Clenbuterol për humbje peshe - reviews mjek dhe palestër trajner


Për të arritur përsosjen e formave njerëzit shkojnë në të madh, duke përfshirë përdorimin e drogave të ndryshme jo të destinuara për humbje peshe. Për të parë përdorimit Clenbuterol kohor për humbje peshe filloi sportistë bodybuilders, i cili besonte se ai ka veti yndyrë-djegia. Në vitin 1992, drogës ishte në listën e ndaluar për përdorim në sportet profesionale.

Përmbajtje

 • Çfarë është clenbuterol
 • Rekomandimet për përdorim dhe efektet anësore
 • Rishikimet e Clenbuterol për humbje peshe

Por shumë atletë amatorë të cilët nuk Dope kontrollin kërcënon ende përdorin këtë bronchodilators për "të thatë". Por jo gjithmonë hapa të tillë të çojnë në rezultatin e dëshiruar, me poznachayuchys negative në shëndetin e njeriut. Çdo njeri duhet të vendosë për veten e tij nëse është e nevojshme për të fituar mbi disa centimetra "vathë" në problemet bel që mund të mbeten për shumë vite.


Për ata që duan të provoni të drogës si një "pilulë magjike" për të humbur peshë, është e njohur jo vetëm me mendimin e mjekëve, por edhe me shumë komente të shumta të efektit të kënaqur dhe të konsumatorëve të pakënaqur. Ata gjithmonë mund të gjenden në internet, ose të dëgjojnë nga buzët e trajnerëve palestra. Ne nuk duhet të harrojmë se të gjithë njerëzit janë të ndryshëm dhe që nuk ka sjellë dëm në një tjetër, mund të rrënojat e shëndetit të një personi tjetër.

Çfarë është Clenbuterol?

Me veprimin e tij farmakologjik të Clenbuterol referohet drogës bronchodilators. Në dispozicion shpesh në formë të pilulës, por nganjëherë mund të gjenden shurup clenbuterol (ose injeksion). Drogës ndikon në sistemin nervor simpatik dhe beta receptorët dhe ndihmon për të bllokuar sulmet e astmës në njerëzit me astmë.

Substancë pritjes stimulon beta 2 receptorët në masë të madhe (që janë të lidhura me dritë) dhe shumë pak efekt në beta receptorin 1 (zemër lidhje).

Kjo ju lejon të prerë të shkurtër një sulm astmë të shkaktuara nga stresi dhe mos prekni muskujve të zemrës.

Ashtu si shumë droga të tjera, Clenbuterol është testuar në kafshë. Ajo pastaj u vënë re efektin e substancave anabolic në muskujt e minjve. Përveç kësaj, produkti është termohenykom në vetvete dhe ndihmon djegur dhjamin. Megjithatë, konfirmimi absolute e këtij informacioni nga mjekësisë ende, sepse trupi i kafshëve dhe njerëzve janë të ndryshme nga njëri-tjetri. Për më tepër, studimet e fundit të kryera duke përdorur bodybuilders tregoi se Clenbuterol mund të jetë jo vetëm shkaku i shumë problemeve shëndetësore, por edhe të çojë në humbjen e mases muskulore.

Në çdo rast, para se të marrë Clenbuterol për humbje peshe duhet të lexoni me kujdes udhëzimet dhe të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj. Për çdo problem fillestare shëndetësore eksperimente të tilla mund të shkaktojnë pasoja të paparashikueshme.

Rekomandimet për përdorim dhe efektet anësore

Nëse ju akoma keni një dëshirë të provoni të drogës dhe zhyroszhyhatelya anabolic, është e dëshirueshme për të vëzhguar ndjekur udhëzimet pritjen:

 • Doza për burrat duhet të jenë prej 2 gjer 8 tableta në ditë, dhe gratë - nga 2 në 4 tableta (humbje peshe);
 • duke marrë Clenbuterol për humbje peshe është e rekomanduar për 4-6 javë;
 • mundësisht të shoqëruar marrjen matjen e rregullt të temperaturën e trupit;
 • për të rritur kohëzgjatjen e përdorimit të forcës mund të jetë i kufizuar në tre ose katër javësh;
 • në çdo rast nuk mund të kombinohet me Clenbuterol ephedrine, si ajo në mënyrë të pashmangshme do të çojë në probleme të zemrës (ephedrine ndikon në zemër lidhur receptor beta 1);
 • së pari rritet gradualisht dozën (nga 1 në ditë 6), atëherë durojnë dozen për 6 ditë, dhe pastaj gradualisht të zvogëlojë atë;
 • në rast të ndonjë efekte anësore të drogës më të mirë të ndaluar krejtësisht.

Ndërsa përdorimi i temperaturës Clenbuterol e trupit të njeriut mund të rritet në një gjysmë shkallë. Kjo është arsyeja pse ajo duhet të matet dhe nëse ajo kthehet në vlerën normale, kjo do të thotë se droga ka pushuar për të vepruar. Doza nuk duhet të rritet, por plotësisht të refuzojnë të pranojnë. Ulja e dozës mund të jetë kur humbje peshe nuk është qëllimi kryesor, dhe ka një dëshirë për të rritur forcën e muskujve dhe durimin.

Sipas mjekëve

Në Clenbuterol mjekësi tradicionale përdoret me sukses për të parandaluar sulmet e dhimbshme të frymarrje në astma ose bronkit obstruktive. Si β2-agonist, përmes ndikimit të drogës në receptorët e duhura relakson fibrave bronkiale muskujve dhe zgjeron ato. Megjithatë, në vitet e fundit të drogës është aktive admirues i interesuar bodybuilding, palestër dhe humbje peshe shpejtë. Përdorimi alternativ i Clenbuterol për shkak të mekanizmave të mëposhtëm të efektet e saj në trup:

 • duke shkaktuar lipolysis (ndarje e yndyrë), në sajë të një ujëvarë të tërë të reaksioneve biokimike të njëpasnjëshme në të cilat enzima janë prodhuar që nxisin lirimin e acideve yndyrore nga qelizat yndyrë - adipocytes;
 • stimulon sintezën e catecholamines (hormonet e stresit - adrenalin dhe noradrenaline) që kanë ndikim të ndërlikuar në shumë procese, duke përfshirë "djegia" e yndyrë;
 • neutralizon lipase lipoprotein, e cila kontribuon në akumulimin e "reja" indet yndyrë;
 • rrit prodhimin e hormoneve tiroide, të cilat janë të lidhura gjithashtu me humbje peshe;
 • mbrojtjen e fibrave muskulore nga shkatërrimi gjatë tendosje intensive (efekti është vlerësuar veçanërisht kulturistami, sepse së bashku me humbjen e yndyrë përmirëson lehtësim muskulor, është "tharje" muskujt).

Këto cilësi "magjike" të veçantë për tableta e Clenbuterol, pasi shurup është shumë sheqer, i cili eliminon këto efekte. Drogës është marrë brenda 2 javëve të skemave të veçanta ofrojnë për përshkallëzim gradual dozë. Nëse është e nevojshme, të përsëritur pas një tjetër dy javë.

Në të njëjtën kohë eksperimente të ngjashme mund të parandaluar shumë se vetëm një person i cili është një shëndetësor të shquar. Edhe Asthmatics marrë Clenbuterol në doza terapeutike (80 mg në astmë të ashpër) shpesh përballen me partitë e saj negative, disa prej të cilave janë mjaft serioze. Pamja e tyre për shkak se droga specifike receptorët β2-adrenergjike janë jo vetëm në indin dhjamor, bronke dhe muskujt të dukshëm. Me pranimin e tij mund të zhvillohet:

 • aritmia (droga rrit miokardit tkurrshmërisë);
 • rrahje zemre të shpejtë;
 • vasospasm (përfshirë koronare, kërcënuese pectoris ose edhe infarkt miokardi);
 • konfiskimet;
 • dridhur gjymtyrë (dridhje);
 • Trazirat e brendshme;
 • pagjumësi;
 • djersitje;
 • rënie në numër të presionit të gjakut (deri në shok);
 • dhimbje koke;
 • ethe;
 • të përzier;
 • diarre;
 • nxituar;
 • aborti.

Një e rekomanduar për "djegien" e yndyrë dozë të Clenbuterol arrijë 100-140 mikrogramë. Ky medikament nuk punon vetëm për të zbatuar efektin e dëshiruar ushtrimin e nevojshëm shoqërues dhe dietë të ulët-proteina.

Kështu që ju mund të përdorni Clenbuterol vetëm me lejen dhe nën mbikëqyrje mjekësore. Para se ajo është shumë e dëshirueshme për të përjashtuar ekzaminuar:

 • Çdo sëmundjet kardiovaskulare (dhe kjo do të ishte mirë jo kufizuar në EKG banal, dhe të kryejë monitorimin e përditshëm të aritmisë kardiake për të përjashtuar të fshehura dhe probleme me rrjedhjen e gjakut);
 • shtatzënia e hershme;
 • hyperfunction i gjëndrës tiroide.

mjeku-gastroenterologist, PhD, Elina A.

Clenbuterol (tableta ose shurup) mund të shkaktojë një numër të ngjarjeve të padëshirueshme, të cilat duhet t'i kushtojnë vëmendje në rast të braktisin këtë mënyrë për të humbur një kg disa:

 • dridhje;
 • pagjumësi;
 • djersitje të tepruar;
 • tensioni i lartë i gjakut dhe dhimbje koke;
 • të përzier;
 • aritmia dhe probleme të tjera të zemrës;
 • Shfaqja gjykata për shkak të humbjes së kaliumit.

Përveç kësaj, droga e tregut shpesh "përmbytur" fakes. Tabelat e përbërjes pasigurt nuk mund të dëmtojë vetëm në mënyrë të konsiderueshme e shëndetit, por edhe të çojë në vdekje, por fallsifikimi çmimi zakonisht më e ulët se në origjinal.

Duke pasur Clenbuterol, efektet anësore mund të minimizohet duke përdorur skemën optimale ose i kombinuar me droga të tjera. Për këtë protivogistaminnye rekomandojnë përdorimin e drogës, duke përfshirë Ketotifen. Clenbuterol mund të përdoret me Ketotifen duke përdorur rregullat e mëposhtme:

 • nga 1 deri në ditën e 4 ju duhet të pini vetëm Clenbuterol;
 • 5 ditë përfshinte një Ketotifen microgram;
 • Next në kurs 27-ditor dozë të rritet Clenbuterol dhe dozë Ketotifen është dy mikrogramë;
 • 29-ditore ka një reduktim gradual në dozë: Clenbuterol 35 mg dhe Ketotifen - 1 mg.

Pas përfundimit të kërkuar pushim dy-javor.

Rishikimet e Clenbuterol për humbje peshe

Përkundër rrezik potencial për shëndetin, popullariteti i steroid anabolic, duke përfshirë ephedrine dhe Clenbuterol ende në rritje. Prandaj, asnjë të keqe do të jetë i njohur me një numër të rishikimeve në përdorimin e substancës;

Ai mori këshillën e trajnerit Clenbuterol. Rezultati: 4 kg në dy javë. Efektet anësore janë vërejtur vetëm gjatë javës së parë si pagjumësi dhe palpitations. Pastaj çdo gjë u ndal, por performanca është përmirësuar shumë. Ngatërrojnë një gjë: subjektin e dietë për të humbur peshë është e mundur pa drogë, pa shkaktuar lëndime. Unë për karrota dhe djathë të ulët yndyrë :.

Konstandini, 24 vjeç

Unë nuk e pëlqen. Sapo ka filluar duke marrë pilula - u dridhur në gjunjë dhe duart. Në ditën e dytë u rrit në mënyrë të konsiderueshme presion dhe temperatura u rrit pak, filloi migrenë. Trajneri im i këshilluar që të prisni disa ditë, ndërsa efektet anësore duhet të zhduken, por unë nuk mund të qëndrojë atë dhe e hodhi pritjes. Kurrë More'll provoni pilula dhe të vazhdojë të marrë sportive të ushqyerit.

Anastasia, 26 vjeç

Pi me Clenbuterol Ketotifen për tre javë. Nuk ka efekte anësore, pesha është në mënyrë të barabartë dhe shpejt. Por gjatë gjithë kohës torturuar nga pyetja nëse nuk do të ketë probleme shëndetësore në të ardhmen? Përgjigje definitive nuk ka marrë ende as nga trajneri apo mik i Endocrinologists. "

Denis, 29 vjeç

Përvoja ime e marrë Clenbuterol ka pasur probleme jo skaduar. Në çdo gjë e parë ishte e mirë, vetëm pak tronditi duart, por në mbrëmje një ditë më pas çdo gjë shkoi. Në ditën e tretë, orarin e zakonshme, për një goditje e lehtë në mëngjes dhe pas 10 minuta ndjeu dhimbje gjoksi. Pastaj nuk ishte aritmia, unë kam për të ndaluar dhe të ecin në shtëpi. Siklet zhduk vetëm pas 1.5 orësh, nuk kishte as për të shkuar në punë. Më parë në zemra u ankua, kështu që e lidhin situatën me marrjen Clenbuterol. Kjo është historia doli.

Victor, 27, një ish-atlet profesional

Dëshira për të pasur trupin e harmonik të njeriut, pa efekte të mëdha negative të stresit, si i vjetër sa bota. Por, duke thënë se "lehtë dhe nuk tërheq peshk nga pellg" u shfaq gjatë para se të modës për thinness. Mobilje moderim, mënyrë jetese aktive dhe profesion përditshme do të japin jo vetëm bukurinë, por edhe shëndetin, pa efekte anësore dhe humor të keq. Por rezultati do të kënaqet gjatë gjithë jetës, jo vetëm disa javë apo muaj