Si për të humbur peshë duke përdorur variante të ndryshme të dietës aktivizuar karbonit


Gjatë gjithë kohës, gratë i shqetësuar në lidhje me problemin e peshë të tepërt. Si të shpëtoj nga kilogram urrenin, duke ruajtur shëndetin, bukurinë dhe mirëqenien, çështjen në rendin e ditës në shumë nga seksi i bukur sot. Kohët e fundit web është përhapur në mënyrë aktive metodë për të humbur peshë duke përdorur aktivizuar karbonit. A është e mundur për të bërë më të sigurt, të përpiqet për të kuptuar këtë artikull, sepse ndjekja e përsosmërisë nuk duhet të harrojmë shëndetin çmuar.


Përmbajtje

 • Si punon kjo
 • Çfarë është aktivizuar karbonit
 • Përfitimet dhe dëmet
 • Ushqimi qymyr druri

Si funksionon aktivizimit të karbonit

Aktivizimit të karbonit - një përgatitje të përbashkët farmaceutike, e cila është një absorbues natyror natyrore, e cila kalon nëpër stomak dhe zorrë përthith në vetvete të gjitha toksina dhe helmet e akumuluara në të. Kjo kontribuon në një strukturë të veçantë poroz e qymyrit, e cila në kohë rrit sipërfaqe prej kontakt me substanca të dëmshme. Prandaj është e qartë se ajo pastron trupin e toksinave, si dhe humbje peshe ndodh me qymyr aktivizuar.

Skema është kjo: një person merr shpëtoj nga toksina zorrë fillon të kryejnë funksionet e tyre nxjerrës shumë më mirë dhe të fillojnë procesin natyror të humbjes së peshës. Por ia vlen të përmendet se aktivizimit të karbonit është një medikamenti për trajtimin e sëmundjeve të zorrëve, alergjitë, infeksionet dhe helmimet, dhe jo për të hequr qafe e peshë të tepërt. Pastrimi periodik, brenda kufijve të arsyeshëm, personi nuk do të lënduar, por abuzimi me drogën është, nuk është e nevojshme.

Çfarë është aktivizuar karbonit?

Ky medikament është përdorur gjerësisht në praktikën mjekësore si një antidot dhe sorbent. Bëni qymyrit-filtrat e përbërësit natyral kimikisht oksidimi nën ndikimin e temperaturave jashtëzakonisht të larta: dru dhe qymyr, torfe, kockat e kafshëve, arra shell dhe tallash.

Substancë erdhi kryesisht e përbërë nga karboni poroz është e karakterizuar nga adsorption të lartë dhe pronat katalitik me të cilin e përdorur në fushën e mjekësisë dhe farmaceutike.

Rreth asaj se si për të humbur peshë duke përdorur aktivizuar karbonit dhe janë me të vërtetë të bëjë fare në statistikat zyrtare, mjekësi dhe nuk tha asgjë. Por të dhënat jozyrtare dhe publike tregojnë se fitimi i arsyeshëm në dietën e qymyrit të vërtetë punon dhe vazhdon të lutem shumë gra për rezultatet e saj mahnitëse. Gjëja kryesore për të kujtuar se kudo dhe në çdo gjë që ju duhet të dini se kur do të ndalet dhe të respektojë parimet e sens të përbashkët vetëm.

Përfitimet dhe dëmet

Të thjeshta dhe të lira hollim qymyr në praktikë është shumë më e dobishme për homologët e saj të shtrenjta, dhe të gjitha ato që ai:

 • efekt pozitiv në metabolizmin, si bashkëpunëtorët toksina, largimin e tyre nga trupi;
 • natyrore zvogëlon depozita dhjami;
 • kontribuon në një punë të shëndoshë rindërtimit të trupit;
 • stimulon procesin e gjetjes shpëtoj yndyrë;
 • Git efektive të filtruar të gjitha substancave të dëmshme dhe mikroorganizmave;
 • ul oreksin;
 • heq lëngjeve të tepërta, droga e tepërt, patogjene, produktet e mbeturinave të baktereve dhe mikrobeve, komponimet e ndryshme kimike.

Me të gjitha ndikimi pozitiv i qymyrit duhet të theksohet se përdorimi i saj afatgjatë dhe rrit dozimin mund të ndikojnë në veprimtarinë e sistemit të tretjes, në përgjithësi, dhe për të ndryshuar përbërjen e zorrë dhe stomak, të cilat nuk mund të tolerojë.

Ai, për fat të keq, nuk ka asnjë ndikim elektoral, sepse së bashku me komponentët e dëmshme përthith të gjitha jetike substanca, bakteret, vitamina, minerale dhe enzimat. Kjo është arsyeja pse ekspertët rekomandojnë që të përmbahen në mënyrë rigoroze për të dhe doza e drogës, së bashku me një mirëseardhje komplekset vitaminë-minerale, si dhe një dietë të shëndetshme dhe të balancuar. Për të njëjtën arsye, nuk kombinohen aktivizuar karbonit me medikamente të ndryshme.

Ajo gjithashtu komplikon jashtëqitje natyrore, si konsumojnë ujin e tepërt nga zorrë. Mjekët ndalojnë të humbni peshë në karbon për njerëzit me sëmundje kronike të traktit LCD, të shoqëruara me gjakderdhje dhe acarimin sezonale. Ashtu si çdo metodë tjetër humbje peshe, metoda e karbonit kërkon konsultim paraprak me mjekun!

Midis qymyr dhe përfitimet absolute shëndetësore dhe humor nuk mund të vë shenjën e barazimit, si në çdo çështje, duke marrë ajo kërkon vëmendje, kujdes dhe logjikën.

Ushqimi qymyr druri

Ka tri skema të marrë atë për të humbur peshë:

Opsioni një

Çdo ditë, për një, pi dy javë të qymyrit në normën e një tabletë për 10 kg të peshës suaj. Pra, nëse ju peshojnë 70 kg, atëherë ju duhet të pini çdo ditë për shtatë tableta qymyrit. Ky numër mund të thithin një herë në mëngjes në një stomak bosh, dhe mund të shtrihet në disa pjesë në dy ose tre doza në ditë për tridhjetë apo dyzet minuta para ngrënies.

Opsioni dy

Mënyra e dytë e dietës në aktivizimit të karbonit është rritur gradualisht doza aq kohë sa ajo nuk do të përshtaten në një tabletë çdo peshë dhjetë kilogram e trupit bie drejtat. Filloni me tre ose katër pilula, i dehur në mëngjes në një stomak bosh. Pllakat larë poshtë me një gotë ujë të ftohtë. Kjo është pastrimi mënyra më e butë.

Opsioni tre

Pije e përditshme dhjetë pllakat e qymyrit, duke e ndarë pritjen në tri pjesë, një mëngjes, drekë dhe darkë, të lara mjaft poshtë me ujë, të marrë ato gjysmë ore para ngrënies. Kjo dozë është konsideruar si një shok, ai duhet të pajtohet me kujdes të veçantë.

Mos harroni dietë të aktivizimit të karbonit nuk duhet të zgjasë më shumë se dy javë, pasuar nga një ditë pushime pushim 10 ose 14. Kursi mund të përsëritet pas një pushimi, por mos merrni kryer larg, ose nevoja për të rivendosur funksionimin e microflora zorrëve, i cili është një proces i gjatë dhe i shtrenjtë.

Nëse keni qenë e keqe dhe e dhimbshme, kjo dietë duhet menjëherë të ndalet. Më shumë se tre në një rresht për të mbajtur normat e nuk duhet të jetë për të shmangur problemet shëndetësore dhe shëndetin.

Tablet qymyr pafuqishëm kundër ushqimit të tepërt dhe të tepërt, edhe në qoftë se ju keni arritur një rezultat të caktuar, duke u kthyer në normale për një regjim ushqimor që ju shkruani ato përsëri.

Komente të shumta tregojnë se qymyr hollim mjaft efektive, por duhet të shqyrtojë dhe të ndryshojë dietën e tyre, duke preferuar të shëndetshme, ushqim natyral dhe pije, përjashtuar menu përditshme ushqime të rënda dhe yndyrore.

Fakte interesante

 • Që pranimin në tërheqjen e plotë të qymyrit në trupin e njeriut nuk ka marrë dhjetë orë.
 • Acid dhe alkali në trup - është detyrë e pamundur për vuhlynky, por me të gjitha komponimet organike ajo copes përkryer.
 • Qymyr druri aktivizuar neutralizon efektin e drogës, ilaçe trajtuar atë budalla dhe të papërshtatshme.
 • Qymyr parë për qëllime mjekësore është përdorur në Indi lashtë dhe Egjipt, dhe ajo është përdorur për filtrimin e ujit, birrë dhe verë.
 • Mbidozë të drogës është i mbushur me kapsllëk, diarre, dhe dhimbje barku barkut, watch out për veten tuaj dhe me doza të kujdesshëm.
 • Në shtëpi farmaci pilulë marrë qymyr për të hequr qafe një gjellë e mbetur pas festës madhështore.
 • Përveç atyre që kanë probleme me stomakun dhe zorrët, tableta qymyr druri është kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga çrregullime të sistemit kardiovaskular, të komponenteve të karbonit të zvogëlojë efekt negativ në të muskulit të zemrës.
 • Ajo është përshkruar për gratë shtatzëna për të lehtësuar më të fortë sulmet toksicitetit.
 • Ai mund edhe të shpëtoj trupin e kripëra metalike të rënda, kjo detyrë nuk mund të përballojnë asnjë substancë tjetër e njohur për shkencën e sotme.

Në fund, unë do të doja për t'iu përgjigjur pyetjes kryesore, është e mundur për të humbur peshë duke përdorur aktivizuar karbonit. Përgjigja është, po, është e vërtetë, por vetëm si një mjet shtesë dhe plotësuese. Një universaliteti, popullariteti dhe kërkesë e madhe për dietën e qymyrit për shkak të çmimit të ulët, thjeshtësi, aksesit, dhe për pjesën më të madhe - vetëm mashtrueshmëri naiv e vajzave tona.