Gjelbër ekstrakt çaji tableta hollim - Rishikimi dietës


Fakti që një çaj tradicional ka nevojë për të shpjeguar. Pse është e gjelbër, që nuk është i thartuar, ruhet pronat e çajit lëng fletë - too. Përgatitja thelbi ekstrakt nuk është edhe një sekret. Por ajo që është shprehja "ekstrakt çaji jeshil", i cili e quan produkt të ri, ne duhet të kuptojmë. Sidomos kohët e fundit shpesh u plotësojnë rekomandimet praktikuar dietitians dhe terapistët.

Përmbajtje

 • Çaj jeshil dhe ekstrakt saj
 • Prona dhe aplikacionet
 • Lajmet e fundit Tea
 • Extremely tableta
 • Do të ekstrakt çaji për të humbur peshë?


Çaj jeshil dhe ekstrakt saj

Për një fillim - skicë. I njëjti pluhur ekstrakt është ngjyrë bezhë, mjaft ngjyrë bezhë-verdhë. Aroma e tij e pakrahasueshme të çajit të gjelbër të freskëta. Merrni atë nga nxjerrja ujore alkoolit. Pastaj koncentrohen zgjedhur lëngshme është e tharë dhe të marrë produktin e dëshiruar.

Pluhur këndshme është lehtësisht i tretshëm në zgjidhje të ujit dhe alkoolit në ujë, më mirë në qoftë se ajo është e ngrohtë. E famshme "pluhur" çaj e tij merituar për shkak të përbërjes kimike çuditërisht të vlefshme. Ajo përmban polyphenols të dobishme, caffeine, klorofil, aminoacidet, minerale, polysaccharides, shumë vitamina B, vitamina C dhe E.

Por për ne gjëja interesante është se prona nuk janë të thartuar ekstrakt çaji për shkak të këtë kombinim të komponentëve.

Prona dhe aplikacionet

Vetëm lista karakteristikat që korrespondojnë produkt çaj:

 • Kjo është një nga antioksidantë më të mira natyrore në natyrë. Ai kundërshton radikalet e lira, duke parandaluar procesin e plakjes;
 • Mund të zvogëlojë nivelet e kolesterolit në gjak, të rezistojë sëmundjet e sistemit kardiovaskular;
 • Tonik shkëlqyer;
 • Ka veti zbutës dhe astringent;
 • Ka veti antibacterial, ruajtës natyror natyrore;
 • Dhe forcon muret e enëve të gjakut, duke iu ofruar atyre me fleksibilitet, bën smalt dhëmb të fortë;
 • Themeluar veten si një luftëtar me peshë të tepërt, duke përfshirë të mirën shkatërruar celulitit nënlëkurës yndyrë.

Me të tillë pozitiv treguesve ekstrakt nuk mund të shkojnë pa u vënë re. Sidomos popullor ai ishte në industrinë e bukurisë. Tea ekstrakt gjetur aplikim në fushat e mëposhtme:

 • Prodhimi i kozmetikës anti-moshës. Ajo është përdorur në përgatitjen e krem, serums, maska;
 • Protivotsellyulitnye prodhimit do të thotë;
 • Mjetet për flokët dhe thonjtë;
 • Me përdorimin e produktit çaj prodhuar mjete të shkëlqyera për Skin Care çdo lloj trupi lëkurës për zonën rreth syve dhe buzët;
 • Produkte te kujdesit të bëra për flokët dhe thonjtë;
 • Ekstrakt është shtuar për të pastave, mouthwashes;
 • Domosdoshëm super-ekstrakt në sapun, ai jep Pronat e dobishme e ëmbël, ngjyra të këndshme dhe shije delikate.

Nuk është një ekstrakt çaji jeshil dhe një fusha shumë të rënda të veprimtarisë. Për shembull, e kanë dëshmuar se ajo mbron kancerit të lëkurës, kur të ekspozuar ndaj rrezatimit ultravjollcë të dëmshme. Ajo promovon shërimin e shpejtë të plagëve në lëkurë dhe nuk formojnë plagët. Studim çaji lëng fletë vazhdon edhe sot.

Lajmet e fundit Tea

Në literaturën bashkëkohore shkencore përshkruan rastet e drejtimit aktiv anticancer të çajit të gjelbër. Kërkuesit japonezë kanë gjetur se catechin, e cila është në lëng çaj është në gjendje të hyjë në reaksion kimik me proteinat që përbëjnë membranat e qelizave të kancerit. Pra, ajo ndalon rritjen e saj.

Shkencëtarët nga SHBA kanë konfirmuar veprimtarinë e dobishme të catechins çaj. Doli se ajo neutralizon enzimë që është e nevojshme për të rritur pamjen e tumoreve dhe metastases. Veçanërisht e dobishme ekstrakt çaji jeshil që rrjedhin prej saj në kancerin e mushkërive, të gjirit, mëlçisë, pankreasit, të lëkurës, prostatës, gojën dhe rektumit.

Dhe dëshmoi se enzimat çaj jeshil në gjendje të pengojnë zhvillimin e vasculature në tumor dhe në këtë mënyrë të kontribuojnë në eliminimin e saj.


Ajo do të duket aq e njohur dhe e kanë aplikuar gjatë çaj jeshil. Dhe sa dobi ajo ka sjellë dhe sa ka mbrojtur nga çdo rrezik? Por ka njerëz që e kuptojnë të mirën e pije gjelbër nuk e nderojmë shijen e saj. Ata kanë një alternativë - gjelbër ekstrakt çaji tableta.

Extremely tableta

Prodhuesi më i famshëm i tabletave është një kompani farmaceutike "Evalar." Ata janë të klasifikuar si shtesë diete (shtojce dietetike). 3 tableta në ditë - dhe kërkesa e juaj e përditshme e vitaminës C marra. Vetëm ushqimi marrë këtë pilulë për një muaj. Rezultati do të jetë i përkryer, ju vetëm ndjehen atë në përmirësimin e përgjithshëm dhe forcat e baticës.

Dhe ju do të vëreni se rrobat e bënë më të lirë, kg shtesë zvogëluar. Ajo është aq e rëndësishme në prag të sezonit veror.

Përbërja e shkëlqyer Pllakat bimor peshon 400 mg përmban:

 • Abraded thatë gjelbër gjethe çaji - 120 mg;
 • Ekstrakt çaji jeshil (pluhur) - 160 mg;
 • Acid Askorbik - 20 mg;
 • Celuloze mikrokristaline - 100 mg.

Kundërindikimet mund origjinalitet vetëm drogës. Nuk është e nevojshme pa u konsultuar me një mjek duke marrë pilula për gratë shtatzëna dhe nënat gji.

Do të ekstrakt çaji për të humbur peshë?

Kjo pyetje kërkon një përgjigje të hollësishme. Në qoftë se çaji jeshil është një pastrues të shkëlqyer dhe luftëtar i respektuar mbipeshë, ekstrakt çaji, 1 tabletë 6-7 gota cili zëvendëson infuzion konvencionale - tejkalon efektivitetin e saj.

Hape çaj asimilimit ngadalshëm në trupin e karbohidrateve dhe lipide. Pra, kalorive të konsumuar me ushqim ulur ndjeshëm. Përveç që stimulojnë enzimeve pokvaplyat përfundim padëshiruar yndyrë, duke përfshirë edhe "shqetësojnë" dhe depozitat fortë nënlëkurës. Cellulite do të bëjë dhomë larg ose që domosdoshmërisht një efekt pozitiv në lëkurë.

Sipas mjekëve

Ekstrakt çaji jeshil mund të jetë e dobishme për humbje peshe, por vetëm si një mjet shtesë. Ajo nuk zëvendëson dietë të ulët-kalori dhe stërvitje, dhe ndihmon atyre ndikim të mirë në peshë.
Ekstrakti ka aftësinë për të reduktuar pak thithjen e zorrëve e lipideve dhe glukozë. Kjo redukton rrjedhjen e kalorive nga ushqimi. Por ky veprim nuk është i mjaftueshëm për të reduktuar peshën e trupit. Ata që duan të humbin peshë, ju duhet të kufizojë ëmbëlsira menu, të gjitha skuqur dhe ushqimeve yndyrore.

Besohet se ekstrakti ka aftësinë për të reduktuar oreksin dhe ndihmon dietë. Ky efekt në njerëz të ndryshëm të shprehur në shkallë të ndryshme. Dikush e humb interes në ushqim, dhe ai thuajse nuk vëreni ndryshime.
Përveç kësaj, ekstrakt çaji jeshil rrit koston e energjisë së trupit për të ngrohur. Kështu, konsumi ditor i kalorive është rritur me metabolizmin.
Përgatitja e çajit të gjelbër përmban një sasi mjaft të madhe të caffeine. Ky komponent stimulon sistemin nervor qendror, heq marramendje dhe letargji. Kjo ndihmon të kapërcyer përtacisë dhe apatinë para dhe gjatë sportive.

Në çaj jeshil përmban catechins në përqendrim të lartë. Këto antioksidantë natyrore janë të dobishme për membranat qelizore dhe enëve të gjakut. Efekti i njohur i catechins, synon mbështetjen shëndetin, bukurinë dhe rininë. Kështu, përdorimi i përditshëm i ekstrakt çaji jeshil promovon humbje peshe graduale. Është vërtetë e ndihmon për të mbështetur kufizimet dietik dhe për të ruajtur energji për aktivitet fizik. Përveç kësaj, drogës kontribuon në përmirësimin e përgjithshëm të trupit.

Por, ekstrakt çaji jeshil nuk është për të gjithë humb peshë. Kështu, nevoja për të eliminuar të drogës për gratë shtatzëna dhe lactating. Për më tepër, ekstrakt mund të jenë të rrezikshme për të miturit dhe personat mbi 65 vjeç.
Ekstrakt çaji jeshil mund të provokojë një shkelje të veprimtarisë kardiovaskulare tek njerëzit me hipertension, atherosclerosis, sëmundje koronare të zemrës dhe llojet e ndryshme të aritmia. Ky medikament është kundërindikuar për pacientët. Gjithashtu, të drogës duhet të përjashtojë të gjithë pacientët me çrregullime të gjumit, ankth, excitability tepruar nervor. Ju nuk mund të marrë një ekstrakt çaji jeshil dhe njerëzit me glaukoma (të hapur-dhe-mbylljes).

Ina Cvetkova G., dietist

Dobi dhe efektiviteti i çaj jeshil ekstrakt për humbje peshe komente padyshimtë konfirmuar se njerëzit e përdorur atë. Shumë prej tyre vuri në dukje përmirësimin e shëndetit, të lehtësuar rigjallërimin e traktit gastrointestinal. Vihet re se në sajë të tij disa "kërceu" nga kafe, e cila përkeqësuar ngjyrën e dhëmbëve. Dhe dikush ka për të ngrënë më pak për metabolizmin normale.

Ekziston edhe një lugë e vogël e katranit. Përkundrazi nuk lugë dhe tabletochka. Dhe ende - ose më mirë madhësinë e saj. Disa përdorues dhe tifozët e ekstrakt çaji ankohen tableta shumë të mëdha të drogës. Por ky është një perceptim krejtësisht subjektiv.

Megjithatë, le të pijë një muaj këto pilula të mëdha. Çmimi është shumë i vogël - 135-150 rubla në paketë. Në kohën tonë e krizës dhe kjo është e rëndësishme. Shtojcave shëndetshëm gjelbër çaj do të na japë shëndetin dhe bukurinë. Kjo vetëm është e shtrenjtë.