Manaferrat Goji për humbje peshe - Shqyrton dhe opinionet tentativë


Mos harroni fjalët e arie indian ftuar nga opera "Sadko"? "Mos numëroni diamante në shpella guri. Mos u var perlat në mesditë detit ... ". A nuk e argumentojnë, në shumë thesare lindje. Kohët e fundit kemi mësuar nga një tjetër të pazakontë, të çuditshme fruta Lindore pak goji. Në cilësitë e tjera të shërimit Goji Berries për humbje peshe mund të quhet një nga mjetet më të mira natyrore. A nuk është një thesar për gratë?

Përmbajtje

 • Dhuratë tibetian me ruse "nxjerrë në pah"
 • A është e vlefshme për dashuri?
 • Ata që janë kundër
 • Goji diskutuar famshëm

Pa dyshim, të ftuar të mira orientale në formën e çajit të gjelbër dhe kafe gjelbër, por manaferrat e kuqe goji mund të bëhen veçanërisht të preferuar. Ja pse.


Dhuratë tibetian me ruse "nxjerrë në pah"

Le të fillojmë me titullin. Përkundër faktit se këto manaferrat janë në shtëpi në një lartësi prej Tibetit, emri i saj është, se as është tonë "dereza normal" apo "kokrra të kuqe ujku." Ajo maturohet në shkurre që i përkasin familjes Solanaceae. Absolutisht nuk ka prona toksike nuk ka.

"Goji"- Një interpretim ruse e angleze« goji ». Dhe aty ishte versioni anglisht i emrit, në harmoni me fjalën e dialektit kineze. Pra ynë Russian English grua ishte Dereza Goji. Nga rruga, në Kinë, e goji shtëpi, këto manaferrat gjithashtu e quajti atë thjesht "dereza kineze."

Për disa arsye, rruaza e kuqe shpesh i quajtur manaferrat barberry. Goji Berry - nuk është barberry, por pamja është e ngjashme me të. Manaferrat shumë të ngjashme dhe buckthorn detit, ngjyra të pasura koral, madhësia, forma e zgjatur. Larg nga manaferrat goji është e dyta-të dashurën e sjellë nga numri e përfitimit.

Ashtu si buckthorn dhe barberry ajo ruan cilësitë e saj kur tharë.

Aftësia unike modeste Dereza ruso-kineze studiuar shkencëtarët amerikane dhe evropiane. Rezultatet ishin thjesht mahnitëse. Shkurtimisht shfaqur frytet e punës së biologët, ne mund të themi në vijim:

 • Si pjesë e manave të pranishëm 18 aminoacidet dhe 21 minerale;
 • Sasi të mëdha të vitaminës C, E,
 • Vitamina B;
 • Niacin, hekur;
 • Beta-carotene dhe polysaccharides;
 • Elementë të çmuar Germanium dhe Selenium - luftëtarët aktive me kancer.

Vazhdo shqyrtim "dosjen" manaferrat goji dhe të vendosë:

A është e vlefshme për dashuri?

Para së gjithash ajo duhet të ndihmoj njerëzit që vuajnë nga diabeti. Kjo sëmundje e keqe dhe pothuajse e pashërueshme Retreats për Berry modeste. Perdorimi i rregullt i produktit redukton nivelin e sheqerit në gjak. Dhe përmirëson organet që kanë qenë të habitur sëmundje.

Nëse keni tension të lartë të gjakut, atëherë ju duhet patjetër të i kushtoj vëmendje të kokrra të kuqe Dereza. Ajo stabilizon aparat matës tensioni tuaj performancës dhe forcimin e muskujve të zemrës. Në sistemin kardiovaskular Goji gjithashtu të ndikojë pozitivisht, si nivele të ulëta të kolesterolit të keq në gjak.

Ky është produkt tepër e dobishme gjatë stinëve me shi. Replenishing trupit me vitaminë C të bukur të rritur imunitetin, të rritur rezistencën për ftohjet.

Goji Berries - një burim i acidit askorbik, i cili është më i fuqishëm se agrume. Nëse ju bashkua virus të dëmshëm - ndjekje me një manave të kuqe goji.

Përmbajtja hekuri në Dereza më shumë se spinaq vaunted, mëlçisë ose hikërror. Eshtë e panevojshme të vlerësojë përfitimet e saj për pacientët me anemi? Në Goji është më shumë se 30 ushqyesve. Në përmbajtjen e monosaturated dhe acidet polyunsaturated Berry lëng mund të krahasohet me vaj ulliri.

Nëse dëshironi të keni një shëndet të fortë mendor, memorie të shkëlqyer, gjumë, për të qëndruar në një humor të mirë dhe të ketë një stres të lartë? Pyetja doli një kohë të gjatë dhe retorike. Ne të gjithë e shpesh u mungon kjo. Do të ndihmojë manaferrat goji.


Dhe të japin frutave të mrekullueshme shans për të jetuar gjatë dhe cilësore, për shkak se ata kanë pronat antioxidant të fortë. Në Kinë, nuk është çudi që ata janë quajtur "manaferrat jetëgjatësi." Ato ndihmojnë për të ruajtur apel vizuel dhe interes në të seksit të kundërt.

Bisedoni me ne gratë, por njerëzit mund të hapin një sekret. Nëse keni ëndërr e një burri djali-trashëgimtar pohoduyte këto manaferrat super. Kinezët pretendojnë se përdorimi i pjellorisë Produkt fëmijë mashkull.

Përdorimi i Dereza konvencionale bën rezultate absolutisht të pazakontë në luftën kundër kancerit të tmerrshme. Sipas hulumtimit të shkencëtarëve kineze dhe amerikane përdorni lëng Berry goji ul rrezikun e sëmundjeve.

Manaferrat mrekulli të mbështesë punën e traktit gastrointestinal, veshkat, mëlçinë. Përmirësuar gjendjen e parë, sepse ato përmbajnë substanca unike që ndihmojnë ruajtjen e indeve të syve shëndetësore për të parandaluar moshës lidhur me ndryshimet në retinë.

Kujdes Ajo është në mënyrë efektive duke manaferrat goji për humbje peshe. Kjo cilësi fruta të vlefshme është vërejtur nga banorët e lashtë të Lindjes. Por ne kemi informacion u bë në dispozicion kohët e fundit. Themeluar efekt hollim në goji tre aspekte:

 • Aftësia për të përshpejtuar metabolizmin;
 • Qarkullimit të gjakut;
 • Të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak.

Plus - përshpejtuar shpërbërjen e qelizave yndyrë, duke pasur parasysh trupin e tyre të energjisë. Ekziston një ndjenjë e forcave batica dhe gjallëri. Manaferrat shumë të mirë së bashku me përdorimin e ushtrimit. Kështu, efekti i humbjes së peshës mund të përfundojë shumë më të shpejtë.

Kokrra të kuqe e mahnitshme dhe të mrekullueshme. Megjithatë, jo të gjithë mund të jenë në radhët e tifozëve të saj.

Ata që janë kundër

Kundër përfitime të dukshme Dereza argumentojnë nuk ka kuptim. Por kundër përdorimit të pakujdesshëm të këtij fruti duhet të flasin. Pavarësisht nga madhësia e vogël e manave - një burime të jashtëzakonshme biologjike dhe ndikimi një person mund të shumë seriozisht. Për këtë efekt sjellë vetëm përfitime duhet të dini të gjitha nuancat.

Kanë manaferrat goji contraindications për përdorim

 • Të jenë njerëz të kujdesshëm që vuajnë reaksione alergjike (kryesisht polen);
 • Në qoftë se ju përdorni fruta të thata mund të jenë dhimbje në fund të barkut, vjellje, diarre. Në këtë rast, ju mund të shkoni në lëng kokrra të kuqe.
 • Koha më e mirë marrja e manave - mëngjes apo darkë orë. Mos mbidozë. Pastaj ju do të shmangë pagjumësi të mundshme;
 • Kundërindikimet pritja në kushte temperaturë dhe temperatura të larta;
 • Nëse jeni duke marrë ndonjë ilaç, para se të hyn në fruta të pranimit duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Jo të gjitha medikamente janë të pajtueshme. Ju mund të kenë nevojë për të rregulluar dozën e ilaçeve dhe të fillojnë marrjen goji me pjesë të vogla.

Për të shmangur efektet anësore nga Dereza duhet të dini se si për të ngrënë manaferrat goji saktë, dmth pa lëndime. Dhe nëse marrim parasysh këshilla do të jetë i vëmendshëm për veten e tyre, kundër pranimi i tyre nuk do të jetë dikush edhe abstenimet nuk do të.

Goji diskutuar famshëm

Si të përdorni këto manaferrat? Është shumë e thjeshtë. Grusht fruta të thata (20-30 copë) në ditë është e mjaftueshme për të marrë dozën e duhur të ushqyesve të përmbajtura në manaferrat. Shijoni ata mjaft të këndshme, të thartë. Chew, në qoftë se ju doni një arsye.

Ju mund të bëni një infuzion i Goji: a manaferrat disa derdh ujë (200 ml) të vluar, të lënë. Kur ftohur, pini një komposto. Dhe ju mund të shtoni të kuqe të bukur "pikat" në drithëra dhe produkte të qumështit. Ata jo vetëm që theksojnë aromë, por edhe dekoron atë.

Në shitje ju mund të gjeni TEAS të gatshme, të cilat përfshijnë manaferrat goji. Provoni këtë pije të shijshme dhe të shëndetshme. Fruta të thata janë shitur në farmaci, çmimi i 2700 rubla. për kg. Kjo sasi është e mjaftueshme për një kohë të gjatë, por ju mund të blejnë dhe pjesë të vogla të 100 gram.

Pavarësisht jetës së saj të shkurtër në tregun rus, kokrra të kuqe shërimi Lindore është bërë popullore. Rishikimet e manaferrat goji ardhur shpesh në më pozitive.

Loudest "vlerëson" tingujt e aftësinë e tyre për të shkatërruar kg e tepërt. Shumë hobbies janë të shqetësuar me manaferrat të japë shumë energji, të rritur vitalitetin. Nuk është e lehtë efekt diuretik.

Pak komente

Manaferrat GM javë, shkoi 3 kg. Çuditërisht, e bukur! Një hov pabesueshme e energjisë, është e vështirë për të fjetur gjatë natës. Ne duhet të përdorin ato në mëngjes.

Ana, 32 vjet

Sa mund të dëgjoni - duhet të provoni! Vendosur. Berry mrekulli, një thesar i vërtetë. Për një muaj të humbur peshë 78-69 paund. Vetëm hani goji thata, shtoi ato në kos, djathë, çaj. Palestër angazhuar pa fanatizëm, manaferrat ende ndihmoi.

Arina, 37 vjeç

Për të qenë objektiv, ne duhet të dëgjojmë mendimet e tjera. Goji Berries merrni ndonjëherë reagime negative. Shembuj:

Mund këto manaferrat qiellorë dhe të mirë për dikë, por unë përdorin ato dhe nuk mund. Sepse shije. Të freskëta, ato janë jointeresant. Pritur për diçka ekzotike, të ndritshme.

Svetlana, 24 vjeç

Të gjitha avantazhet e super-manaferrat besojnë kurs dhe shitësit reklamat ekzagjerim. Asgjë nuk është e provuar kontrolluar. Fruta si një fryt.

Alla, 26 vjeç

A doni të personalisht të shikoni se çfarë lloj të frutave? Manaferrat Goji janë ndër bimët medicinale më të vlefshme në botë, vlera e tyre ushqyese, vitamina, antioksidantë fituar në mbarë botën njohje. Në normal Dereza të ketë një tjetër emër - lumturi Berry. Pra, të gjetur se çfarë ajo shije - lumturi ...