Kanellë dhe mjaltë për humbje peshe të shijshme dhe të shëndetshme


Rreth vetitë unike të të gjithë mjaltë e di: ai trajton, warms, forcon sistemin imunitar, rregullon metabolizmin e karbohidrateve. Kanellë ul oreksin, përmirëson tretshmërinë e yndyrës, ndihmon në eliminimin e toksinave dhe toksinave nga trupi.

Përmbajtje

  • Ku ka kanellë me mjaltë këtë efekt
  • Si për përgatitjen e një pije nga një përzierje e mjaltit dhe kanellë
  • Këshilla të dobishme

Përdorni kanellë me mjaltë për humbje peshe filloi relativisht vonë. Sigurisht, duke folur për kokteje të tilla si zgjidhja për trashje është shumë naive - vetëm shikoni në mjaltë kalori (310Kkal \ 100g). Por si një ilaç i mirë për shërim pas ushtrimit dhe ul oreksin - duhet të i kushtoj vëmendje.


Ku ka kanellë me mjaltë këtë efekt

Kanellë - një ndihmësi i madh në trajtimin e sëmundjeve të sistemit të frymëmarrjes dhe traktit gastrointestinal. Përdorimi i rregullt i këtij erëz ndihmon për të shpejtuar metabolizmin dhe eliminimin e toksinave nga trupi, e cila është shumë e rëndësishme kur humbjen e peshës. Ajo ul oreksin, zvogëlon urinë, madje edhe të aftë për të nuhatës kanellë ul oreksin.

Për të kontrolluar oreksin mund të blejnë vaj esencial e kanellë ose temjan shkopinj me kanellë. Kjo është veçanërisht e rëndësishme do të jetë në mbrëmje, për shkak se në atë kohë shumë njerëz kaq shumë duan të hanë. Sweet, aroma e këndshme ulet dhe uria nuk do të hani gjatë natës, dhe në të njëjtën kohë të qetë sistemin nervor.

Mjaltë normalizes metabolizmin dhe trajtimit proceset në trup, duke e bërë sheqer më të tretet, urinë shurdhër, zvogëlon dëshirat për ëmbël. Kjo është një produkt natyral që, ndryshe nga sheqerna dhe ëmbëlsirat tretet pothuajse 100%.

Edhe pse kjo kalori të lartë se sa sheqer, mjaltë, fruktoza përmes shumë më të ëmbël dhe të marrë atë në sasi të mëdha pamundur. Replace sheqer gradualisht të mjaltit në dietën tuaj, dhe rezultati nuk do të marrë kohë. Opsionet e mrekullueshme mëngjes, të cilat japin trupit energjinë e nevojshme dhe nuk do të mblidhen yndyrë - drithëra, djathë ose drithëra me mjaltë.

Secili prej këtyre përbërësve është e mirë në vetvete, por efekti i theksuar mund të përfshijë në pije tuaj të përditshme dietë me mjaltë dhe kanellë për humbje peshe. Kjo do të sigurojë një efekt i dobishëm për trupin, si një e tërë dhe do të kontribuojë në procesin e gjetjes shpëtoj peshë të tepërt.

Si për përgatitjen e një pije nga një përzierje e mjaltit dhe kanellë

Përgatitja e kësaj mrekullie Mos pini marrë kohë, recetë është e thjeshtë. Një lugë çaji kanellë për të derdh një gotë me ujë të nxehtë të pastruar dhe të lënë të mbush për disa orë. Perfect për të bërë atë në mbrëmje, pastaj mëngjes do të shtojë vetëm infuzion të kanelle lugë çaji mjaltë dhe pini e dobishme për figura të pakta është gati!

Nëse nuk ka kohë, ju nuk mund të insistojnë kanellë, dhe vetëm shpërndajë atë në ujë të nxehtë, pastaj të ftohtë në temperaturën e dhomës dhe shtoni mjaltin. Përbërësit e padëshirueshme shpërndajë në ujë, në të cilin rast ata humbasin pronat e tyre të vlefshme të valë. Mos pini të ngrohtë përsëri, kjo zvogëlon efektivitetin e saj.

Sigurisht, kanellë dhe mjaltë për humbje peshe fillon të japë rezultate vetëm si pjesë e një sërë masash. Mos kini frikë të eksperimentojnë, ju mund të shtoni për të pirë një lugë gjelle lëng limoni ose një lugë çaji xhenxhefil integruar. Këto produkte janë gjithashtu të vendosur mirë në luftën për figura të pakta.

Të marrë një pije me mjaltë dhe kanellë nevojë për jo më shumë se një filxhan në ditë, duke e ndarë atë në dy faza. Hera e parë që ju duhet të pini një gjysmë gotë në mëngjes në një stomak bosh, e dyta - në mbrëmje gjysmë ore para gjumit.

Një plus pije caktuar ndryshe nga shumë kokteje dietë - shije të këndshme aromatike që i japin kanellë me mjaltë natyral. Për humbje peshe është e rekomanduar për të marrë një pije për një muaj, pastaj të marrë një pushim. Nëse pesha e tepërt është shumë e shumë të marrë kurs mund të përsëritet disa javë.

Shumë e rëndësishme: në qoftë se, pasi konsumi i pije ndjerë siklet, ju duhet të zvogëlojë numrin e pritjet apo normë ditore. Nëse disa ditë simptomat e pakëndshme të zhduket, është më mirë që të braktisin përdorimin e këtij recetë.

Këshilla të dobishme

Ka disa nuanca përdorimi i këtyre produkteve, të cilat duhet të dini.

  • Honey - një alergjen të fortë, në mënyrë që të përfshijë atë në dietë duhet të bëhet gradualisht dhe me kujdes, sidomos ata që vuajnë nga çdo lloj alergjive;
  • më mirë zgjidhni produktin unpasteurized, pasi pasterizim neutralizohet enzimet e nevojshme;
  • blej Bletarëve mjaltit mundësisht në apo parqet e bletëve inspektuar në dyqane, atëherë ajo do të jetë i cilësisë së duhur;
  • Nëse mjalti është ruajtur më shumë se një vit, pronat e tij të dobishme janë të minimizohet;
  • hypertensive dhe njerëzit që vuajnë nga gjakderdhje, ju duhet të jenë të kujdesshëm me kanellë, si ajo stimulon qarkullimin e gjakut;
  • më të mirë për të braktisur këto produkte në temperatura të larta, pasi efekti i tyre Ngrohja mund të provokojë përkeqësimin;
  • kujdes duhet të merren me përzierje kanellë-mjaltë për gratë shtatzëna për të parandaluar zhvillimin e mëtejshëm të alergjive në fëmijën;

Nëse asgjë e mësipërme nuk do të shqetësojë ju, ju mund të sigurtë përdorni këto shtesa të shijshme dhe të shëndetshme për çdo ushqim dhe pije.

Një nga kushtet për një dietë të suksesshme është pranimi i tij i brendshëm, të kuptuarit se trupi është diçka e dobishme dhe e mirë. Dhe në qoftë se për disa arsye kanellë dhe mjaltë është e pështirë dhe të pakëndshëm, i bie në dietë hollim me produkte të tjera.

Përkundër të gjitha cilësitë pozitive të mjaltë dhe kanellë, ata nuk janë një ilaç për trashje. Ju mund të shtoni ato në dietën tuaj, por mos harroni në lidhje me ushqim të shëndetshëm, një jetese aktive dhe qëndrimin pozitiv në rezultat. Shko tek qartë dhe me besim qëllimi do të shpërblehen për përpjekjet e tyre!