Dietë oriz për humbje peshe dhe shëndetin


Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me mbipeshë dhe duke u përpjekur për të shpëtoj prej tyre, duke shkuar me forcë për të marrë ofensivën, ajo është shumë e përshtatshme për këtë kohë. Pranvera! Vazhdoni me dietë që do t'ju ndihmojë të bëhet zbehta. Dietë shkëlqyer oriz për humbje peshe do të përballen me detyrën.

Përmbajtje

 • Oriz dhe oriz dietë
 • Jo vetëm pohudeem por ndreqshëm Shëndeti
 • Cili është rezultati?

Oriz dhe oriz dietë


Në renditjen e metodave më efektive të peshës dietat humbje përdorimit oriz zënë një nga pozicionet më të larta. Në mënyrë tipike, përbëjnë bazën e orizit dhe perimeve të tyre

"Violinë e parë" i referohet oriz, me lëndë ushqimin e kombeve lindore. Duke mënyrë si ato kokrra hollë të mençur dhe të Lindjes? Ndër të cilat, që ra fjala, shumë qindvjeçarët.

Përparësitë kryesore të orizit është që të:

 • Një i pasur;
 • Kalori;
 • Ai përmban shumë vitamina;
 • Fibër intensive perimeve të dobishme;
 • Ka një aromë të këndshme neutral.

Kokrra oriz modeste (sidomos para) mund të:

 • Prodhimi prej kripërave të padëshiruara të trupit human;
 • Një efekt i dobishëm në tretje;
 • Trupi i qartë i "slagging".

Dietë Rajs rezultat nganjëherë vetëm tronditëse: në kushte të caktuara pesha e një personi mund të shkojnë fjalë për fjalë me orë. Ajo ka avantazhe të mëdha, si:

 • Mungesa pothuajse e plotë e contraindications;
 • Kjo nuk do të shkaktojnë reaksione alergjike;
 • Njeriu hudnuchy asnjë mungesë e vitaminave.

Dietë oriz shumë. Le të përpiqen për të sistematizuar diversitetin e tyre.

Jo vetëm pohudeem por ndreqshëm Shëndeti

Ndani dietë ekzistuese oriz nga shkalla e intensitetit të humbjes së peshës. Le të mos harrojmë për përfitimet si oriz, si një produkt ka cilësi të mira kurative.

Të vështira, por edhe intensive quajtur "oriz kupa"

Ajo fjalë për fjalë do të shkatërrojë 3 ditë 3 deri në 5 kg. Në fund të fundit është e thjeshtë: Vlim 1 filxhan oriz. Kjo është dietën tuaj të përditshme. Ndani të gjithë shumën e barabartë me 3-4 copa dhe hani gjatë ditës.

Për të ndryshme ju mund të hani menu 2-3 mollë jeshile. Të jetë i sigurt për të pirë çdo ditë të paktën 2,5 litra ujë të pastër. Është e rëndësishme për të pirë për 30 minuta përpara se të hahet, ose një orë pasi të hahet një shërbejnë.

Ndërsa dieta të tilla nuk duhet të gomave veten fizikisht duke kërkuar, nuk do të ndjehen dobësi.

Të butë, por jo më pak produktive kos oriz-dietë

Kohëzgjatja 5 ditë ajo do të ndihmojë të shpëtoj prej 4-5 kg ​​nëse ndjekim rreptësisht rekomandimet. Ata janë. Dietë e përditshme përbëhet nga:

 1. 1 filxhan oriz i gatuar;
 2. 0.5 litra kos;
 3. 2 mollë jeshile;
 4. 2.5 litra ujë të pastër.

Hani një dietë nevojën për të lejuar për 3-5 pritje. Gjatë pushimeve të pini 1-2 gota ujë.

Dietë të butë dhe të këndshme oriz-mjaltë

Në qoftë se ju uleni në të një javë, ju mund të humbni 3-5 kg. Dietë e përditshme më demokratike. Rajs lejuar për të ngrënë 0.5 kg (gatuar natyrisht) për 4-5 pritje. Ai "pidsolodzhuyetsya" pije të shijshme mjaltë-limon. Pini ajo duhet 3 herë në ditë për një gotë.

Të përgatisë atë të thjeshtë: në një gotë me ujë të ngrohtë zier për të shpërndarë një lugë mjaltë dhe një ngjeshje e fetë limoni atje.

Një dietë e tillë intensivisht aktivizon metabolizmin, pesha fillon për të shkuar shpejt.
Duhet të theksohet se çdo dietë oriz osteokondroza gjë thjesht i pazëvendësueshëm, si ata vënë kripë shtesë nga trupi. Nëse humbje peshe është reduktuar ndjeshëm ngarkesën në nyje, e cila është gjithashtu shumë e dobishme për trupin.

Aktive dhe pastron që heq kripërat dhe me përjashtim të lëngshme tepërt është bessolevaya dietë oriz.

Ushqimi "pesë vëllime"

Në një gotë të vënë 2 lugë oriz. Mbushur me ujë. Brenda 4 ditëve të ndryshimit të përditshme në gota e ujit. Në ditën e pestë të filluar dietë. Nga kupa e parë bosh dhe të hani të gjitha oriz e - ngjyhet dhe hahen të papërpunuara, pa ndonjë aditivëve. Re-mbushur një gotë oriz dhe ujë.

Ditën tjetër, të përsëritur manipulimin me një gotë të dytë. Dhe kështu ngjyhet oriz për të absorbuar për 2 javë. Gjatë kësaj kohe trupi juaj pastruar të përkryer, do të lëngjeve të tepërta dhe kripë.


Ju mund të hani si zakonisht, me menu dietë oriz nuk do të ndryshojë. Vetëm nevojë për të ngrënë pa kripë. Shmangni ushqimet e kripura, ushqim të tillë si shpejtë, salcice. Preferojnë produkte natyrore.

Humbja e peshës nuk është shumë e madhe (2-4 kg), por përfitimet për trupin e skompensiruet. Nëse ju duket e frikshme dhe ky opsion, pastaj e konsiderojnë versionin e fundit te dietë.

Rajs Ushqimi "një javë"

Më të butë dhe "transferohen lehtë" nga të gjithë. Uria torturon saj nuk e tmerrshme. Në themel - oriz dhe perime. Dhe perime në të gjitha mënyrat: papërpunuara, steamed, të ziera. Mbi të gjitha, shuma e një vakt ishte më pak se ose e barabartë me shumën ngrënë oriz.

Sigurohuni që të përfshijë një menu bishtajore (fasule, thjerrëza, soje), është burim i domosdoshëm i proteinave. Majonezë ndaluar dhe kripë, erëza me soje salcë përdorim vetëm.

Hani në planifikuar mëngjes, drekë dhe darkë. Gjatë pasdites ju mund të gëzojnë frytet. Dhe tani kushti më i rëndësishëm. Bëni pëllëmbë tuaj si pllaka. Kjo është një pjesë të vogël dhe është sasia e ushqimit që ju mund të hani në një kohë. Dhe mos harroni se shumica apo gjysma e saj duhet të jetë zier oriz.

Për të jetuar në një javë të tillë të vështirë të dietës, por 04:57 kg thonë "lamtumirë".

Cili është rezultati?

Natyrisht, argumenti më bindës në favor të një dietë të orizit do të shërbejë si reagime dhe rezultatet e zbatimit të saj, të cilat do të plotësojnë përshtypjen nga leximi. Fjala për ata që kanë përdorur dietë popullore oriz.

Alla, 42 vjeç

Unë jam një kundërshtar kategorik i humbje peshe shpejtë. Çfarë ka shkuar shpejt, shpejt, dhe kthehen, madje edhe me pryveskom. Peshë tashmë ishte mirë tejkaluar 100 kg me lartësi 160 cm. Mosha nuk është e re, dhe kur "ritëm" mund të ecin dhe udhëtim me biçikletë. Ajo ishte e vështirë për mua dhe nyje e mia. Në fakt, unë nuk u afrua dietë oriz.

Karina, 27 vjeç

Dashuri fiku, kam zgjedhur dietë oriz për të prodhuar harmoni. Përpjekjet e para (u ul për një javë në një dietë oriz) pa rezultat, por pastaj trupin e rikonstruktuar, ose atë peshë ishte për të shkuar. Për dy vjet, një herë në javë në muaj ata oriz me perime. Rezultati - minus 20 kg. Në keqe im!

Catherine, 32

Kapur se përveç dietë hollim oriz ofron dhe pastrim. Dhe pastrimi dhe zorrët, dhe nyjet e kripërave dhe lëngjeve të tepërta nga indet. Vendosur. Në kavanoza majonezë ngjyhet oriz, atëherë vkushala e tij të pakënaqur. Dhe të tërhequr gradualisht. Pesha është!

Alla, 19 vjeç

Rajs dietë - kjo është e vërtetë, e mirë! Në hollë oriz-perime 5 kg në javë. Vetëm të vazhdojë aty duke zvogëluar hënën, kështu që në mënyrë efikase.

Ah, dietë ... dhe ne nuk mund të, dhe ajo ... Por rezultati është! Pra, ne duhet të veprojmë. Jo larg sezonit të plazhit, është koha për të sjellë veten në formë. Zgjidhni një opsion dhe të vazhdojë. Ajo që ne jemi bukuritë keq pakta orientale?