Lemon dietë për humbje peshe - recetë shifër të pakta


Shumë njerëz duke u përpjekur për të humbur peshë, janë drejtuar në dieta të ndryshme të zbrazë veten nga uria dhe nuk mendoj se ju mund të humbni peshë pa asnjë humbje për shëndetin. Lemon dietë referohet në mënyrë specifike për metodat e tilla të humbjes së peshës, edhe pse jo të gjithë e shohin atë seriozisht.

Përmbajtje

 • Dietë Parimi limon
 • Lemon dietë detox
 • Kefyrno - Lemon Ushqimi

Dietë Feature limon është se ai është i kundërindikuar në personat me aciditet të lartë të stomakut, që vuajnë nga ulcera dhe të prirur për urth. Reaksionet alergjike ndaj agrume është shkak për refuzimin e dietë. Nëse sëmundja e mësipërme nuk kanë lidhje me ju, e konsiderojnë veten me fat. Ju keni mundësi të shkëlqyer për marrjen e shpëtoj peshë të tepërt.


Dietë Parimi limon

Aplikoni dietë limon për humbje peshe nuk ishte shumë kohë më parë. Ka një numër opsionesh, por ata të gjithë të zhvillohet në kushte të stabilitetit emocional. Ju nuk keni për të marrë nervor dhe të ndjehen të pakëndshme në stomak për shkak të urisë. Në vend të kësaj, ju do të jetë i ushqyer mirë, të lumtur dhe të pakta!

Metoda e humbje peshe me përdorimin e limon është i bazuar në aftësinë e tyre për të përmirësuar tretje, të përshpejtojë proceset metabolike në trup dhe prishen qelizat yndyrë. Kombinimi i proteinave me acid limoni në një sfond të ushtrimit të rregullt promovon humbje peshe shpejtë. Pa marrë parasysh se cili opcion keni zgjedhur dietën limoni, ju duhet të ndiqni një dietë të ekuilibruar plotë i kufizimit të karbohidrateve të thjeshta. Përndryshe, efektiviteti i dietë është reduktuar në zero.

Lemon mban rekordin në mesin e frutave agrume për vitaminë C. Ajo ka një efekt antioxidant në trup, stimulon mbrojtjen e trupit, aktivizon të gjitha organet dhe sistemet.


Gjatë mungesës dietë limoni e artikujve bazë ushqimorë nuk është ndjerë. Fibra, vitamina, karbohidratet efikasitetit, gjithë ky trup do të merrni në mënyrë të plotë.

Ushqimi në ujë me limon - është më e lehtë dietë opsion agrume. Ju mund të mbajë menu e tyre të zakonshme, duke kufizuar të dëmshme për të krijuar produkte dhe duke shtuar pije limoni për të filluar ditën. Kjo dietë përfshin respektimin e skemës së mëposhtme:

 • Dita 1: Lëng i një limoni qelqi +
 • Dita 2: lëng të dy limon + 2 gota ujë.
 • Dita 3: Lëng i tre limon + 3 gota e ujit.
 • Dita 4: Lëng i katër limon + 4 filxhan ujë.
 • Dita 5: Lëng i pesë limon + 5 gota ujë.
 • Dita 6: Lëng i gjashtë limon + 6 gota ujë.
 • Dita 7: agjërimi për tre litra ujë të tre limon i shtrydhur, shtoni një lugë gjelle mjaltë dhe pirë gjatë gjithë ditës. Më shumë se çdo gjë tjetër në këtë ditë nuk mund të hani.

Duke filluar nga dietë tetë ditë përsëritet në mënyrë të kundërt, në ditën e fundit duhet të jetë trajtimi.

Nëse ju nuk jeni gati për një acid të tillë limoni provë, vetëm të shtoni më shumë limon kur gatim. Për shembull, një lëvozhgë ose pjekje casseroles dhe salads, ose pije lëng. Uji me limon për humbje peshe dhe efektive pa skemën e pajtueshmërisë. Bëjeni një rregull për të filluar çdo mëngjes me një gotë ujë të ngrohtë me limon. Pas këtij rregulli të thjeshtë, ju jo vetëm që do të fillojë për të humbur peshë, por trupin tuaj të pastër.

Lemon dietë detox

Gratë që ankohen për skuqjen në fytyrë dhe dhimbje koke duhet të i kushtoj vëmendje për të detox - dietë.

Kjo dietë limon për humbje peshe recetë të cilat mund të zvogëlojë peshën tuaj dhe për të marrë pamje të shëndetshme. Por ndiqni një dietë të tillë një javë nuk është i rekomanduar.

Çdo ditë duhet të fillojë me ujë limon. Ditën e parë të spastrimit dietë, menu shembullore:

 • Mëngjesi: sallatë frutash me të ulët-yndyrë kos.
 • Dreka: uji Lemon, një banane.
 • Dreka: Djathë se 5%, kos.
 • Rostiçeri: ujë limon, perime.
 • Darka: peshk pjekur me limon, majdanoz.

Dy orë para gjumit pini pije limoni.

Siç mund ta shikoni, dita e parë e dietës përbëhet nga proteina dhe ujë me limon. Ky kombinim është një fillim i mirë për të filluar procesin e humbjes së peshës. Në të gjitha ditët e tjera duhet të shtohen në mëngjes dhe drekë komplekse karbohidratet të, të tilla si bollgur, bukë gruri tërë ose biskota Bran në sasi të vogla.

Shumë vajza të cilët kanë përjetuar efektet e dietës citric, duke lënë komente kryesisht pozitive. Kjo nuk është befasuese, sepse kalori çdo ditë jo më shumë se 1200 kcal, atëherë së bashku me ushtrim trupi do të fillojë të shpenzojnë rezervat e tyre në formën e yndyrë.

Kefyrno - Lemon Ushqimi

Sidomos për ata që janë të interesuar në humbjen e peshës shpejtë në festimet prag, metodologjia e themeluar dy produkte në dy ditë.

Me fjalë të tjera kos - dietë limoni. Për mëngjes ju duhet të marrë një gjysmë limoni dhe gjysmë litër kos me përqindje të ulët-yndyrë.

Në drekë, kefir në të njëjtën masë dhe një limon. Darka përsërit mëngjes.

Rezultati pas dy ditë mahnitëse humbjes së pritshme në peshë deri në tre kilogram. Prandaj nuk rekomandohet të përdorin atë për më shumë se dy ditë.

Cili opcion për të zgjedhur një limon dietë, për ju. Mbaj mend, sëmundja e tretjes sistem është një contraindication të përdorimit të dietë. Në qoftë se në procesin e humbje peshe që ju të përjetojnë ndjenjat e urth, ose ka filluar të tregojë shenja të alergjisë (skuqje, kruarje, puçrra fytyre) duhet menjëherë të ndalet dietë.

Përbërja dietë me limon për ata që kanë nevojë për të humbur jo më shumë se pesë kilogramë. Nëse ju vendosni për të diversifikuar tuaj acid limoni dietë, dhe nuk janë të frikësuar nga rezervimi vetëm mund të ju uroj suksese!