Si të humbni peshë pa dieta dhe ushtrimet në shtëpi


Pothuajse një pyetje retorike: "Si të humbni peshë pa dieting?" Pyesni veten shumë njerëz. Secili prej nesh ka një rreth të caktuar shoqëror. Dhe kjo duhet të gjeni dikë që mund të përballojë ndonjë kuzhinës, kryeveprat e pastë, ushqim të shpejtë, sode ëmbël dhe kënaqësi të tjera diete pa ndonjë dëm të shifrave. Edhe dumplings gjatë natës nuk ka sjellë ndonjë kg shtesë.

Përmbajtje

  • Ku Wild "baktereve të pacivilizuar"
  • Mikroorganizëm Magjike
  • Thuaj mbipeshë, "Jo."


Unraveling shkaqet e këtyre dekadave të zhurmshme padrejtësisë janë shkencëtarët e interesuara dhe hulumtuesit në shumë vende. Kohët e fundit, puna e tyre kërkimore u shpërblyen me rezultatin e dëshiruar. Vetëm muajin e kaluar se humbur peshë pa dieting është e mundur tha shkencëtarë nga Universiteti i Oklahoma.


Ku Wild "baktereve të pacivilizuar"

Shkencëtarët amerikanë pohojnë se shkaku i epidemisë së peshë të tepërt në botë, duke përfshirë, aty janë antibiotikët.

Pasi në trup, ata vijnë për të mbërthen me baktereve të dobishme. Shumë prej tyre vdesin në betejë, dhe ata që mbeten gjallë - modifikuar. Ata nuk janë më në gjendje të kryejë funksionin e saj themelor - për të ndihmuar në procesin e metabolizmit. Metabolizmi ngadalëson dhe si rezultat, mbipeshë. Mutacion i baktereve të zorrëve ndryshon formë. Në mënyrë të ngjashme, shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se një tjetër armike "të drejtë" baktereve është chlorinated ujë, atë që rrjedh nga rubinet tonë.

Kështu që ju duhet për të populloj bakteret e zorrëve, të cilat nuk janë të prekura nga antibiotikëve qytetërimit dhe ata nuk e dinë. Për më tepër, periudha më e gjatë "për të zbuluar" më të mirë. Ku nuk kemi marrë mikroorganizmave të tilla dhe të vendosen ato në zorrë me antibiotikë lodhur e njerëzve?

Burimi gjetur. Kjo nuk është shumë e këndshme, por është e mundur për të treguar, se si për të humbur peshë pa dieting. Për më tepër, në gjuhën e lashtë të Amerikës së Jugut ...

Fakti se këto bakteret "pacivilizuar", të cilat nuk janë subjekt i mutacioneve, hulumtuesit nxjerrë nga zorrët e mumiet lashtë, mosha e të cilit është më shumë se 3000 vjet. Në atë kohë, antibiotikët nuk ishin tamam! Dallimet mes tyre dhe organizmave moderne në nivelin e ADN-së.

Shpejt përfunduar fazën pilot të hulumtimit mbi kolonizimin e mikroorganizmave në trupin e njeriut modern. Dhe ndoshta ne do të dimë - si për të humbur peshë pa dieting me anë të paraardhësve tanë.

Kush është ky mikroorganizëm magjike

Së bashku me kolegët e tyre amerikanë, shkencëtarët në Universitetin e Harvardit gjithashtu konkludoi se arsyeja disa njerëz harmoni dhe obeziteti janë microflora tjera zorrëve. Lifestyle dhe gjenet e trashëguara të luajë një rol të vogël. Kjo i lejon bakteret për të absorbuar ushqyesve më mirë apo më keq, në mënyrë aktive të ndikojnë në metabolizmin.

E cila i numrit të madh të toilers mikroskopike ka veti të shkëlqyera? Merita i takon belgëve të saj të zbulimit. Hero-pionier vlen të përmendet - një profesor Patrice Cani dhe grupi i tij kërkimore. Një izbavitelnitsey mrekullueshme e peshë të tepërt, magjistare është një bakter Akkermansia muciniphila.

Edhe një kopje të vetme shtuar në dietën e minjve të trashë, ajo shpejt ndihmuar të heqin qafe e peshë të tepërt. Tashmë mbledhur radhë të konsiderueshëm të vullnetarëve të gatshëm për përvoja veprimin Akkermansia muciniphila. Rezultati më shumë gjasa është konfirmuar.

Së fundi njerëzimi mëson se si për të humbur peshë të shpejtë pa dieting dhe gjeni harmoninë e përjetshme. Çelësi në luftën kundër trashje ka një vrimë e çelësit!

Thuaj mbipeshë, "Jo."

Në kërkim të një metodë efektive e gjetjes së njerëzimit shpëtoj yndyrë shtesë dhe shkencëtarët britanikë kanë provuar. Vazhdimi i punës së kolegëve belge dhe amerikane, ata zbuluan se një Akkermansia madhe nuk muciniphila si yndyrë. Nga sasia e ushqimeve yndyrore në zorrët është reduktuar, rrit kur yndyra e trupit është më pak.

Por ende nuk është i çuditshëm. Të mjaftueshme për të reduktuar konsumin e ushqimeve yndyrore vetëm 10%, dhe humbje peshe do të jetë e barabartë me rreth 2 kg. Kjo nuk është e vështirë!

Krejtësisht të hequr dhjamin nga dietë nuk është e rekomanduar, ajo mund të shkaktojë një ndryshim në metabolizmin në trup.

Shkencëtarët mjekësore të Universitetit të East Anglia kryer një eksperiment interesant. Gjatë 6 viteve ka pasur një grup të madh të njerëzve nga vendet e zhvilluara. 75 mijë njerëz ndjekur planin zgjedhur ushqyerit individual për të paktën gjashtë muaj.

Tregues të qëndrueshme pozitive të humbjes së peshës arritura nga ata që thjesht hani më pak ushqime të yndyrshëm. Përndryshe, ata vetë nuk janë veçanërisht të kufizuara. Dhe lejoi veten të karamele dhe pije ëmbël, dhe çokollatë.

Secili prej nesh duhet të ketë vetë bakteret tona Akkermansia muciniphila. Ajo gjithmonë punon për të mirën e figurave tona. Le të ndihmuar atë, për ta vënë veten matur. Ulja futje e ushqimeve yndyrore, dhe bakter ndjeshme vlerësojmë përpjekjet. Kjo është zgjidhje pothuajse e përhershme për çështjet e grave - si për të humbur peshë pa dieting në shtëpi dhe pa aktivitet fizik. Kjo i lejon mrekullia bakter ne edhe hani miell dhe e ëmbël. Një ushtrim i rëndë për argëtim askush nuk ndërhyjnë.