Ushqimi Japanese 13 ditë - menu, komente dhe mjeku opinioni


Japanese - kryesisht njerëz të pakta, të shëndetshme dhe të balancuar. Në fytyrat e buzëqeshje të përsosur të lëkurës të parë të ngrohtë dhe miqësore. Por kjo është shumë e qëndrueshme dhe njerëz të motivuar, në gjendje për të arritur rezultate dhe fitore. Fiton mbi ta.

Përmbajtje

  • 13 ditë pa kripë
  • Tërheqje nuk mund të përmbahen në mënyrë rigoroze menu
  • Ajo që njerëzit janë duke thënë - Shqyrtime pësoi

Njohur në mbarë botën dietë japoneze për 13 ditë, ajo ka ndihmuar shumë gra të gjejnë formë të bukur, bel të hollë dhe të veshin gjëra që të nxjerrë në pah figurat e tyre të përsosur.


Duke iu referuar përvojës së bukurive japoneze, ata e dinë shumë sekrete harmoninë tërheqëse.

13 ditë pa kripë

Ne nuk do të kushtoj vëmendje të supersticioneve, shifër 13 sjell sukses. Është e mundshme që në atë kohë numri i ditëve trupi juaj do të ketë ndryshime magjike. Ata shkrihet mbipeshë dhe pakënaqësi figura, të sjellë një ndjenjë të butësi dhe fitore krahë.

Vetëm të fillojë për të humbur peshë nuk duhet të studiojë menu, dhe për të studiuar veten. Dietë Japanese kripë për 13 ditë - një test të vështirë për të që të marrë të gatshme, sidomos mendërisht. Vendosë për veten tuaj nëse ju mund të durojë pothuajse dy javë pa ngrënë kripë, duke kufizuar veten në shumë trajtojnë të preferuar?

Lose e ashtuquajtura "japoneze" A mund të konsiderueshme, deri në 8 kg. Nutritionists japoneze mendohet çdo kalori, element gjurmë, efekt në trup të gjitha produktet e përfshira në dietë. Rekomandimet e zhvilluar për përdorimin e saj. Është e rëndësishme për të hyrë në dietë nga ajo dhe për të mbajtur rezultatet e arritura. Nëse guxoj, pastaj disa ditë para se të konsumit kufi të produkteve që do të jenë nën ndalim të rreptë për dy javë:

  • Kripë;
  • Sheqeri;
  • Produktet e bërë nga miell gruri;
  • Alkooli.

Dil dietë gradualisht futur ushqime në dietën gradualisht. Përkundrazi zakonisht nuk kanë nevojë për ndonjë ushqim të kripur (kripa nuk duan) dhe pasta të ëmbël do të humbasin ish bukuri e saj. Por do një zakon i mirë për të pirë një ditë për 1.5 litra ujë gjatë një dietë.

Tërheqje nuk mund të përmbahen në mënyrë rigoroze menu

Për rezultatet e dietë japoneze për 13 ditë ishin humor gëzueshme dhe mbresëlënëse duhet të jetë në pajtueshmëri me të gjitha kërkesat e saj. Shtrati dhe qëndrueshmëri do të çojë në fitore. Mos harroni ndonjë mbi counter multivitamin, jo për të lënë trupin në avitaminoznomu gjendje. Merrni ato në një dietë.

Për të filluar, shikoni menu, e cila do të ketë për të ndjekur në mënyrë rigoroze. Ndoshta në strukturën e saj janë produkte të cilat kanë reaksione alergjike. Është e ndaluar rreptësisht të përdorin dietë për gratë shtatzëna dhe lactating. Vënë humbje peshe derisa fëmija merr të vjetër, për shëndetin e të ushqyerit dhe nëna figura më e rëndësishme në sfond përkohësisht.

Pra, përmbahen në mënyrë rigoroze menu pa ndryshuar renditjen e ditë, edhe produktet zëvendësuese janë përjashtuar absolutisht. Nuk ka ushqime shtesë shtesë në dietë! Një ditë duhet të pini 1.5 litra ujë të pijshëm të pastër pa gaz.

Dhe gjëja më e rëndësishme! A nuk e ndjeni luftëtarë samurai për mbipeshë e tyre të bukurisë. Mendoni se çfarë një ajër të madh dhe ju do të jetë në dy javë. Hani ngadalë, me kënaqësi. Mos lejoni asgjë plaçka ju nastroenie.A tani - e shijshme! Dieta japoneze 13 ditë menu. Njihuni me, ditë hotel.

Numri Dita 1

Mëngjesi: një filxhan kafe të cilësisë zezë natyrore (pa sheqer) mund të zëvendësohet pa aditivëve çaj (të gjelbër, i zi ose oolong);

Dreka: 2 vezë, kuzhinier sallatë të freskët me të ziera ose të Pekinit lakër (të mbushur me pak vaj ulliri), një gotë me lëng domate (mundësisht të freskëta);

Darka: çdo peshk 200-250 gram.

Numri Dita 2

Mëngjesi: kafe me një fetë e bukës ose thekër Bran krisur;

Dreka: lakër ose sallatë me perime (trangujve, domate, zarzavate, rrepkë daikon), një copë peshk të zier;

Darka: zier viçi ligët 100 g, një gotë kefir.

Numri Dita 3

Mëngjesi: 1 kafe me krisur thekër;

Darka: kungull i njomë prerë në feta të mëdha dhe skuq në vaj;

Darka: 200 gram mish lope të zier, 2 vezë të ziera fort, sallatë me lakër (të freskëta), vaj ulliri.

Numri Dita 4

Mëngjesi: një filxhan kafe të zezë;

Dreka: 15 Dhj djathë durum, 1 vezë (të papërpunuara), 3 karrota të mëdha të ziera salcë naftës. Nëse e dëshiruar, këto produkte mund të bëjë një sallatë;

Darka: fruta (! As) A mundet ndonjë tjetër se rrushi ëmbël dhe banane.

Numri Dita 5

Mëngjesi: karrota të freskëta me lëng limoni;

Dreka: çdo peshk, plus një gotë me lëng domate;

Darka: fruta,

Numri Dita 6

Mëngjesi: një filxhan kafe;

Dreka: gjysmë pule e vogël pa lëkurë dhe yndyrë, sallatë e karrota apo lakër të freskët;

Darka: karrota të papërpunuara, sasi e vogël me vaj perimesh - 200 gr, 2 vezë të ziera fort;

Numri Dita 7

Mëngjesi: çaj jeshil ose mbledhja bimor;

Dreka: zier viçi rreth 200 gram dhe fruta;

Darka: ndonjë nga opsionet e mësipërme për darkë, me përjashtim të ditës së 3.

Numri Dita 8

Mëngjesi: një filxhan kafe të zezë;

Dreka: gjysmë pule e vogël të zier (pa lëkurë dhe yndyrë), sallatë me perime të freskëta (karrota ose lakër);

Darka: 200 gram karrota të papërpunuara, me shtimin e vajit vegjetal, dy vezë të ziera fort.

Numri Dita 9

Menuja përsëritje e ditës №5.

Numri Dita 10

Menuja përsëritje e ditës №4.

Numri Dita 11

Menuja përsëritje e ditës №3.

Numri Dita 12

Menuja përsëritje e ditës №2.

Numri Dita 13

Menuja përsëritje e ditës №1.

Vlim mirë peshk, të skuqura në vaj ulliri ose antypryharnoy pan. Në çdo numër mund të hani sallatë lakër e zier apo lakër kineze. Ajo mund të shtohet për rënie erëz e uthull.

Vaj për sallatë dhe tiganisje ulliri të mirë, por ju mund të përdorni susam ose misri. Abuzimi është e nevojshme.

Ju keni takuar tashmë me "japoneze". Mik me të apo jo, varet nga ju. Por që "vizitor Lindore" i referohet një të ngurtë dhe të ulët-nutritionists nuk këshillojnë për të përdorur atë më shumë se 1 herë në 2 vjet. Nëse ju vendosni për t'u ulur në një dietë të tillë, është mirë që të konsultoheni me mjekun tuaj ose mjek diete. Këshilli Profesional nuk ka lënduar.

Ruaj rezultat

Pasi shkuar mbipeshë, është e rëndësishme për të mbajtur rezultatin. Dieta japoneze për humbje peshe është e mirë që arrihet nga përdorimi i harmonisë ruajtur përgjithmonë. Reduktimin e peshës është i bazuar në mungesë pothuajse i plotë i karbohidrateve në dietë. Dietë rregullon metabolizmin. Bilanci i tij do të sigurojë që pesha e gjatë të mbetet normale.

Vetëm mos lënë pas dore këshillën e daljes nga dietë dhe kontrollin dietën tuaj në të ardhmen. Ndiqni normat përgjithësisht të pranuara të një dietë të shëndetshme që nuk shmangen aktivitet fizik. Atëherë komunikimi juaj me 13-ditë "Japanese" nuk do të kalojnë ''.

Ajo që njerëzit thonë

Ata të cilët janë ende të pavendosur - të fillojnë për të humbur peshë ose të shtyjë fillimin e një jete të re - ajo do të jetë interesante të dini mendimi përjetuar tashmë japoneze projektin "pohudatelnoy". Dieta japoneze për 13 ditë ka mbledhur një shumëllojshmëri të komente. Shikoni disa prej tyre:

Ana, 34 vjet

Nuk ishte e lehtë, por dëshira ime për të humbur peshë ishte aq e madhe që të gjithë të kapërcyer. Dhe çfarë një rezultat! Nga 9 kg, butësi, freski dhe energji! Së pari ka pasur siklet në stomak, kaloi nëpër ditët 5. rëndësishmja, mos harroni në lidhje me ujin, pini më shumë.

Olga, 45 vjet

Përballoi vetëm 9 ditë. Por duke u përpjekur për të shkuar nga rregullat e dietë jo, nayidalasya. Hollë 7 kg, unë besoj se e mirë. Ajo ka qenë një kohë të gjatë, dhe pesha nuk është e pakthyeshme. Ne duhet të mbledhin guximin dhe dosydity përmes.

Elena, 21 vjet

Menjëherë pas dietë shpejt fitoi 2 kg. Mos u shqetësoni nëse kjo ndodh me ju. Kjo nuk është yndyrë akumuluar, dhe uji ishte për shkak se ata kanë përdorur kripë.

Anna V., 46 vjet

Unë japoneze e vështirë që të mos heqin dorë, nayidalasya salads leje. Kam fjetur mjaftueshme. Pëlqente! Vetëm të fillojë me dietë New Moon, të themi në mënyrë për të humbur peshë më të lehtë.

Karina, 17 vjeç

Ushqimi është në dispozicion, efikas, por jo për mua. Tashmë në ditën e tretë të kërkuar mish dhe Pyrozhenko limonadë. Njeri i varfër.

Ne jemi të gjithë të ndryshëm. Gjithkush ka organizmin e tyre të veçantë, metabolizmin, forcën e vullnetit. Dikush pakta nga natyra, dikush mbipeshë pakënaqur. Nëse ndonjëherë ju duhet të gëzojnë një të shpejtë dhe humbin peshë, të mendojnë për dietën e në rritje diellit. Lindje - një çështje delikate, ai gjithmonë e ndihmon për të humbur peshë.