Dietë të arsyeshme Protasov ndryshim për mirë trupin tuaj dhe jetën tuaj


Shumë prej nesh, fjala "dietë" është kujtimet e dhimbshme e ditëve të uritur, dëshirat insatiably ushqimore, malluar për diçka të shijshme, nga frika e numrave kandidon për peshore kat. Dhe shpesh, duke arritur rezultate në humbje peshe, ne së shpejti do të konstatojë kthimin e tij triumfues. A mundet një Protasov ri dietë të ndihmojë të shmangur këto surpriza bezdisshëm? Le të përpiqemi të kuptojmë ...

Përmbajtje

 • Çfarë është dietë Protasov
 • Metodat Përshkrim hollim
 • Parimi i funksionimit
 • Rezultatet e komente
 • Recipes e ushqimeve dietetike


Çfarë është dietë Protasov

Kjo ndoshta nuk është një sekret i madh, por, megjithatë, unë dua të fillojë një bisedë me këtë banalitetit. Pesha humbje fillon "nga koka". Nuk është përjashtim dhe dietë Kim Protasov. Nevojë për një qëndrim mendor dhe forcë. Nëse qëllimi është humbje peshe, dhe ju vendosni për të marrë rezultate, të jetë i durueshëm dhe të qëndrueshme.

Metodat Protasov jo ushqim i përhershëm stilit, ajo zgjat 5 javë. Semydenky Secili ka karakteristikat e veta. Pastaj vijon një dalje të butë nga dietë dhe ju hani përsëri normalisht.

Ka disa rregulla të përgjithshme. Le të fillojmë me ta:

 • Futje e përditshme kalori nuk duhet të tejkalojë 1500 kcal;
 • Shkalla e përditshme e yndyrë - jo më shumë se 40 gram .;
 • Kjo është e detyrueshme për të pirë 1.5 litra ujë në ditë, dhe mundësisht 2 litra;
 • Çaj dhe kafe ju mund të pini sa më shumë që është e nevojshme, por nuk ka sheqer të shtuar;
 • Vetëm hani perime të papërpunuara dhe në kombinim me produktet e qumështit, në një raport: 2 pjesë në 1 pjesë produktet e perime të qumështit;
 • Çdo ditë në dietë duhet të jetë i pranishëm vezë të ziera;
 • Çdo ditë, hani 3 mollë jeshile (të mbajë një ekuilibër të karbohidrateve në trup).

Menjëherë bëhet e qartë që nuk do të jetë në gjendje të përdorin dietë Protasov. Nëse një person ka një reaksion alergjik të këtyre produkteve, është mirë që të mos e përdorin këtë teknikë.

Metodat Përshkrim hollim

Gjëja kryesore në përshkrimin ka tre fjalë magjike: "Hani atë që ju dëshironi!" Por ... nuk ka kufizime në parametri "se". Kjo dietë përshkrim Protasov:

Java e parë

Hani shumë perime dhe mund të jetë i ulët-yndyrë (jo yndyrë më shumë se 5%) produktet e qumështit. Hani trangujve, domate, speca, lakër dhe perime të tjera të papërpunuara. A nuk e kufizojnë veten për djathë me përqindje të ulët të yndyrës, kefir, qumësht i thartuar pjekur, kos.
Mos harroni se ju mund të trajtoni veten vezë të zier dhe çaj. Edhe të gëzojnë kafe! Dhe ju prisni tre mollë të bukura. Uria në bollëk të tillë nuk është saktësisht e tmerrshme.

Sheqeri përjashtojnë plotësisht, karbohidratet na përkrahni mollë. Salt lejohet në moderim.

Java e dytë

Ne do ta mbajë atë në të njëjtin regjim qumështit-perimeve. Interesante, deri në fund të javës së dytë trupi merr përdorur për një dietë të tillë dhe fjalë për fjalë kërkon vetëm ato produkte. Shumë prej tyre nuk duan të hanë edhe le vezë. Ka një ndjenjë të butësi dhe pastërti e brendshme.

Javën e tretë

Dietë e ndryshimit të vogël. A nuk e kufizojnë numrin e perimeve. Vëllimi i prodhimeve të qumështit dhe djathrave të reduktuar. Në vend të kësaj, menu përfshin enët e mishit, pulave apo peshk.

Në ditë është e lejuar 300 gram mish, steamed mundësisht. Ju mund të hani dhe të mallrave të konservuar, me kusht që ato të përmbajnë vetëm mish ose peshk me kripë, pa ndonjë aditivëve.
Këto peshku mund të hahet i kripur, të thata mish në formë. Në fund të javës për të kufizuar numrin e kos përdorur dhe djathë.
Gjatë kësaj periudhe, rezultatet e përpjekjeve tuaja do të jetë manifestim i jashtëm, humbje peshe është e dukshme dhe e prekshme.

4 dhe 5 javë e dietë

Dy javët e fundit nuk ndryshojnë në përmbajtje nga të tretë. Hani mish, djathë, peshk, vezë, mollë, perime më shumë para. Pini produktet e qumështit, çaj, kafe dhe shumë ujë.

Kim Protasov dietë jep rezultate shumë interesante. Vështirë të besohet, por pas tij ju vështirë se do të detyrojë veten për të ngrënë një copë bukë apo sallam roll. Fried ëmbëlsira patate ose të mbetet në një tjetër, "dodietnoy" jetës. I ashtuquajturi "protasovke" Ju ndryshuar prioritetet ushqimor.

Parimi i funksionimit

Çfarë ndodh me ne gjatë këtyre pesë javëve të dietë? Pse jemi të humbur peshë pa siklet pritet moral?

 • Për të mbështetur një dietë e tillë është e lehtë, ju nuk ndiheni periudhave të shkurtra të dhimbshme të urisë. Në çdo kohë që ju mund të hani sallatë, fetë djathë apo diçka tjetër.
 • Ushqimi është ndërtuar shumë mirë. Ju hani shumë perime, duke marrë doza të mëdha të vitaminave, mineraleve, fibra dhe minerale. Por në të njëjtën kohë konsumojnë dhe yndyrna të cilat nuk janë të përjashtuar nga dietë. Kjo është qasje e drejtë.
 • Trupi merr shumë proteina nga produktet e qumështit. Nuk është ind dhjamor, por muskujve nuk ndryshon ndërtuar edhe deri. "Milk" do të mbështesë ju lactose dhe kalcium.
 • Mungojnë karbohidratet padobishme normalizes veprimtarinë e pankreasit dhe dulls dëshirat për ëmbëlsirat.
 • Perime yndyrë shkakton zorrët të punojnë në mënyrë aktive dhe si duhet, metabolizmin normale.

Kjo dietë është një tipar. Nga ajo që ju duhet të duhet të shkojnë për të arritur rezultati ishte i qëndrueshëm. Tërheqja graduale mund të konsiderohet si një vazhdim i efektit të kursit ose konsoliduar.

Për shembull, në 6 dhe 7 javë ju zëvendësojë prodhimet e qumështit janë të njëjta, por me më pak yndyrë, dhe sallatë perimesh të shtoni pak vaj perimesh. Shkruani një dietë të yndyrës bimore.

Në vend të kësaj hani mollë dhe disa fruta të tjera fruta të thata. Ju mund të hani disa arra apo ullinj.

Më 8 dhe 9 javëve të filluar të përdorni perime gatuar dhe më shumë mish.
Gradualisht kthehen në menynë e zakonshme.

Rezultatet e komente

Mbi efektivitetin e çdo dietë gjyqtari më i mirë, lexuar mendimet e njerëzve të cilët e kanë përdorur atë në praktikë. Ushqimi rishikon Protasov ka të ndryshme, por shumica e të anketuarve të saj përdoret kjo metodë jep vlerësim të lartë pozitiv.

Alla Serneevna (45)

Mos hani pas gjashtë, kam harruar në lidhje me ëmbëlsira dhe candies vështirë (!), E kufizuar yndyrë dhe miell. Çdo mëngjes, shikuar në pasqyrë dhe ka pritur për një mrekulli. Mos prisni, por mësuar për dietë Kim Protasov. Nëse takuar atë, pastaj u përkulën këmbët. Dy muaj më vonë, të gjithë Akhali! A nuk njihet! Sinqerisht, nuk zvazhuvalasya, por rezultati është mahnitëse. 10 Kg vetëm shkuar.

Alina (24 vjet)

Mishi nuk zgjati, dhe perimet nuk mund të përballojë. Dy javë provuar të pakapërcyeshme. Trupit të kërkuara zemëruar Produktet e qumështit proteina mishi nuk janë zëvendësuar mungesën e tij. U dorëzua.

Natalie (32 vjet) 

Telefonatat e humbni shpresën nga ata që para dy javë e peshës është i ngadalshëm. Kurajo. Ju do të shpërblehet kur, pasi javën e tretë është gradualisht normalizes metabolizmin dhe vëllimit tuaj shpejt do të shkrihet.

Natalia (36 vjet)

I liked ndjenjë. Uria nuk e ndjejnë peshën e nevojshme për të hequr të mëdha. Unë kam qenë jashtë dietë. Si rezultat i kësaj, i gjithë cikli shtrihet për 4 muaj. Por minus 25 kg!

Catherine (26 vjec)

Inkurajimi rezultat! Kur ju filloni të ndiheni të lehta dhe të reduktuar bel, unë dua që të vazhdojë dhe të shkojë deri në fund. E vetmja gjë që i ngatërrojnë mua personalisht - një sasi e madhe e ujit. Ndonjëherë, kur të frustruar. Akullore hani. Megjithatë, dy muaj humbur 6 kg. Cheers!


Opinionet dietë Protasov dhe rezultatet e përdorimit të saj mund të shërbejë si bazë për të reflektuar mbi zbatimin e saj të privatësisë. Edhe në qoftë se ju nuk e humbni peshë, e përdorin atë të paktën një herë në vit për të përfituar trupin.

Recipes e ushqimeve dietetike

Njohur më në fund me disa dietë interesante dhe e thjeshtë receta Protasov:

Sallatë perimesh

Merrni 2 pjesë: domate, speca, tranguj. 1 qepë. Të gjitha të prerë dhe përzierje. Sasi e vogël me djathë integruar (60 gram).

Sallatë me kallamar

150 g kungull, prerë në shirita, të mbuluar me ujë të valë. Dërgo në për 30 minuta. Pritini 150 g gatuar kallamar. Pres mollës dhe kastravecit. Mix produkteve, kripë dhe pour kos.

Sallatë me Tuna

Pritini 2 gjeth e selino dhe dy domate. Shto Konserva Tuna Bank në lëng të vet. Pak kripë dhe piper dhe sezonin me kos.
Gëzojnë të gjitha oreksin dhe të butë humbje peshe dëshiruar! Nëse dikush do të zotërojë receta për enët interesante "protasovki" - pjesa! Ndoshta ushqimi juaj mund të ndihmojë dikush të jetojë një isha i vogël 5 javë lehtë dhe me efikasitet.