërta, si kapacitet të veçantë me yndyrë. Kuptojnë kilogram sa të panevojshme çdo ditë i detyruar që të mbajnë trupin tuaj. Këto depozita ushtrojë presion mbi autoritetet që pengojnë funksionimin e tyre, në mënyrë të përsëritur thekson në nyje, të cilat në fund të fillojnë të lënduar. Kjo fotografi nuk duhet të largohet nga ju indiferent për trupin e tij.

Përveç nxitje të nevojshme motivimin kryesor të përditshme që do të ju mbajë këtu dhe tani - në kiosk me qentë e nxehtë apo në palestër. Në rastin e parë, do të përpiqen për urtësi të realizuar atë që përbëhet nga këto goodies që ju sollën në problemin e peshë të tepërt. Përveç të qenit qentë e nxehtë, salcat blerjes karamele dhe dumplings nuk përfitojnë trupin ata nuk e kanë bërë gjithmonë në gjendje të rregullt dhe me përbërës të cilësisë të listuara në përbërjen.


Kur kryejnë ushtrime motivim të madh për humbjen e peshës - është që të imagjinohet se një nga ju, përveç djerse dripping yndyrë si ajo shkrihet dhe zhduket. Shkencëtarët kanë vërtetuar se kjo vizualizimi disa herë rrit efektivitetin e çdo ngarkesave. Nxitje për të shkuar në palestër do të kuptojë se ju trajtoni veten me diçka pas trajnimit. Rregullt të inkurajuar dobësojë presion emocionale dhe të përshpejtojë përulësi tuaj futur me ndryshimet e jetës.

Hollim duhur fillim

Kur mendimi "Unë dua të humbni peshë" pushojë lënë kokën tuaj në një tortë ose Olivier, ju mund të filloni për të zbatuar planin e tij. Është e dobishme për të menduar skemë përpara lodhje që do të bëjë çdo ditë ju të ndryshojë diçka në jetën tuaj.

Këtu është një listë e detyrave që ju lejon për të arritur qëllimin tuaj:

Në mesin e disa dëshirave të lidhur me trupin e tij i hollë atëherë gjëja më e rëndësishme. Mendoni se çdo ditë, e bëjnë atë një pjesë e jetës suaj, pa të cilat ajo është me të meta.


Definimi i një objektiva të ndërmjetme që do të vijnë afër rezultatin e dëshiruar. Për shembull, ndalesa është sheqeri, e cila është e karbohidratet e dëmshme, e cila rrit oreksin, zvogëlon imunitetin dhe ka veti të tjera të dëmshme. Një tjetër objektiv mund të jetë fillimi i përdorimit të vajit të ullirit në një stomak bosh, promovimin e humbje peshe, substanca të dobishme metabolizmin dhe rregullimi mbushje organizëm.

Bëni një plan të qartë se ku ju shkoni në qëllimin! Mos harroni, motivimin pa një plan të veprimit - kjo është vetëm një dëshirë!

Nëse jeni të detyruar veten për të në mënyrë dramatike ushtrim i vështirë, filloni me ushtrime statike. Ka qenë një moment i lirë në vendin e punës ose në film ishte humbur në mërzitshëm ad? Përqëndrohet në frymarrjen tuaj dhe nxjerr forcojë shtypit (mollaqe, zemrat apo grup tjetër të muskujve). Merrni një repetitions pak për çdo pjesë të trupit - ajo do të përgatisë atë në aktivitet të plotë fizik.

Do të dëbojë metabolizmin tuaj. Sport në çdo manifestim i saj shkakton organet e brendshme për të punuar në mënyrë aktive, por jo më shumë se 3 orë pas aktivitetit fizik zgjat. Trajnojë veten para çdo vakt për të bërë një qasje ndonjë ushtrim - kjo do t'ju lejojë të përshpejtojë humbje peshe.

Motivim i madh për humbje peshe - është arritja e tyre. Miratimi humbje peshe blog (ju mund të bëni në shërbimin tonë ngrënie Diaries), i cili do të shënojë ditën e peshës së saj dhe sasinë e ushtrimit kryer. Përfundimisht ju do të keni një dëshirë për të rritur numrin e qasjeve të bëjnë trupat e tyre jo vetëm të pakta, por të fortë. E njëjta gjë vlen edhe për dietën - shikoni për recetave të reja ushqime të ulët kalori, mendoj menu paraprakisht.

Kalimi këtë plan përfundimisht bëhet e padukshme, por shumë të disiplinuar që reflektohet në mënyrë të favorshme në sfera të ndryshme të jetës. Për shkak të nxitje serioze dhe udhëzime të qarta që ju mund të humbni peshë si në heshtje sa pesha e fituar. Dashuria dhe lavdërojnë veten e tyre kur është e nevojshme - Na vjen keq, por unë kurrë nuk heqë dorë nga ëndrrat e tyre.