Sa kalorive në një mollë dhe dallimin në mes varieteteve të kuqe dhe të gjelbër


Molla. Lëng, të lëngshme, kuq. Produkt tradicional i Rusisë, dhe i dashur nga të rriturit dhe fëmijët. Në aromë të bukur dhe shije freskuese, mollë kryer shumë komponente të dobishme - vitamina, minerale, fibra, pektin. Dhe ju e dini sa kalori në një mollë? Shumë pak, duke e bërë këtë fryt të mrekullueshme gjithashtu produkt dietetike.

Përmbajtje

  • Pra, çfarë është dobia e mollë
  • Kjo mollë shërbimeve
  • Kjo nuk mund të jetë mollë
  • Kuqe ose jeshile

Pra, çfarë është dobia e mollë


Apple 87% e ujit; kalori kuqe mollë aq shumë sa që do të sigurojë rreth 3% e marrjes kalori të përditshme. Në fund të fundit shumë substanca çakëll - fibra, pektin, koll, absorbohet gjatë nga trupi. Në fruta mesatar kishte pothuajse asnjë karbohidratet dhe yndyra, i cili përcakton mollë kalori të ulët.

Molla gjithashtu nuk permban proteine ​​dhe jo një produkt të ekuilibruar. Në përmbajtje, elementet dhe vitaminat gjurmë mollë ngjyrë të lehtë - një thesar i vërtetë: vitamina C, vitamina B, duke përfshirë acidin folik, gratë shtatzëna kanë nevojë për vitaminë PP, forcon muret e enëve të gjakut; kalium, kalcium, magnez, hekur - dhe kjo nuk është një lista e plotë. Megjithatë, përfitimi i plotë mund të jetë vetëm nga freskëta, mollë prishur kohëve të fundit.

Kjo mollë shërbimeve

  1. Ata të cilët dëshirojnë për të humbur peshë - 1 kalori copa mollë peshon 100 gram 45-90 kcal. Kjo e bën të domosdoshme si rostiçeri mollë ose si pjesë e Apple dietë - mollë dhe djathë, mollë shtatë-ditore, në dietë të numëruar se sa kalori ngrënë në ditë. Në mollë ushqyesve të mjaftueshme, dhe asimilimi zgjatur nga trupi jep një ndjenjë e plotësi, ndërsa vitaminë koktej i pa dietë do të ndikojë në gjendjen e flokëve, lëkurës dhe thonjve.
  2. Njerëzit me sëmundje të sistemit endokrin - për shkak të mollëve të ulët Indeksi glycemic janë të rekomanduara për pacientët me diabet. Megjithatë, ju lutem vini re se mollë pjekje me sheqer ose mjaltë rrit numrin e kalorive në një mollë të pjekur.
  3. Për të reduktuar kolesterolin - përmes substancave çakëll që thithin yndyrnat dhe nuk i lejojnë ata që të absorbohet. Vetëm mollë janë të dobishme për të shkëmbyer disa acide dhe për këtë arsye e dobishme për njerëzit që vuajnë nga çrregullime metabolike dhe të tjerët, të tilla si përdhes.
  4. Fëmijët dhe njerëzit e dobët - si një burim i elementeve natyrore gjurmë dhe vitamina.

Kjo nuk mund të jetë mollë

Ka një kategori njerëzish që janë mollë në dietë duhet të kufizojnë apo edhe eliminuar plotësisht - kjo është alergji, njerëzit që vuajnë nga gastrit, ulçerë stomakut, sëmundjet e zorrëve - kalorive mollë jeshile dhe pak vlerë ushqyese ajo është e ulët, por yndyra irriton muret e traktit digjestiv, rënduar simptomat dhe rritjen e prodhimit të gazit.

Kuqe ose jeshile

Molla janë një numër i madh i varieteteve që janë befasi ngjyra të ndryshme - nga verdhë i zbehtë në ngjyrë vjollcë të errëta; shije - nga mjedisi në acid, sheqer-ëmbël; Pesha - frytet e disa varieteteve të arrijnë 400 gram, dhe molla-Ranetki mund të peshojnë vetëm 10 gram. Ndër mollë të kuqe të varieteteve të ëmbël mbizotërojnë në mesin e gjelbër - kosi.

Kalori mollë jeshile pak më e ulët - 35 kalori në 100 gram. Mollë jeshile përfshijnë dieta më të mira, vetëm mollë jeshile janë më pak alergjike dhe është mollë jeshile të fillojë të njohë fëmijët me fruta. Tabela e detajuar e frutave kalori Shih kaloryzatora tona.

Kjo është e tillë një fryt gjithanshëm duket normale. Jep kënaqësi, shëndetin dhe bukurinë, sepse nuk ka asnjë çudi thënia - ku mollë në tryezë, nuk ka nevojë Lekar.